"Shet Ferrarin për 1 euro"

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Megg, 6 Apr 2011.

 1. Megg

  Megg Carpe Diem

  Një person në Francë ka shitur Ferrarin e tij model 599 GTO për vetëm 1 euro.
  [​IMG]
  Domenique D. ka shitur makinën e fabrikës së famshme italiane Maranello me këtë çmim qesharak pas vetëm një vit përdorimi sepse nuk ishte dhe aq i kënaqur prej saj.
  Ferrari 599 GTO arrin shpejtësinë 100 km/h për vetëm 3.3 sekonda dhe në pistë arrin një shpejtësi maksimale prej 335 km/h. Domethënë një makinë e cila nuk mund të blihej nga të gjithë për faktin se në Francë vlerësohej me 400 mijë euro.
  Por, francezi i pasur ka deklaruar për mediat se “makina është shumë e bukur dhe argëtuese në drejtim, por jo shumë preçize në rrugë”.
  Duke u nisur nga ky fakt, ideja “gjeniale” për ta shitur, ose më mirë falur atë.
   

Shpërndajeni këtë faqe