Re: Ku jeni o Shqiptaret e Anglise?????

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga RAUL, 19 Feb 2005.

1. RAUL

RAUL Primus registratum

Re: Ku jeni o Shqiptaret e Anglise?????

cop 1 un jam ne uk ..

ho tregom cere problemi ke se ta zgjidh un...mos me thauj ate qe po mendoj un.. /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/smile.gif

peshendetjeeeee

2. Arjola

Arjola Primus registratum

Re: Re: Ku jeni o Shqiptaret e Anglise?????

jo jo, ate qe mendon ti, une vetem e mendoj dhe e ve ne imagjinate, por nuk e them.

pershendetje raul, po shume varfer ketej nga UK-ja ore, kujane keto njerez, qe s'po ma mbeshtesin fare....ne kuptimin e mire te fjales

xx

3. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

Ja po ta mbeshtes une me kuptimin e mire te fjales,po cfare te te them qe ketu ku jam une jemi nja 30 shqiptare dhe nuk ka asnje femer shqiptare pervec familjareve dhe s'kemi kujt t'ja qajme hallet.Po dil o Sykaltre 1 her ketej nga ne e te ulemi e ta kuvendojme ne shesh te mejdanit si nga motit te vjetrit tane :kiss:

4. ujiftohte2die4

ujiftohte2die4 Primus registratum

ta mbeshtes une ty deri ne rrez, muabetin ne kuptimin e mire te fjales, qe the ti E... nje teme me permbledhje te bukur kjo jotja, hallall, po po te them une ty shpirt qe ku te duash ti do ta gjesh nje shqipetar pa frik edhe atje ku nuk ta pret mendja ty ndodhet nje, por ne si rrace ne disa raste kemi zakone te keqia qe nuk i flasim njeri-tjetrit, pastaj ka dhe nga ata qe mundohen te tregohen si te ndryshem duke harrur qe shqiptari dallohet ne 150 te tjere, tashi te flase per veten time nuk po flas shume por di te them gjithmon kam qene dhe do te jem shqipetar...

5. Arjola

BO BO, po si ere vetem te mbeshtetja e keni mendjen, ju cuna mistrece, flisni lirsho se mbase na bashkohet edhe noj goce tjeter ketej, po me dukek se kane frike dhe nuk i le mami....xxx

6. ujiftohte2die4

ke te drejte i ze mami me dacka, vet-e-vet-e-vet, ti the qe flisni hapur, apo po ma dredh prap mua ti se nje here ma drodhe, he-he je nje ti qeeeee..., po ja po te them qe tashi une ty xhan, me nuk ma dredh dot mua ti sikur nami te behet...

7. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

Do e marrim me rradhe kete punen e mbeshtetjes i pari Rauli pastaj une pastaj ti Most wantet pastaj te tjeret. Aka rradhe ketu apo jo nji gru nji burre nji polic :lol:

8. Arjola

ku ta kam dredh ore i uruar, pastaj une s'di me dredh o xhan, jam goce me namuz una, megjithate secili ka opininonin e vet. he he he

9. ujiftohte2die4

he he he eeeeeeee ok, dont wanna go thru it again babe, YOU know pretty well what I mean...

10. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

ORE KAQ E PATET JU SHQIPTARET E ANGLISE ,KU JENI SE HUMBET FARE EDHE JU 3 A 4 VETA SA JENI PO FLISNI ORE SE NA PLASET SHPREHUNI LIRSHEM :eek: :wave:

11. RAUL

RAUL Primus registratum

pershendetje patriota unglezzzzzzzz.. /pf/images/graemlins/smile.gif

sykaltra si je me shendet? si shume me te mbeshtetme e paskan muhabetin kto shokt tan ne uk..loooool

ju uroj gjith te mirat dhe ishalla na del dielli se na mbyti bora/shiu si gjithmon.. /pf/images/graemlins/smile.gif

12. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

Pershendetje Raul,une punoj edhe jashte edhe imagjino te punosh jashte ne kete kohe te ngrin kici ne byth :lol:

13. RAUL

RAUL Primus registratum

vallahi e paske keq ti, :lol:

14. Arjola

hej o cuna...sa per te mbeshtetur raul, vetem flasin se e dine te shkretet se nuk 'mbeshtesin' dot ashtu sic duan, par te pakten heqin mallin me fjale. Sa per kohen, sot ishte fantastike, dhe kur po vinja per pune me vertet qe me ndryshoi humorin per mire, se puna eshte diell, jashte, po diell qe te ha xhanem, ndersa brenda ne makine ngrohte, o ho ho, dhe i shikon njerezit qe po ngrine jashte dhe ups pa dashte ve buzen ne gaz nga fati i mire imi.

pastaj koha nuk me intereson shume ne fakt, rendesi ka te kem nje dite pa stres ne pune dhe te dal e te bej qejf me vone...xx

15. gentilushi

gentilushi Primus registratum

hahahahahahahahahaha :lol: po ju ngrin bica juve????
    po neve knej nga lart europes po na ngrijne b.o... hahahahahaha
    kujdes sykaltra mos shtyp ndonjerin kur ferkon marshin /pf/images/graemlins/laugh.gif

16. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

Ka edhe me keq se une ,ja per shembull Cesarit i kane ngri bo... kjo eshte me keq se une :lol: :lol:

17. gentilushi

gentilushi Primus registratum

Sykaltra cfare qyteti je ti???

18. klocari1

klocari1 Primus registratum

Pershendetje.

Si duket mire ja kaloni ketu, ne te vertete sic e thate dhe pak me lart se ketu ne UK nuk ka shume vajza Shqipetare ky eshte nje nga shkaqet qe Shqipetaret shkojne me vajza te huaja, nejse le te kethehemi pak tek problemet qe kemi ketu dhe per fat te keq ne Shqipetaret i kemi bere shume figure te keqe vetes,se nuk i thone kot nje fjale "Me mire te te dale syri se nami" naejse.

O patriota a merrni pjese ne aktivitetet qe behen ketu ne Londer nga shoqatat Shqipetare, megjithe se jane shume te rralla.

Uroj qe t'ja kaloni mire te gjithe :wave:

19. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

Pershendetje Klocari, me thene te drejten une ne Londer kam qene nja 5 here dhe nuk e di fare cfare shoqatash ka atje, megjithate ketu ne West Midlands ku jam une nuk ekziston ndonje shoqate shqiptare qe te merret me aktivitete kulturore shqiptare pra sic the ti eshte shume varfer nga ajo ane.Keshtu qe dihet perfundimi pune-shtepi ,shtepi-pune(autobuzin New york -Bahcallek.Bahcallek-New york)Une nuk e di ne cilin qytet jeni juve por ma mer mendja se njelloj eshte kudo ne Angli :wave:

20. klocari1

klocari1 Primus registratum

Pershendetje Dushku.
    Une ne Londer jetoj, dhe sigurisht qe ketu ne Londer ka me shume gjalleri, ketu shpesh behen koncerte me artiste Shqipetare, dhe aktivitete te ndryshme, si P,sh me eshte dhene rrasti dhe kam qene ne pronovimin e disa librave nga shkrimtare qe ndoshen ne Britani, gjithashtu eshte hapur dhe librari e vogel ne Wood Green gjithashtu tani kemi dhe ne nje gazete Shqipetare ketu ne Britani Gazeta Albania qe permbledh lajmet per Shqipetaret ne Britanine e Madhe, eshte dhe dhe nje faqe interneti per ne Shqipetaret e Britanise www.albanianmail.co.uk

Pershendetje nga Korcari :wave:

Shpërndajeni këtë faqe