Taksat!

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga enkela, 6 Feb 2003.

 1. enkela

  enkela Primus registratum

  Taksat!

  Hej c'kemi!

  Po shkruaj nga Amerika. Ka disa vjet qe sa here qe i pergatis taksat ne fillim te vitit me duhet te paguaj sepse nuk me mbajne gjate viti aq sa duhet. E di se ne treg ka disa CD-Rom te cilat te ndihmojne me taksat.A ka mundesi ndonje nga ju te me ndihmoje nese keni ne pronesi nje CD Rom te tille sikur te ma transferoni( download) do me ndihmonte shume.
  Faleminderit shume!

  Enkela
   
 2. TranofiljA

  TranofiljA Primus registratum

  Re: Taksat!

  Nuk jam shume eksperte ne kete teme, por sa mbarova se beri taksat
  N.q.s po kerkon dicka qe te ndihmon ti besh taksat vete une gjeta TaxAct shume te vlefshme dhe jo shume te komplikuar..megjithse ngaqe nuk kisha shume besim tek vetja prape vajta pagova qe ti beja. U bera pishman se si perfundim ishte e njejta shume :smash:
  Aty mund ti beni taksat ne internet...ose mund te shkarkosh nje program qe ta kesh per kurdo.

  Ne lidhje me faktin n.q.s te kthejne lek apo duhet te paguash shtetin ajo varet on what you claimed on your W-2's plus dhe gjera te tjera.

  Good Luck :thumbsup:
   
 3. enkela

  enkela Primus registratum

  Re: Taksat!

  Faleminderit Trandofile!

  Ashtu po mendoja dhe une te shkoja ne H&R Block po nuk isha e bindur nese ja vlen apo jo.
   

Shpërndajeni këtë faqe