Tru kacurelsa

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga Rrapatushja, 31 Mar 2003.

 1. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Tru kacurelsa

  Cili eshte numri qe duhet te vijoj?

  4 5 35 56 83 ??
   
 2. loaded

  loaded Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  Na shkaterrove...kam gjysem ore qe ne vend me mesu po vras mendjen per kete dreq gjeegjeze...
   
 3. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Tru kacurelsa

  Ahh po kjo eshte e gjithe pika e dashura ime, ti vete duhet ta gjesh natyren e lidhjes se ketyre numrave. Une po ju jap nje "hint". Mos e shikoni lidhjen ne menyre konvencionale me veprime arithmetike (jo mbledh zbrit).

  Tabele.
   
 4. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Tru kacurelsa

  Cdo lloj numri cift!
   
 5. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  316 :rolleyes:
   
 6. Guest

  Re: Tru kacurelsa

  69 ? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. Ema

  Ema Goddes

  Re: Tru kacurelsa

  KOt:O 89 o 62 :eek:
   
 8. loaded

  loaded Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  Ka nje mundesi koti,qe te nisi sekuenca nga fillimi,dmth...4 5 35 56 83 4 5 35...ose ka ndonje ekuacion me logaritma qe ke gjet me ndonje liber analize,ndonje problem me 6 asteriksa.
   
 9. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  edhe mund te jete /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Tru kacurelsa

  :confused: Hera pare qe nuk e gjej :confused:

  Tusheeeeeeeeeeeeeeeee :confused:
   
 11. Guest

  Re: Tru kacurelsa

  /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 12. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Tru kacurelsa

  Xingaro turp, do behesh edhe mjek ti. Nuk ke bere me 10-tra klasa biologji KIMIE deri tani? Te shkruajta dhe fjalen tabele /pf/images/graemlins/smile.gif


  Numri eshte 97 dhe seria eshte seria e elementeve qe fillojne me shkronjen B ne Tabelen Periodike.
  (Thuhet te kete qene nje nga pyetjet me te veshtira qe eshte bere)

  Xing, ndersa per ate tjetren qe na la pa shkolle dje mora konfirmim (nga departamenti i shkencave ekzakte se nuk behet). Shpjegimi ishte dic i ngjashem me timin. Katrori ka vetem 4 kulme, ndersa vijat qe do na duhet te ndertojme jane 10 gjithsej duke perfshire diagonalet dhe harqet. Ne cdo kulm mund te kalosh vetem 2 here duke ndertuar nga 2 vija tek secili dhe tek nje kulm mund te ndertosh max 3. I del qe pa levizur lapsin eshte e mundur te ndertosh vetem 9 vija dhe jo 10. (I njeti arsyetim po ca me i gjate eshte edhe nese fillon nga mesi dhe e merr piken ky prihen diagonalet si kulm). Mund ta vizatosh duke perthyer fleten (but that is cheating) /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Tru kacurelsa

  :eek: :eek: :eek: :eek:

  Do me mbrojt tezat me neve ti mi :confused:

  P.s.Kjo femer do mi shkelyje syta nai dite mu :eek: Vej mi nai gjo t'hajrit se dyshum ke vetja :eek: /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 14. Guest

  Re: Tru kacurelsa

  97 ehhh te pakten me jepni kredit per 9 /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  Kurse une du kredit per 6 /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. Erka

  Erka Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  Our own IQ test right here among us! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 17. loaded

  loaded Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  Kur te te kap ne chat ndonje dite tjeter do te te jap nje problem me 6 muaj kohe per ta zgjidhur. /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. henry

  henry Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

   
 19. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Tru kacurelsa

  Me duket se pergjigja e sakte u dha /pf/images/graemlins/smile.gif S'ka nevoje te them perse, pasi paskam gabuar :mad:
   
 20. loaded

  loaded Primus registratum

  Re: Tru kacurelsa

  O Nelka...takova ate çunin e bastit dje.Me tha...s'ka zgjidhje ajo... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif ."-Ik i thashe se ta hyra me grushta...qen...kam mobilizuar gjysmen e planetit per ta gjetur.Le te mos kete zgjidhje...ne do ta gjejme!" /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe