What is on my mind...

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga Mystique, 22 May 2015.

 1. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

 2. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Me duket i zuri gjithe AF sindroma ' just have sex' ....:D
   
  DarkBlonde, joetisti_ and Solaris like this.
 3. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  [​IMG]
   
  joetisti_, Lisa and Balahk like this.
 4. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Vetem sex :p
   
  joetisti_ likes this.
 5. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Just sex !:p
   
  joetisti_ and Balahk like this.
 6. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Solo Sex!
   
  joetisti_ and Balahk like this.
 7. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  -Po pastaj?
  -Pastaj asgje. Ajo fshiu lotët, doli para pasqyres, i vendosi nje make-up te rende fytyres. E kombinoi ate me nje buzeqeshje hakmarrese dhe doli jashte sikur asgje te mos kishte ndodhur.
  -Po si ia doli?
  -Heh, si ia doli? Ajo eshte femer, dhe femrat gjithmone ia dalin
   
  joetisti_, ShKoDRaN_PuRo and SNAP like this.
 8. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Nuk e kam parë asnjehere si "luftë" , mospërputhjen e mendimeve ndërmjet anëtareve këtu apo kudoqoftë edhe në jetën reale.
  Përkundrazi prirjet kontradiktore i mundësojne njeriut , ecjen dhe zhvillimin përpara , e largojnë nga pasiviteti , vegjetimi..
  Do citoja se akti i mosbindjes , si akt i lirisë është fillimi i arsyes.
  Cdo orvatje e jona , është një strategji për ti vendosur përballe të vërtetes asaj anë që i tremben apo i frikësohen si një model specifik i të rizgjuarit të qelizave nervore të trurit :p dhe aftësimi për të menduar mbi të gjitha deshiruar të vërteten,e verteta mund të na bëje të lire ,
  fundja duhet pak elasticitet në mendime....vetëm në këtë mënyre njeriu shmanget nga determinizmi instiktiv i veprimeve të tij dhe vetëdijesimi duhet te jete triumf i vlerave për qenien njerëzore,
  racionaliteti është kompromis midis natyrës tonë prej kopeje dhe aftësise tonë për të menduar.

  Bota është e shumëllojshme , perceptime të ndryshme , perjetime të ndryshme...
  I kuptoj , por nuk bëhem dot pjese e tyre.
   
  SNAP, Balahk and Lisa like this.
 9. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Mendoj qe raki si e jona ska :D
   
  Fede and odeon like this.
 10. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Dashurine qe merr nuk eshte e jotja, eshte e atij /asaj qe e ndien per ty
   
  Hope and ShKoDRaN_PuRo like this.
 11. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  [​IMG]
   
  Hope and Lisa like this.
 12. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  pse skemi ndonje parade per rroba banje nga vajzat e forumit?
   
 13. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  [​IMG]
   
  Lisa and Hope like this.
 14. Hope

  Hope dans ton coeur

  Të jesh i bukur, nuk ka rëndesi...se bukurin tuaj e josh një njeri..
  - Të jesh i zgjuar, s'do të thotë gjithcka..se mendjen ta prish dhe një budalla..
  - Të jesh i pasur, kot sa je ..parat sot i ke nesër si ke..
  - Të sinpatizosh dikë, është fare kot..se thua është ëngjëll e të del idiot..
  - Të jesh i sinqerte është fatkeqsi.. në këtë botë rebele nuk njihet drejtësi..
  - E të dashurosh, thonë është gjë e bukur.. nëse dashuron vërtet ke bëre dhe një tjetër të lumtur...
   
  Lisa likes this.
 15. WhySoSerious

  WhySoSerious Forumium maestatis

  ah po, u kujtova...
   
 16. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

 17. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Sa me pelqejne genjeshtrat :)
   
  Lisa likes this.
 18. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

 19. bobo

  bobo marksist-enverist

  ta prek me gishtin drejtus ...
   
 20. Hope

  Hope dans ton coeur

  [​IMG]
  qa kisha ba not ktu
   
  Lisa and Solaris like this.

Shpërndajeni këtë faqe