Shkruani librin që ju ka pëlqyer aq shumë sa edhe po ta lexonit shtatë herë nuk do të mërziteshit?

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Anavlore, 27 Mar 2011.

 1. Anavlore

  Anavlore Forumium praecox

 2. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  po e filloj une e para me nje liber te mrekullueshem:me titull dashuri 14
   
 3. Megg

  Megg Carpe Diem

  ''Sikur te isha djale"(e kam lexu mbi 7 here),"Go home",& "Mendafshi Francez"....
   
  mirdita, Anavlore and Sweety el like this.
 4. Anavlore

  Anavlore Forumium praecox

  po kush e ka shkruar?
   
 5. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Dashuria e nje 14 vjecareje...

  Pershendetje dashuria ime,
  sikurse e shikon ky eshte Shen Valentini yne i dyte bashke. Une e di se do te kalojme edhe shume te tjere si keto por, sot eshte nje dite vertete shume e rendesishme dhe do doja shume qe ta kujtonim kete dite pergjithmone. E di ti se je endrra ime e c'do nate?! E di ti se eren tende e ndjej kudo?! E di ti se dhe egersia e mesues se leximit, me kete qe kam brenda per ty, kthehet ne nje hic te madh njesoj sikur i ul zerin televizorit ne nje kanal qe nuk me pelqen?! Epra ti me ben te jem ndryshe dhe une shpirti im jam kaq e lumtur qe jam perkrah teje, nje njeriu si ty qe kthen boten time permbys vetem me nje shikim dhe me pas me ane te nje perqafimi i vendos gjerat ne rregull, madje me mire se sa ishin me pare..Tani qe te gjeta nuk me shqeteson me asgje sepse e di qe jemi destinuar te jemi bashke pergjithmone..Dmth, pergjithmone nese princi im do, por, une e di qe tani se ti e do kete gje apo jo???
  Koha kalon shume shpejt, oret dhe ditet fluturojne dhe ne nuk na mbetet gje tjeter vecse te presim..
  Eshte shume e veshtire te zgjohem pa ty ne krahun tim zemra ime e di?! Por avash avash vitet do kalojne dhe ne as qe do e kuptojme kete gje.
  Keshtu per momentin mendoj se eshte mire te shijojme kete pjese te jetes qe po jetojme, midis frikes dhe pasionit qe mosha na dhuron. Te jetojme si 2 te dashuruar dhe pse jo, te jemi edhe shembull ata qe na rrethoje..Me pas do vije koha qe do gezojme jeten si te martuar. Tani qe e mendoj c'do gje me duket akoma me shume fantastike dhe me ne fund nuk do kemi njerez siper kokes qe do vendosin rregullat tona, qe nuk do na vendosin limite, qe nuk shqetesohen per ne nese do vendosim te kalojme naten jashte..Mendohe pak, nuk do genjejme me mbi vendndodhjen, nuk do me duhet te marr gjithmone nje shoqe me vehte kur te te takoj, nuk do me duhet ta mbaj me sekret faktin qe te dua, i dashur une do ja bertas gjithe botes me ne fund..Jeta ime mezi po pres e di???????????
  Shikoj vehten ne pasqyre dhe shikoj nje person tjeter tani, me ke marre mendjen fare e di, mendoj per ty 24 ore ne 24..Me ke cmendur deri ne piken sa mbasi te mbaroj mesimi per sot te shkoj ne shtepi dhe ti them atyre te shtepise se goca e tyre ka rene ne dashuri, nuk do i thoja emrin tend jo mos u shqeteso..Mendoj se eshte kjo bota e sekretit qe na ben me te lumtur bashke sepse arrijme te kemi vemendjen ne cdo gje qe ndodh rreth nesh, jemi te vemendshem per cdo njeri qe kalon me friken mos na shikon, flasim me ze te ulet me friken mos na degjojne, kur ti vjen poshte dritares se dhomes time gjithmone me kap frika mos dikush nga komshinjte do te te shoh..Jane kaq shume gjera qe e rrisin me shume tensionin sa qe zemra ime nuk e di se si nuk shperthen..Mendoj se askush, kurre askush nuk mund te na ndaje dhe e di perse??????? Sepse ne te dy jemi te pa ndashem, e plus pastaj se ne te dy jemi nje gje e vetme dhe askush nuk mund te kuptonte se nga tia fillonte per ta bere dicka te tille..19 Janari i nje viti me pare ishte dita kur te gjeta, te gjeta mes shume cunave te tjere dhe nuk e di se cfare mund te kene menduar ata per mua por, mua nuk me intereson sepse une prisja vetem nje sinjal tendin ose me mire te them nje levizje tenden dhe ne te vertete ti e nise direkt. Shikoja ne syte e tu imazhin tim qe reflektonte sikur te percillja lumturi dhe gjithcka tjeter..Qe nga ajo nate me ke pelqyer sa ska me, nuk mendoja se do te mund te provoja kaq shume emocione per nje djale, mendoja se nuk isha ende gati por me ty kuptova gjithcka. Ishin emocione qe me preken ne te gjithe trupin dhe une te falenderoj per cfare me bere te ndjej, une e hapa zemren time dhe ti bere gol tamam ashtu sic ben ne oren e fiskultures, hyre brenda saj qe te mos dilje me prej saj, ti nuk do te dalesh me apo jo??????? Une e kuptoj shume mire zemra ime se, te thuhen te gjitha keto gjera nga goja e nje 14 vjecareje eshte nje veprim i pamatur por, me beso se eshte si sot ne oren e pare te fizikes me rezonacen..Une i ndjej te gjitha keto Princi im dhe mund te ti perseris te njejtat gjera deri ne pafundesi duke mbetur e qarte dhe e bindur per cfare flas. Endrra ime me e madhe eshte qe nje dite te behem zonja (..mbiemri..) sa bukur jeta ime........Po ty si te duket i dashuri im?????????????????????
  Ti shpirti im, me the dje se, nje dite nga keto do me merrje me vehte....Kur do me marresh i dashuri im??????? Ndihem shume e mbrojtur dhe e sigurte me ty jeta ime.....Ne kete periudhe po kerkoj te te jap gjithcka nga dashuria e zemres time, sepse ti je brenda saj dhe ajo eshte e jotja, sot apo neser mbetet gjithsesi e jotja..Gjithsesi une po e mbyll edhe letren time tani sepse sot eshte nje dite speciale dhe dua ta shijoj ne maksimum me ty..Bera mire qe u ula ne banken e fundit :)) Edhe 3 minuta dhe me ne fund do mund te te perqafoj fort fort..Te pres tek vendi...Te dua princi im...Ah se mos harroj GEZUAR SHEN VALENTININ JETA IME, JE DHURATA ME E BUKUR PER MUA SOT, KUJTOHU GJITHMONE KUR NUK JE ME MUA SE PRINCESHA JOTE TE DO CDO DITE E ME SHUME..
  Te dua, je jeta ime, te deshiroj, je i imi pergjithmone, me mungon edhe pse te kam perpara syve tani vetem 2 banka me andej, jam e jotja pergjithmone, dua te martohem me ty.


  ky eshte nje fragment i saj
   
 6. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

 7. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

 8. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

   
 9. Anavlore

  Anavlore Forumium praecox

  wow,, fantastike,, sipas teje mundet nje 14-vjecare te dashuroj kaq fort?
   
 10. Megg

  Megg Carpe Diem

  Heret per tu martuar eee....gjithsesi shum e bukur~:D
   
 11. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  "Djemte e rruges Pal" e kam lexuar 7 here ne femijeri dhe do e lexoja prap
   
  Wise, Anavlore and Sweety el like this.
 12. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  une e kam lexuar mbi 20 here dhe e kam pare dhe film.
   
  Anavlore likes this.
 13. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  pse jo?
   
  Anavlore likes this.
 14. Anavlore

  Anavlore Forumium praecox

  e kam lexuar,, eshte prekes :(
   
 15. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  nuk keni lexuar librin''te gjithe me duan ,vetem babai jo'' ,do ta lexoja edhe per te 1000 here ,dhe sdo te lodhesha kurre
   
  Wise likes this.
 16. Megg

  Megg Carpe Diem

  kush e ka shkru???
   
 17. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  hera e fundit qe e kam lexuar ,eshte para 5 vitesh dhe me humbi sapo e mbarova,qe atehere e kam kerkuar, flet per nje drame familjare,pasojat qe sjell divorci (nese do ta dish historine te gjithen me thuaj te ta tregoj)
   
 18. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  Eshte nje liber qe kurre sdo merzitesha duke e lexuar ,,,ka nje subjekt shume te bukur....
   
 19. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  E ka shkruajtur nje shkrimtar kroat DJURO ZRAKIC...
   
 20. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  flm shume ,me ke ndihmuar sa nuk e ke idene,e kam kerkuar gjithe andej,por nuk kisha autorin prandaj e kisha kaq te veshtire
   
  Sweety el and Wise like this.

Shpërndajeni këtë faqe