Vazhdo fjaline...

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga Scorpion, 17 Apr 2006.

 1. Artin

  Artin Papirus rex

  Eleonorë/Johanë, e prishe temën. Kështu si i bëre ti personazhet, e me këtë gjuhë që shkruan, ma prishe fantazinë e s'di si të vazhdoj...
  Me sa shoh, ti paske ardhur këtu për të shfryrë mllefet nga forumet e tjera.
   
 2. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  U ndje befas bosh. Cfare boshesie! Thua te kem patur dicka te vlefshme brenda vetes dhe te mos ia kem ditur vleren!? Dicka i erdhi ne mend ne lidhje me piken dhe kulmin. Po cfare? Mos flitet valle per nje trekendesh? Ai vertete kishte qene prezent qe nga PIKA deri tek KULMI apo mos ishte valle qe nga kulmi deri tek pika... U ndje befas i lodhur, shoqeruar kjo edhe nga mungesa e memories e beri te dridhej si puna e Ngjel Gjekes Shalpurtekes....Thirrja e shoferit te autobuzit per ngarkim dhe rinisje e solli ne vete. U ul ne vendin e tij dhe nje dremitje e embel e pushtoi. Zhurma e motorrit te autobuzit e qetesoi dhe cuditerisht ai ishte ne gjendje te shquante ne kete tik-tak ritmik te motorrit vargjet qe riperseriteshin e riperseriteshin: Heshtje...heshtje....dikush po afrohet....atje ne makine po vjedhin benzine....e keshtu me rradhe....

  EK
   
  Johana likes this.
 3. Artin

  Artin Papirus rex

  Shumë bukur!
  Prite kur te vije dhe Johana, te te jape llajk.. :p
   
 4. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Need some light?
   
  Johana likes this.
 5. Amos

  Amos Primus registratum

  jo lali thnx
   

Shpërndajeni këtë faqe