Volkswagen sponsorizon Olimpiadën në Soçi

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Albforumi, 18 Sep 2009.

 1. Albforumi

  Albforumi Primus registratum

  Volkswagen sponsorizon Olimpiadën në Soçi

  [​IMG]Kompania Volkswagen sot u bë sponzori i Lojërave Olimpike Dimërore 2014 në Soçi të Rusisë.  Marrëveshja do tu sjellë organizatorëve të ardhura prej më shumë se 750 milionë dollarë.</p>


  Sipas marrëveshjes, Volkswagen do të ti japë komitetit organizativ të lojërave rreth 3 mijë automjete, shumica e të cilave do të prodhohen në fabrikën e Volkswagenit në rajonin Kaluga të Rusisë, në jugperëndim të Moskës.</p>


  Sponzorë tjerë të Lojërave janë Aeroflot, kompanitë telekominkuese Rostelekom dhe Mergafon, kompania e gazit dhe naftës Rosneft dhe kredituesi Sberbank.</p>
  </p>
  Ky artikull eshte marre nga: http://www.autolajme.com/?p=633. Per me shume artikuj te ngjashem vizitoni: http://www.autolajme.com/?p=633
   

Shpërndajeni këtë faqe