Shprehje popullore shqiptare.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Al-Punk, 26 May 2014.

 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Te bejme nje liste me shprehje popullore (apo fjale te urta) shqiptare?
   
  Hektor12 likes this.
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Shtriji kembet sa ke jorganin...
   
  Hektor12 likes this.
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Fshati digjet, kurva krihet
   
  Hektor12 likes this.
 4. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Gjuha kocka s'ka, por kocka thyen!
   
  Hektor12 likes this.
 5. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Fjala eshte si bleta,ka dhe thumbin dhe mjaltin
   
  Al-Punk likes this.
 6. Balahk

  Balahk Locus omnem

  i dehuri gjithnje betohet se nuk eshte i pire
   
  Hektor12 likes this.
 7. Balahk

  Balahk Locus omnem

  c'ke ne shtepi tregon femija,c'ke ne shpirt tregon rakija
   
  Hektor12 and Al-Punk like this.
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Merre me leng se mishi mbaroi
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe