si eshte me mire te dish apo te kesh?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Sweety el, 15 Dec 2010.

 1. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Ti je duke fol me mua.
   
 2. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  ore cbehet ketu e bete temen chit chat zgjidhini diku tjeter problemet tuaja
   
 3. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Ajo ne mesazhe pergjigjen nuk ma kthen dhe as ne chat jo kurse ketu ma kthen pergjigjen.
   
 4. mirdita

  mirdita Papirus rex

  jo mi zemra tani jo
   
  Sonia007 and Iliro Dardan like this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dija ne vetvete eshte kamje dhe madje e madhe. Shume here ata qe kane dhe mundohen te kene sa me shume, duan te mbulojne me para injorancen e tyre. Kurse te kesh e te dish njekohesisht eshte fat. Por ai qe di, e di se paraja s'eshte gjithcka. Ka shume menyra te jesh i pasur. Te kesh zemer te mire e te te duan per kete, eshte pasuria me e madhe.
   
  mirdita and Sonia007 like this.
 6. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Por nga edhe nga ata qe te shfrytezojne se je i drejte dhe me zemer te madhe sidomos servilat.
   
  mirdita and Kondrapedali like this.
 7. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Populli thotë "Bëje të mirën e hidhe në lumë". Mos prit të shpërblehesh për një të mirë, bëje për të mirën tënde.
   
  joetisti_ likes this.
 8. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  me mir tdijsh se dhe ato pak qe ke sdo dijsh si ti shpenzosh
   
 9. Thamina

  Thamina Papirus rex

  Te dish
   
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te kesh aq shume saqe padija te "bente kerdine" e te mos mbarote pasuria.
   
 11. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Te dish, qe te mesosh edhe c'te besh me to ....ose te mesosh si te jetosh edhe pa to.
   
  Artin and Airbourne like this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  njerezit e ditur s'jane shquajtur per pasuri e megjithate luftrat jane bere per pasuri...
   
 13. Monroe

  Monroe Valoris scriptorum

  te kesh :)
   
 14. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  sot ka ardh koha,si mos te kesh as nu di
   
 15. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  ai qe di dhe do kete perhera sps mesojme per te gabuar sa me pak
   
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te kesh. Dituri.
   
 17. lutficoka1

  lutficoka1 Primus registratum

  Ai qe din e krijon pasurie,ai qe nuk din as nuk e krijon pasurine dhe as nuk din ta konsumoje ate!?
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  SEKSI...  HEIL.....CHINA.
   
 19. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Ka njerez qe dine dhe kane.

  Ka njerez qe dine dhe nuk kane.

  Ka njerez qe kane dhe nuk dine.

  Nje njeri qe KA eshte edhe nje njeri qe DI. Arsyeja eshte e thjeshte. Nqs ai nuk DI atehere ai mund te bleje njerez qe DiNE. Njeriu qe DI ne kete rast eshte edhe nje njeri shume i rrezikshem. Njohuria qe ka e bejne te jete xheloz ndaj statusit te personit qe KA. Kjo i le pershtypjen e te qenit i rrjepur prej atij personi. Ai fshihet pas miliona personaliteteve per t'ja futur personit qe KA. Pse? Sepse ende paguhet prej TIJ.

  Imagjinoni te paguani dike qe do t'ju vrase.

  Ceshtja qendron ne pyetjen :Cfare di ti? Sa e vlefshme eshte kjo dijeni apo njohuri? A eshte nje njohuri qe dihet apo njihet prej milionash e cila ul edhe vleren e kesaj njohurie? Cfare lloj njohurie paguhet me shume?

  Cfare jane spiunet dhe cili eshte qellimi i tyre? Cfare jane grackat?


  Eleonore
   

Shpërndajeni këtë faqe