Receta Gatimi Shqiptare

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga TEDI, 4 Nov 2002.

 1. gezim lame

  gezim lame Primus registratum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  kam nigju per petlla me kos, kot per kuriozitet si bohen e di njeri........

  gjize del tamam ajo mos ki merak Ana.... /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. edda

  edda Primus registratum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Po byreku me peta te pjekura e qumesht si behet?

  p.s. duhet te jete recete tironse
   
 3. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  O izabelle Lengu i Fikut si behet derbardhe, se po na qan femija.

  Dhe po pati ndonjeri ndpnje recete spektakolare per te bere turshi me patellxhane ta hedhi ketu se na ben nder.
   
 4. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Aj pertokam dhe me dhemb dhe koka sot /pf/images/graemlins/frown.gif

  Po te behem me mire nga pasditja u postoj byrekun dhe turshite...per te tjerat kom asistent-suksesidoravete Miss.Zabellen /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ajo merr vesh nga longjet /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. Ema

  Ema Goddes

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Nuk di se nga osht receta dhe origjina e gatimit po petat behen si per byrek normal dhe piqen siper stufes,mrene ose ke furra me dru,me tem te ulet derisa zverdhen.Qumeshti ngrohet dhe me te lagen petet kur shtrohen e mbushen me perzjerer veze dhe djathi....
  i rash shkurt,puc
   
 6. edda

  edda Primus registratum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  :kiss: flm

  ku te gjej stufe me dru une tashti :confused:
   
 7. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Jo po se kshu osht !!! Per ju perpiqemi /pf/images/graemlins/laugh.gif ju hidhni vickla.

  Shif se shpejt do ju shkruj lloje te ndryshme gatimi veze /pf/images/graemlins/laugh.gif sa do tju boj qe te hani vetem mjes dhe asnji vakt tjeter !!!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. AnaBlue

  AnaBlue Forumium maestatis

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Ho iher, si gatuhen? Une di si blihen te gatshme tek pazari /pf/images/graemlins/laugh.gif

  p.s. ti do dru per koken time! Nji dru qe te dalin gjithe lengjet nga hundet! /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Premtoj se i jap strehe, ushqim dhe strehim politik atij qe i bi per hise me jetu me ty :goofy:
   
 9. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  :smash: :smash: :smash:

  Rri mi se me kto qe thu do m'fikesh deren dhe do te te duhet te mi sigurosh mua gjithe keto qe permende /pf/images/graemlins/laugh.gif !!!!

  Nuk eshte kaq e tmerrshme me jetu me mu jo. Une te pakten nga vetja nuk kam asnji ankim /pf/images/graemlins/laugh.gif . Nuk do noi recete te vecante - siguro !!!!

  :goofy:
   
 10. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Bluçke, ke vendos me mor qen tjeter e??

  /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. AnaBlue

  AnaBlue Forumium maestatis

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Nuk ka rendesi lloji i kafshes... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Do me rrafi Bela tani :goofy:
   
 12. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Uaaaaaaaa dogjen byrekun t'u u morr me kafshet /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Kush i t'holl petet dhe iher /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Ana :smash: :kiss:

  A quhet kur di me t'holl petllat ???
   
 14. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Goce nuk do bojme llallangie /pf/images/graemlins/laugh.gif po peta /pf/images/graemlins/laugh.gif edhe mundesisht flete cigareje /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Je cmen ti :goofy: !!!

  T'holla thote kjo !!! Vari n'tel ja ku u thane dhe u hollun !!!

  Ojjjjjjjjjjjjjjjjjj... mso keq cunat e lagjes /pf/images/graemlins/laugh.gif !!!
   
 16. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Goce do (na) msosh me gatu ti apo si e ke hallin /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Jo ate puna ja kam lon ' Ana Ylles :kiss: !!!

  POR (me 'por' te madhe /pf/images/graemlins/laugh.gif ) mbreme ne darke kam ngrene hasude... pas kaq vitesh :goofy:
   
 18. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Te pjekme? :tipsy:
   
 19. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Mos ma bej jeten imam bajelldi /pf/images/graemlins/laugh.gif !!!

  Hasude qe bohet kokrra kokrra... ne e vume ke parmaku me u ftof dhe nuk maj men' mo gjo pervec mamit qe i thonte babit " amon si je - si nuk durove iher t'me duket puna dhe mundi tamam " !!!

  (babi ishe var ne penxhere nderkohe si duket )

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. AnaBlue

  AnaBlue Forumium maestatis

  Re: Receta Gatimi Shqiptare

  Petat e byrekut i bej una... $2.49 tek Stop&Shop /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Me ca bohet Hasudja?
   

Shpërndajeni këtë faqe