Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga lola, 7 Nov 2002.

 1. BenAlbani

  BenAlbani Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  Une kam qene te gjuhet e huaja ( matura '98 ) per fizike berthamore. Ka ndonje forumist tjeter te ketij brezi??
   
 2. GJENERALI

  GJENERALI Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  ohuuu sa larg jeni juve.
  une jam ke asimi ne tirone per spanjisht rusisht ne vit 4 hidhem ne shtator /pf/images/graemlins/wink.gif llaftar lale shkolla me yll... kemi 1 presor letersie,nje Arshin qe eshte mjeshter fare /pf/images/graemlins/wink.gif drejtor kemi Prele Vaten /pf/images/graemlins/laugh.gif nejse doni ndonje zysh tju them si jane me shendet ???
   
 3. bimba81

  bimba81 Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  motra ime ka qne mesuse anglishte aty per nja 5 vjet :tipsy:
   
 4. GJENERALI

  GJENERALI Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  si e ka emrin motra ??? se mbase e njofim /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 5. lola

  lola Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  Hey ju cilimijte qe jeni akome ke Asim Vokshi. A eshte akoma nje mesuese e neurokirurgjise (sic njihet ke gjuhet e huaja---italishtes), Anila ....?

  Per kuriozitet se kur te kthehem ne Tirane do jem andej siper nga rruga e Elbasanit dhe per disa njerez edhe nuk na ka marre malli.
   
 6. aleksandri

  aleksandri Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  he gjuhet e huja ne tirane njish fare hei kush e mban ment liceun italion mo hei kujtoni pak te 5 e viti dmth matura 2004 a e kini parasysh si e bom murin dhe nuk na i nijti per asgje ,,,,hei e kujtoni apo jo ajo klasa njgjitur me gjeneratorin ne kat te pare hei kemi qene me te miret si per cuna dhe per goca ,,, ju them te gjith gjuheve te huaja persh dhe gezuar vitin ee ri jeni th best

  gjithashtu persh dhe gjuhete huja ne tirane sindomos maturen 2003 vecanerisht italisht anglisht ,te 4 a me zysh marieten he se mban ment njeri marieta tasha , po melian mo e mban metn ndonjeri ,,, gjithashtu persh dhe sotira nikollen drejtoreshen me te repte ne gjith shqiperine
  hei nese ka ndonje konviktor te ketyre viteve le te me shkruaj adresen e gjen e kam fjalen per konviktoret e gjuheve te huaja ne korce faik konica nga viti 2000 -2004 dhe juve ju uroi vit te mbare ,,, dhe me kujtoni ato kohe kur ngjiteshim kekati i vajzave me batanie apo kur rimim me ore te tera duke bo muabet ne dritare ,, hei lanin mo e mbani ment po cimi shkerdhaten mo nejse une nuk e kam aritur po sic tregonin me tevjetrit ika tani aj tung
   
 7. GrifshAAA

  GrifshAAA Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ish shkolla ime /pf/images/graemlins/wink.gif
  Ej po he pra ndonje thashethem te periudhes a nai gje interesante? Une kam qene per deutsch matura 2000! vallaj rromuje e madhe kemi qene /pf/images/graemlins/laugh.gif Po ka pasur qyfyre dhe presora si helmuti... kmishat e tij ishin nje teme me vete /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Kshuja kshuja! Hajde befshi qejf kudo qe jeni /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 8. edion1

  edion1 Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  Edhe une aty kam qene .Matura 97 anglisht . Ka ndonje ne te njejten mature ?
   
 9. renata

  renata Forumium praecox

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  O gjuhujsa te dashur te Asimit!
  Atje kam qene edhe une.Me ka marre malli per ato kohe te bukura,kur mua me terhiqnin zvarre per te lene oret e mesimit(me vone fillova te bashkohesha me turmen:)))))).me ka marre malli per katin e dyte e te katert...Edhe per mesuesit tane te mrekullueshem...vecanerisht per prof Arshinin e Zysh Silven...
  e PER uNDERGROUNDIN,dEUSIN,LOKALET TONE TE PREFERUAR...
  pER BYREQET E NGROHTA NE ORE TE PUSHIMIT...
  Per shetitjet ne oren e gjeografise me Xhacken nga liqeni,e per te mbledhur bime me Meriten ne oren e biologjise...
  Me mungon palestra jone e pluhrosur dhe zysh Irena qe na vinte kater po te mos merrnim uniformen...
  Roja i shkolles:)))Ah sa here jam zene me ate njeri.
  Vazhdon te jete drejtor Z.Prele?me behet qejfi,ka qene shume i mire...
  Ah rruga e Elbasanit,rruga e Elbasanit!Rruga e rinise sime te hershme...
  Pershendes gjithe maturen 2001.
   
 10. GrifshAAA

  GrifshAAA Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  Mesa di une Prela vazhdon drejtor ende! Periken me duket e kane hequr a ka dale ne pension... po me zyshat dhe presoret e tjere kush ja ka idene ca behet?
   
 11. Guest

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  Ndonje Ish-student i Gjuheve te Huaja ndodhet ne New York?
   
 12. Guest

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  shume interesante kjo tema

  njehere njoha nje vajze nga gjuhet huaja ne itali

  ishte e mire shum

  nuk e dija famen e kesaj shkolle por tani qe e kam perjetuar....

  o zot pse u solla ashtu me ate

  o zot!
   
 13. BRUNJA_USA

  BRUNJA_USA Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  a ka ndonje qe ka shkuar te gjuhet e huaja ne vitin 1993-1997 ju lutem me beni te ditur ....kena pa bere palle fare
   
 14. BRUNJA_USA

  BRUNJA_USA Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  rise the tempo ne cfar klase e qene ti lal une kam qen te f me bej te ditur pls
   
 15. SyKalter

  SyKalter Primus registratum

  Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

  Ka ndonje ish student nga Asim Vokshi (1994-1995)Anglisht?
   
 16. Robert1977

  Robert1977 Primus registratum

  Mir se ju gjeta ne forum! Une kam qene ne ate shkoll per dy vjet pastaj e lash. Kam qen ne degen e rusishtes... Zysha jone ka qene Margarita Koci .. Nuk mbaj mend PO me duket se kam qene nga viti 1992 deri ne vitin 1994
   

Shpërndajeni këtë faqe