Tema rreth: Albanologut Kroat Milan Shuflay .. fundi i tij me titullin " Codex Albanicus "

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga sermion_al, 12 Feb 2017.

 1. sermion_al

  sermion_al Forumium praecox

  dihet qe ju rrembyen doreshkrimet e fundit dhe ai ra si nje deshmor per atdhen tone ne Zagreb.
  Un nje mendim e kam, fakti qe historia po ruhet tek ata qe e kane vjedhur me ben te mendoj se ajo kurre nuk mund te zhduket, sado jane munduar ndervite ta manipulojne.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Shuflaj ka bere shume pune per Shqiptaret e lashte dhe nuk ben pjese ne grupin e atyre qe duan ta ndryshojne Historine tone.
  Kroatet jane dashamir ndaj Shqiptareve politikisht si kunderpesh ndaj serbeve...
   
  sermion_al likes this.
 3. sermion_al

  sermion_al Forumium praecox

  Ate mendim kam edhe une. Ai mund te konsiderohet per fushen i historise aq i madh sa qe ishte Nikola Tesla per Shkencat Ekzakte per ballkanin dhe boten. Madje per Milan Shuflay reagoi edhe i madhi Albert Anjshtan kur mori vesh per sulmin qe i mori jeten Shufleit


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Shpërndajeni këtë faqe