Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Gjaku nuk mund te lahet me gjak.
  Prinderit thone: femija yne po rritet,por harrojne qe jeta e tij po shkurtohet.
  Arsimimi eshte bukuria me e mire per njeriun.
  Plehrat e nje vendi jane pasurite e te tjereve.
  Qeni i verdhe,eshte vellai i ujkut.
  Juve mund te lani trupin,por mekatet kurre.

  PS: une kujtoja se ne Afganistan ishin te paditur.

  Tung per sot.....apropo: te gjitha femra jane te bukura po te shuash qiririn.
  Tailandeze kjo.
  Kalofshi bukur.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  In früheren Zeiten bediente man sich der Folter. Heutzutage bedient man sich der Presse. Das ist gewiß ein Fortschritt. Aber es ist auch ein großes Übel; es schädigt und demoralisiert uns.

  Oscar Wilde(dhe perkthimin juve do e keni lexuar diku tjeter ose aktualisht se cfare kuptimi mer thenia ne troje+degjenerimin).

  Burimi: Aesthetisches Manifest (The Soul of Man under Socialism), 1891 in The Fortnightly Review.

  Tash vellezer dhe Motra ka lavoro se buka nuku vjen ka rete.

  Gjithe te MIRAT dhe fundjave te QETE apo Argetuese....sipas deshires dhe mundesive.

  shkruesi.
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mua imaginacione....phhhhhhhhhhhh me VRET.

  Tungi
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Te me thoshte mua nje spermatoid macedonas injorant....vrisja veten.
  Turku i somes me minifund.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  KARvanet le te lehin,QENI ecen perpara(e re shqiptare).
  African-Proverb-of-the-Day-16.08.2016.png

  PS: fillim jave te mbare Motra dhe vellezer........shkruesi ka 3 dite pushim.
  Tungi.
   
 6. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Njerëzit e zgjuar dinë se çfarë duan.
  Njerëzit e mençur dinë se çfarë nuk u duhet.

  ( Xhek Ma, presidenti i Alibabës )
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nje mashkull vulgar ka kete KONCEPT

  BUCET kane KOMPLEKSE...
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  BERTOLT BRECHT.
  PS:URGJENTISHT ne SHKOLLE....EDUKIM.dhe jo tund flamuret.
   

Shpërndajeni këtë faqe