Sanremo 2003 - Elsa Lila

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga Blendi, 5 Mar 2003.

 1. Arberia

  Arberia Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  ELSA LILA eshte shqiptare dhe shqiptare do
  mbesi gjithmon.ELSA LILA ndjehet krenare
  dhe shqiptare ajo pershendet ne gjuhen SHQIPE.
  Me ka emocionuar mbreme aq shum sa nuk me
  dilshin fjal nga goja.
  Suksese krenaria jon ELSA!
  alfrednikla@hotmail.com
   
 2. Turing

  Turing Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Elsa Lila ishte ne vendin e kater nga juria profesionale dhe ne vendin e dyte nga juria demografike(populli) ku 1 milion shqipetaret ne itali e treguan qe nuk e hane buken kote.
   
 3. Turing

  Turing Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

   
 4. Danae

  Danae Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  doni te verteten apo te hesht??

  elsa lila,nuk me duket se u perfill fare mbreme,mbase ishin te shumta shpesat tona.(te miat)
  kenga ishte e shpifur fare,sa kurre nuk do blej nje cd me te tilla kenge,teksti dhe melodia bashke,ne festivalet tona ka kenge shume me te mira dhe realiste.
  mgjth ka akoma nje shprese pasi sanremo ketu eshte ne renie dhe pothuajse askush me nuk e ndjek,keshtu edhe une qe shpresoj te kete kenge akoma me te merzitshme.
  Vendin e dyte ne xhep elsa /pf/images/graemlins/blush.gif ?? ishalla,po nuk ma merr mendja.
  ka dicka,qe mua tek ajo nuk me pelqente as kur erdhi ne shqiperi heren e fundit si e ftuar,vishet thjesht,lyhet thjesht eshte e thjeshte...bla bla bla...pa kripe fare.
  Fatkeqesisht kete gje me duket se e ripashe mbreme.
  Ci vuole grinta nella vita.
  mgjth shpresojme per mire.
   
 5. Never Alone

  Never Alone Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  http://wwww.ansa.it/rubriche/spettacolo/2003-03-06_143904.html
   
 6. Danae

  Danae Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  nuk po kuptoj,perderisa nuk pashe asnje fjale nen foto.
  mgjth une besoja se do ishte shume me lart,jo te kendonte si gianluca grigniani kenge adoloshentiale,akoma me letra.
  edhe njehere uroj per mire,qofsha e vetmja qe foli ashtu.
   
 7. mostro

  mostro Putraku

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Me falni nje pyetje.a kendon sot ne mbremja elsa lila?flm.
   
 8. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  po sa e lehte te flasesh ee?
  TE dashur miq, mendoj se duhet te merren parasysh shum gjera si psh,
  Cfare kenge doni ju te kendoje ajo? Malet me blerim mbuluar? apo per kosoven apo shqiperine?
  Personalisht degjova mendimin e disa artisteve mirnjohur ne shqiperi dhe ata e kishin perlqyer, por degjova edhe qe ajo nuk kish dhene maximumim.
  GJithsesi, mendoni qe kjo qe nje prove shum e veshtire per te... NJeriu ka dhe emocione,
  -B
   
 9. mostro

  mostro Putraku

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Jo jo!duam kenge labçe me isoooo /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. Danae

  Danae Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  jo kenge qe ti fai le pere...
  nje qe ta nxirrte ne pah zerin.
   
 11. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  dreq, nejse sapo te imagjinova me qeleshe dhe ticjane duke ber ison mbrapa elses /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 12. arbi

  arbi Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  sa kam qeshe /pf/images/graemlins/laugh.gif sidoqofte duhet te kesh parasysh qe ne sanremo s'ka rendesi zotesia sa ka rendesi pesha e diskografikut tend
   
 13. jula

  jula Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Aman o popull, degjojeni tek Radio 2 me komentet e Gialappa's Sanremon. Keshille eshte, mund ta shkruaj edhe tek "mjeku popullor". /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Qe thoni ju, Mago Forrest ( /pf/images/graemlins/laugh.gif ) u ofron te gjithe kengetareve para se te vene ne skene nje byzylyk me ngjyrat e flamurit te paqes. Disa e pranojne, disa jo, kundershtojne gjestin, normal.
  Kjo jona, kur iu afruan:
  -Scusate, ma sono tanto emozionata!
  -Ma lo vuoi portare o no?
  -Scusate, sono veramente tanto emozionata...

  :confused:
   
 14. Turing

  Turing Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  lol,

  shume e forte kjo!

  duhet t'ia dergojme klanit ta botoje tek kendi "Bar West".
   
 15. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Ju duheni vrare te tere me buke ne goje...
  Ok mund te kete patur emocione tjetra, po te ishit ju ne vend te saj cdo benit? Se flitet shume kollaj dhe morali behet si te na vij qejfi ne, vet fakti qe arriti diku qe asnje shqipetare se ka bere me pare eshte arritje, seshte e thene te dali e para e vendit, vet fakti qe ka qene e pranishme dhe ka fituar nje fare pozite midis konkurrences se te tjereve mjafton, sben mire te beni kritika te tilla se asnje njeri seshte perfekt....
  Give the girl some credit !!!! /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 16. jula

  jula Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Te lutem shume, une per Elsen po bej nje sakrifice supreme, po shoh Sanremo-n, c'na akuzon kot!
  Me falni per nderhyrjen, po jam shuuume e emocionuar... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Ruaja, se nga emocionet e shumta po ben gafe po shef edhe reklamat /pf/images/graemlins/blush.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. Prim

  Prim Primus registratum

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  Elsa Liles, urime, do Zoti ze vend te pare! Por edhe me te dytin te kenaqur jemi ne.

  Sa per ate punen e byzylykut, nuk eshte vetem pune emocionesh, eshte vajze e zgjuar ajo, ne ate menyre i shmanget prononcimit, as po, as jo. I keni parasysh politikanet (jo shqiptaret, se ata jane trapa) ne konferenca shtypi, qe duket sikur ia fusin kater per pese? Quhet menyre diplomatike e te mos pergjigjurit.

  Urime dhe nje here Elses, yllit te muzikes shqiptare, dhe gjithe shqiptareve kudo qe jane.
   
 19. Guest

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  [​IMG]
   
 20. Guest

  Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe