Reforma ne Drejtesi dhe te drejtat e gay-ve!

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga Gay, 10 Aug 2016.

 1. Gay

  Gay Primus registratum

  Nje nder arritjet me te medhaja te partise se camve ne Shqiperi PDIU ishte qe te hiqete nga reforma nenin per te drejtat e gay-ve.Cfare kenaqesie do ken marr europianet came me kete veprim?

  Gjithsesi,Ambasada Pink dhe Shteti Hollandez kane reaguar kunder ketij veprimi per shkak se cenon te drejtat e komunitetit LGBT si dhe e con Shqiperine ne vendin e 135 per sa i perket racizmit ndaj LGBT nga 180.

  Me kete rast,PDIU e quan nje nder arritjet me te medhaja ne historine e saj si keshilltar ne perparimin e Reformes se Drejtsise.

  Per sa kohe te jemi shqiptare,gayt nuk do jene dhe sdo jene kurre pjese e Shqiperise-nga PDIU
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  PDIU, te marri ato tokat nga LGBT greke,sepse varianti i atyre ishte apo u KRIJUA per <virgjeritetin> arvanitas.
  LG.
   
  Gay likes this.

Shpërndajeni këtë faqe