Se di pse njerëzit... (Poezi nga anëtari Brilliant)

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Brilliant, 8 Sep 2014.

 1. Brilliant

  Brilliant Forumium maestatis

  Se di pse njerëzit kanë filluar
  Të duken si uqër të urritur
  Dhe bota pyll i errësuar
  Pa dritë,pa shpresë,e çoroditur

  Mjafton që pak ti të afrohesh
  Buzë greminës i pa shpres
  Fillojnë luten të rrëzohesh
  Të shohin shfaqjen tek ti vdes

  Kur rrëzohesh të rrethojnë
  Dhe tinëzisht nisin afrohen
  Si hienat të coptojnë
  Gjer ne skelet pastaj largohen
   
  Alephh, Dreamer and scadarsko like this.
 2. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Bravo origjinale !
   
  Brilliant likes this.
 3. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Na futé n mendime me -keto vargje. n.....
   
 4. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Nuk duken jane..
   
  Brilliant likes this.
 5. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  E bukur dhe me vend :)
   
 6. Alephh

  Alephh Valoris scriptorum

  Kafshe te njerezuar dhe njerez te kafsheruar....
  Kush e ka provuar e di c'ndien kur gjendet skelet....
   
  Dreamer likes this.
 7. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Mund te jemi gjithcka perveç se kafshe
  Nqs e themi atehere ofendojme me te vertete te gjitha kafshet e verteta!
   
 8. Roberto_uk

  Roberto_uk Valoris scriptorum

  Problemi esht se kafshet zbuten ... Kurse njerzit Terbohen :D
   

Shpërndajeni këtë faqe