THE DOORS

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga I love new york, 5 Nov 2002.

 1. I love new york

  I love new york Primus registratum

  THE DOORS

  Une per vete jam huge fan of The Doors. Kushdo qe e pelqen kete grup legjende te viteve 60-70 le te shprehet me cdo gje rreth tyre.
  They are great!!!!!!!!!!! :rockband: :rockband:
   
 2. mostro

  mostro Putraku

  Re: THE DOORS

  Une kam qene fans i cmendur i tyre kur isha me i vogel.tani i degjoj me shume kenaqsi dhe nostalgji.
  kasetat mi blite muni i vogel.
   
 3. Alba Shehi

  Alba Shehi Primus registratum

  Re: THE DOORS

  Edhe mua nuk me iken kurre nostalgjia per The doors. Sa here i degjoj gjaku me vihet ne qarkullim dhe venat kerkojne te shperthejne. Vite cmendurie ,kot nuk i thone! /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 4. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: THE DOORS

  Jane vertet fantastike....... Te ofrojne nje rebelim dhe liri te shpirtit kur degjon muziken e tyre dhe te fusin ne nje orbite epshesh dhe gjendjeje alucinative. Une kam gati 10 vjet qe jam prezantuar me ta per here te pare dhe qe atehere nuk i lashe me. Sidomos lirikat e Jim Morrison jane te mrekullueshme. Eshte nje poet fantastik
  "The lizard king"
   
 5. lidi

  lidi Primus registratum

  Re: THE DOORS

  .......women seem wicked when you're unwanted
  streets are uneven when you're down!
  /pf/images/graemlins/laugh.gif
  you rock! :rockband: :rockband: :rockband:
   
 6. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: THE DOORS

  that's my favorite song.........
  as you can see in my signature........lol
   
 7. mostro

  mostro Putraku

  Re: THE DOORS

  wishfull sinfull
  water covers everything in bluu
  cool water
  you and me and sun shine
  love to hear the wund cry....

  Soft parade eshte me te vertet nje album shume i bukur.Dhe l.a woman eshte klas.. :rockband: nje here ne kocertin e p.n luarasit me grupin tim,kame kenduar break on through.1998 per krishtlindje.
   
 8. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: THE DOORS

  break on through, break on through, break on through
  BREEEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKK!!!!!!
  auuuuuuuuuuuu
  He is awsome man.
  Sa here shikoj filmin The Doors magjepsen me mendjen e atij njeriu. Sa keq qe iku aq shpejt, mgjth fundja that's another reason qe ai eshte gjeni............ /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 9. mostro

  mostro Putraku

  Re: THE DOORS

  shif sweet se mos njeh vetem ket kong dhe je tu na rrejt.a i ke degjuar te tjerat????
   
 10. lidi

  lidi Primus registratum

  Re: THE DOORS

  ......This is the end, my friend..
  the end......
  :rockband:
   
 11. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: THE DOORS

  Jim Morrison...
  my favorite (Spanish Caravan) greaaaatt music
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 12. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

 13. mostro

  mostro Putraku

  Re: THE DOORS

   
 14. sleepingdreams

  sleepingdreams Primus registratum

  Re: THE DOORS

  The End
  This is the end, beautiful friend
  This is the end, my only friend
  The end of our elaborate plans
  The end of everything that stands
  The end

  No safety or surprise
  The end
  I'll never look into your eyes again

  Can you picture what will be
  So limitless and free
  Desperately in need of some stranger's hand
  In a desperate land

  Lost in a Roman wilderness of pain
  And all the children are insane
  All the children are insane
  Waiting for the summer rain
  There's danger on the edge of town
  Ride the King's highway
  Weird scenes inside the gold mine
  Ride the highway West, baby
   
 15. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: THE DOORS

   
 16. mostro

  mostro Putraku

  Re: THE DOORS

  Ai mund te jete shume gjera por un e kisha per Spanish Caravan (kengen)
  a sceeeeemoo!!!! /pf/images/graemlins/smile.gif [/QB][/QUOTE]
  AOOOOOOO!!e ce credo!me fal nuk e kapa...my bad..sic i thone dhe amerikonet. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: THE DOORS

  o PUTARKO po fillove me testime mo???
  JO vetem qe di me shume por i kam pothuaj te gjitha albumet e tyre. Disa nga kenget e tjera te preferuara jane
  Carmina BUrhana
  Crystal Ship
  Alabama SOng
  LA Woman
  5 to 1
  LOve her madly (I love this)e shume te tjera
  ohhhhhhhh you got me in the mood to sing now
   
 18. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: THE DOORS

  edhe sa per djeni une jam shoqe me te dashuren e djalit te Paul Rothchild dhe kam pare edhe pantallonat origjinale te lekures te JImit qe i ka ai ne shtepi. haaaaaaaaaaaa lol :smash:
   
 19. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: THE DOORS

  [​IMG]
   
 20. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: THE DOORS

  Mja u zute dhe ju!!! puuuu ca shteti pa dashuri ne paqe /pf/images/graemlins/smile.gif
  Ride the snake to the lake ....the ancient lake..
  he's old and his skin's cold....(the end)
  ......The West is the Best
  Get here and we'll do the Rest (American Prayer)

  mua te them te drejten me ka impresionuar gjithmone pianisti , ai qe bente muziken , pastaj jimi ka qen tip me vete (megjithse pasi pashe filmit The Doors i ra pak lapidari qe i kisha ndetuar brenda meje) Gjitshka qe ka shkruar e ka shkruar nen efekt, dhe kur je nen efekt esht pak me e lehte te kalosh kufijte e reales....dhe te fluturosh pertej per te krijuar "art"
  me kujtohet gjithmone shoqa ime e ngushte qe flinte listening to them..dhe meqenese rrinim gjithmone bashk....i learnet how to hate lyrics seeing what they did to me and to her
  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe