SI MUND TE SHKOHET NE USA?

Diskutime tek 'Probleme te Emigranteve ne Diaspore' filluar nga MIR SALIU, 9 Jun 2003.

 1. Dynamite

  Dynamite Forumium praecox

  Prej Kosove me 20.000 euro shkon ne usa...
   
 2. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Me avjon ose me anije.
   
  Megg likes this.
 3. sarita

  sarita Primus registratum

  un jetoj ne greqi dhe do te doja shum te dija se si ka mundesi te iki emaili im eshte meritaesmeralda@hotmail.com
   
 4. sarita

  sarita Primus registratum

  mund te me thote njeri se si mund te shkoj ne amerik un jetoj ne greqi per momentin dhe nuk kerkoj te iki me shkoll po me lek nese di ndonjeri ndonje mundesi te till te me dergoi email ne meritaesmeralda@hotmail.com
   
 5. Akil6

  Akil6 Primus registratum

  pershendetje jetoj ne viene e du te iki ne amerike ose ne kanada. kush mundet te me ndihmoje? e-maili im eshte Ankiled@yahoo.com .flm
   
 6. interisti87

  interisti87 Primus registratum

  pershendetje....nuk e di nese esht akoma aktiv ky forum,por kam dhe un nje paqartesi dhe do te doja ndihmen e dikujt prej juve.
  kam nje mikun tim ne amerike i cili jeton prej 20 vjetesh me ka ofruar ndihmen e tij,per te shkuar ne amerik,por mundesite e tij kufizohen vetem perbrenda amerikes,dmth.....pune,shtepi dhe garanci financiare per aq koh sa un do ta kem te nevojshme.
  un di te flas anglisht kam dhe eksperience pune,por nuk po gjej dot nje menyre apo cfar rruge te zgjedh per te marr nje vize emigrimi,qoft dhe si e perkohshme,nuk ka shm rendesi, mjafton te shkoj ligjshem dhe te kem mundesi pune.
  do ti jem shum mirenjohesh kushdo qe me kthen nje pergjigje.
  faleminderit
   
 7. guestman

  guestman Forumium maestatis

 8. Amla

  Amla Primus registratum  [Edituar per arsye privacy] me kontaktoni ne privat.
   
 9. Amla

  Amla Primus registratum

  Henri te lutem me kontakto qe te ma shpjegosh me hollesisht menyren se si mund t shkosh n amerik e maili im [fshire per arsye mbrojtje per antarin e forumit].
   
  Last edited by a moderator: 12 May 2016
 10. gurax

  gurax Pan ignoramus

  @Amla, une do te thosha si keshille qe adresen email te mos e vendosesh neper vende publike, si psh ketu me lart sepse eshte shume e thjeshte qe lloj lloj "web-bots" te mbledhin ne menyre automatike cdo lloj adrese email qe mund te gjejne ku te munden, dhe me pas t'i perdorin per te bere spam.
  Ne raste te tilla me mire te nisesh nje mesazh privat drejt personit qe te intereson dhe atje me pas te shkembeni adresa email.
   
 11. Amla

  Amla Primus registratum

   
 12. Amla

  Amla Primus registratum

  Puna eshte se sot u regjistrova per here te pare tek ky forum dhe nuk di ku shkruhet ne privat.
   
 13. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Per te filluar nje bisede me mesazhe private, fillimisht duhet zgjedhur me 'klik' me mouse emri i antarit qe te intereson, dhe ne tabelen qe del duhet zgjedhur "Start a conversaion" apo "Fillo nje bashkebisedim". Dhe me pas do te mund te shkruash mesazhin. Cdo gje e shkruar do te jete midis teje dhe personit qe po i shkruan mesazhin.
   
  besiflyboy and Dreamer like this.
 14. Amla

  Amla Primus registratum

  Flm
   
 15. Keviaaa

  Keviaaa Primus registratum

  Heyy


  Ja dolet te iknit ne amerik te pakten..te njejtin synim kam dhe un ka njeri qe me ndihmon
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ne Rusi te mirepresin.....qne ne USA...i keni miq????
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  E mposhten ....shkjaun.

  Komisioni Evropian: Gjysma e azilkërkuesve nga Ballkani në vendet e BE-së janë shqiptarë.

  Komisioni Evropian thotë se nga 26 mijë kërkesa azili nga gjithë vendet e Ballkanit perëndimor gjatë këtij viti, gjysma janë shqiptarë.

  Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Tove Ernst, i tha gazetares së ABC News në Bruksel, se nga shtetet anëtare nuk ka mbërritur asnjë kërkesë në Bruksel për rivendosjen e regjimit të vizave për Shqipërinë.

  Sipas saj unioni do që të mbajë liberalizimin e vizave, por është i domosdoshëm reagimi i vazhdueshëm i autoriteteve shqiptare që askush të mos e përdor pa abuzim.

  Burime të ndryshme kanë bërë të ditur, se Franca dhe Holanda nuk përjashtojnë rivendosjen e përkohshme të regjimit së vizave për shtetasit shqiptarë për shkak të rritjes së numrit të atyre që abuzojnë me lëvizjen e lirë në zonën Shengen. Ne e dimë që shtetet anëtare të Bashkimit Europian kanë miratuar më 27 shkurt rishikimin e mekanizmit të monitorimit të heqjes së vizave, që e bën më të thjeshtë rivendosjen e përkohshme të vizave.

  A kanë njoftuar autoritetet franceze dhe holandeze Komisioni Evropian për një shqetësim në rritje dhe a ekziston rreziku që Komisioni të aktivizojë këtë mekanizëm?

  Tove Ernst, zëdhënëse e KE-së, thotë se “së pari, duam të nënvizojmë, se lëvizja e lirë është një element shumë i rëndësishëm i integrimit evropian të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

  “Falë lëvizjes së lirë intensifikohet kontakti midis qytetarëve të Ballkanit me qytetarët e Bashkimit Evropian. Liberalizimi i vizave nxit gjithashtu edhe mundësitë për të bërë biznes për qytetarët e Ballkanit. Pra, është një parim të cilit ne i kushtojmë shumë rëndësi. Por, kjo e drejtë e fituar nga vendet e Ballkanit shoqërohet me detyrime dhe përgjegjësi. Qytetarët e vendeve të Ballkanit kanë të drejtë të rrinë për një periudhë të caktuar në territorin e BE-së, por nuk duhet abuzuar me këtë të drejtë për të kërkuar azil. Deri tani, nuk kemi marrë njoftim nga asnjë shtet anëtar, por vazhdojmë të monitorojmë nga afër situatën. Siç ju referuat dhe ju, kemi mekanizmin e pezullimit të përkohshëm të lëvizjes së lirë dhe raporti i radhës do të prezantohet në fund të këtij viti”, tha ajo. telegrafi

  Ruset e kane fajin....shkerdhate KOMB(shenimi im).
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Po plotesove KUSHTET nuk ka probleme...

  Die CIA sucht Russische sprecher als Agenten.

  Bist du amerikanischer Staatsbürger mit einem Universitätsabschluss und sprichst Russisch? Hast du Interesse an der nationalen Sicherheit? Dann werden deine Fähigkeiten bei der CIA gebraucht. "Ohne dich wären wir sprachlos", so lautet jedenfalls die Werbung für neues Personal, welche der US-Geheimdienst auf seiner Twitter- und Web-Seite verbreitet
  Die Fähigkeit eine Fremdsprache zu sprechen, zu übersetzen und zu interpretieren, plus die kulturellen Unterschiede zu verstehen, ist lebensnotwendig für die Mission der Central Intelligence Agency. Weil Prioritäten im Geheimdienstbereich wechseln können, und Länder, kann die Wichtigkeit von Sprachen rapide steigen, deshalb muss die CIA Angestellte haben, um die aktuellen nationalen Sicherheitsbedürfnisse behandeln zu können und potentielle neue Missionen."

  PS: pra CIA nuk pyet qe ne troje ka pasur flamur apo gjyshin e ke pasur nacionalist,komunist,ballist e karlliqe te tjera.
  Rusisht ne troje ma do menja qe dine.
  Pagesa eshte e mire.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=bKbj26Ra7pk
  Dhe dite te mbare.
  CIAJob1.jpg CIAJob1.jpg   
 19. Ajet

  Ajet Primus registratum

   
 20. besiflyboy

  besiflyboy Primus registratum

  Si muj me tkontaktu vlla
   

Shpërndajeni këtë faqe