si mund te emigroj ne Itali

Diskutime tek 'Probleme te Emigranteve ne Diaspore' filluar nga mihali, 13 Dec 2004.

 1. mihali

  mihali Primus registratum

  si mund te emigroj ne Itali

  I lutem shume nese ndokush prej jush njeh ndonje adrese interneti ku mund te marr informacion per te emigruar ne itali per motive pune. Kam degjuar te thone qe paska pronar italian dhe kerkojne punetore nga vendet e europes lindore (ketu edhe shqiperia) do tia dija per nder cdokujt qe me sjell ndonje iformacion sadopak te vlefshem.
   
 2. MACOM

  MACOM Primus registratum

  Re: si mund te emigroj ne Itali

  shko te kjo adresa www.stranieriinitalia.it

  por kjo qe thua ti kerkon qe ti nderkohe te kesh nje person me citadinanze italiane qe te ben nje kerkese per pune personit tend.kshuqe nqs ke njeri ne itali qe mund te beje kete kerkese,futu te ky web-i dhe merr info.

  Po ce do qe te vish ne itali?? /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. mihali

  mihali Primus registratum

  Re: si mund te emigroj ne Itali

  FLM PER NDIHMEN , UNE KAM PERSONA NE ITALI POR SMUND TE ME BEJNE NDONJE FTESE PUNE , TANI JAM NE KERKIM TE KSAJ , MEQENESE ME FJALE GOJE ME KANE THENE SE APLIKON NE INTERNET QE TA GJESH KETE. FLM
   
 4. ermela

  ermela Primus registratum

  JAM E RE KETU ME TREGONI NESE KA KUSH MUNDESI SI MUND TE EMIGROJ NE ITALI
   
 5. Lulzim

  Lulzim Primus registratum

  Jam i ri ketu, deshiroj te emigroj ne Itali nga Kosova. Si jane mundesite per emigrim dhe punesim ne Itali. Jam njohes i mire i gjuhes angleze.
   

Shpërndajeni këtë faqe