Superat:

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga Ema, 5 Nov 2002.

 1. Ema

  Ema Goddes

  Superat:

  Superat kane nje llojshmeri shume te madhe....
  Une po filloj tu them disa....
  Poshte...
   
 2. Ema

  Ema Goddes

  Re: Superat:

  Supa me e thjeshte ne bote eshte supa e orizit me vere dhe limon:

  Merren :200 gr oriz
  2 kokrra veze
  1 kokerr limon
  leng mishi,ne pamundesi uje,
  50 gr gjalp

  Merret lengu dhe kur vlon i hidhet orizi.Kur orizi te jete i zier,shtohet pak kripe dhe 1 kokerr limon e plote e care pak ne mes.
  E heqim nga zjarri dhe hedhim vezet e rrahura ne moment....
  Supa haet e nxehte!
  Ju befte mire!
   
  MeKaNiKu likes this.
 3. Thamina

  Thamina Papirus rex

  nice.
   

Shpërndajeni këtë faqe