Pyetje pergjigje te ndryshme

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Hope, 5 Mar 2015.

 1. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Jo :p
  Ku je ti plazh?
   
 2. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Jo.
  A ke bërë plazh këtë fundjavë?
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  jo.
  pse femrat ne plazh s'kane problem te jene me breke?
   
 4. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Unë besoj që edhe kanë, por varet dhe nga ambienti. Në fillim kanë pak ndrojtje, por u ikën me kalimin e kohës.
  E kur janë të shoqëruara me të njohur, që s'i kanë parë ndonjëherë të zhveshura, kanë hall se si do t'u duken. :p

  Në plazh, të pëlqen ta kesh çadrën afër me njerëz të panjohur, apo të jesh larg e i mënjanuar?
   
 5. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Aha..se kam menduar kaq thelle kete punen e cadres :p
  Si u zgjove sote?
   
 6. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Edhe gjërat që duken të thjeshta, kanë thellësinë e tyre :p
  Unë fjeta mirë, e u zgjova i çlodhur.

  Si u gdhive ti?
   
  Last edited: 19 Jun 2017
 7. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Mire them :p
  Do kafe?
   
 8. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Flm! Po, dua.
  E shoqëron kafen me ndonjë gjë, psh. me ndonjë ëmbëlsirë, apo pi vetëm kafe?
   
 9. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Jo te paren e pi eks! pastaj tjetren e dua kshu me rehat marr nje kek,briosh,leng portokalli,e pi me ngavash:)
  E ke domosdoshm kafene ne mengjes?
   
 10. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Jo, por më pëlqen ta pi, se më jep energji.
  Njëherë nuk piva 1 muaj, për të parë se ç'do ndodhte. Më dhembi pak koka ditën e parë, po pastaj kaloi. Nuk pashë ndonjë ndryshim atë muaj, kështu që e fillova prapë. :p

  Mendon se çaji është më i mirë se kafja?
   
 11. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Nuk e konsumoj fare cajin:D
  Filluat punen?
   
 12. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Kam 3 orë që e kam filluar. Tani jam në pushim.
  Sa pushime bën në punë?
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  varet nga puna e asaj dite. Madje edhe kur nuk ke dike "mbi koke", po pate pune shume, edhe vete s'te vjen te pushosh. Ndersa edhe kur ke dike mbi koke, ta kesh punen te kollajshme, e ben me goxha nge.

  pse punojme?
   
 14. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Për të jetuar.

  Pse jetojmë?
   
 15. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Jetojmë për të krijuar, luftuar, ndërtuar. Jetojmë që të lëmë çik ''gjurmë" tonën, duke treguar karakter, inteligjencë, kurreshtje, shije..jetojmë se jeta është e bukur, e dashur, është jetë :)
  Jetojmë se ndryshe nuk dim....

  Duhet patjetër një arsye për të jetuar ?
   
 16. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Do thoja qellim

  Keni ndonje ?
   
 17. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Janë ato që na mbajnë gjallë..sigurisht që po.

  I ke premtuar vetes gjëra, të cilat pastaj për X arsye, nuk ke arritur t'i bësh ?
   
 18. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Patjeter qe po, kush do ishte ai njeri qe realizonte tgjith premtimet, jo per ndonje dicka por ste lejn te tjeret ti realizosh.

  Ju pelqen te flisni ndonje dialegt te shqiperise
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te gjithe. Por s'di asnje mire. Dhe nga pak, i flas vetem kur jam ne qytetin perkates. Me vjen natyrshem.
  te duket e zorshme t'i thuash dikujt kur te flet ne dialekt qe me fal se s'te kuptova?
   
 20. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  I them direkt, se duket keq pastaj kur pret përgjigjje dhe ti nuk ke kuptuar asgjë fare.

  Gjuha që njihni më shumë, përveç shqipes kuptohet ?
   

Shpërndajeni këtë faqe