Pyetje per Mjekun Popullor.

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga Diavolessa, 12 May 2003.

 1. tinka

  tinka Guest

   
 2. tinka

  tinka Guest

 3. liza

  liza Primus registratum

  pershendejte mjekut-kam vajzen 9 vjeqe para 1 muaji me i eshte lajmeruar kepurdha ne gishtin e madh te dores ju ka deformu thoni, pastaj ne koke afer veshit ju ka bere si perut i rrumbulaksuar (kore), me pastaj edhe disa lisha te vogla neper trup si nerqethese.. e kam pas tej mjeku i ka preferu nje mast( terbonile)te perdoret nje kohe te gjate, 1 muje jan bere por ska ndonje shenje pozitive ..pres pergjigjen qfare me rekomandoni
   
 4. Sabaudin

  Sabaudin Primus registratum

  I nderuar Zoteri, me lejoni t'ju drejtohem juve per nje keshille mjekesore.Se pari kemi rastin e nje njeriu te familjes e cila vuan nga devijimi i shtylles kurrizore, konkretisht ruaza e 4-6 ka devijuar dhe ka sjelle devijimin nga qendra te kollones.Ne rastin konkret nuk kemi te bejme me herje diskale, sipas mjekeve por me nje rast qe patjeter kerkohet nderhyrje kirugjikale per ta sjelle ne qender. Kete na kane keshilluar mjeket mbasi eshte bere rezonanca.Nuk e di.Neqoftese marin rastin e operimit se cfare reziqesh ka operimi neqeftese e bejme operimin dhe a mund te permiresohet pa operim dhe cilat jane reziqet..Ju lutemi jemi ne pritje te nje keshille mjekesore nga ana Juaj.
  Me nderime dhe faleminderit.
  Sabaudini
   
 5. zeta

  zeta Guest

   
 6. THE

  THE Guest

   
 7. esma

  esma Primus registratum

  pershendetje doktor! un jam shtatezan problemi qendron se un kam nga ato kribat e vegjel (livriza)po me shkaktojn kruatje gjat gjith nates.ju lutem me thoni si mund ti eliminoj.me respekt esma
   
 8. Tole

  Tole Primus registratum

  Pershendetje doktor,lexova shumë dhe mendova se ndoshta edhe mua mundesh mem ndihmu sado pak. Kam probleme qe 3 vite jetoj ne finland dhe osht shumë e veshtir kerkujt si intereson mem ndihmu osht shumë vshtir me shku te mjeku i lëkures ,isha shtatzaën dhe ne at kohë isha te mjeku i lëkuren por më tha se je shtatzën edhe smundesh me perdor kurgju,kisha nje lekurë te holl dhe të bardh tgjith ma kishin lakmi ,tash qe 3 vite më skuqet shumë duhet sikur ndonje alergji nen lëkure por vetem neper faqet po kam perdor antibiotik kunder alergjis dhe smë kan ndihmuar nuk edi qka mund te kem jam shumë ne stres,më rrok si temperatur dhe me skuqet fytyra ju lutem qka mund te kem simbas ksaj qka tregova une¨te lutem me ktheni pergjigje! Ju pershendes shumë!
   
 9. vloora

  vloora Guest

   
 10. matilda zeneli

  matilda zeneli Primus registratum

  me falni desha te pyes per nje kurim popullor per hepatit b
   
 11. muhamed

  muhamed Guest

  pershendetje kame problem me duart ne plasin siper me thone se ke majasin nuk kame len asnje loj ilaci pa prdor desh te dije mendimin tuaje se qka munte te perdori. edhe ne fytyre kame disa plufka te bardha por jane mbrenda me lekure po jane disi te fotra si munde ti hek edhe aty nese ka mundesi pergjigjje
   
 12. Fadil

  Fadil Primus registratum

  Përshëndetje mjeku popullor! Unë kam një pyetje lidhur me nervat.d.m.th.
  Prej katër ditësh kam problem me syrin e djathtë(nuk mund ta mbyll) dhe me buzët(d.m.th më lakohen kah ana e majtë).
  Jam në moshën 11 vjeçare dhe me peshë 40 kilogram.
  Këto ditë jam duke përdorur një llambë dhe terapi barnash të ndryshëm por deri tani nuk ka asnjë efekt.
  Kërkoj prej jush të më jepni një përgjigje sa më të shpejtë...
  Ju faleminderit.
   
 13. deshta te pys per melqin nenes time ika than mjeku eki te lendune qka do te thot ajo
   
 14. doni pr

  doni pr Guest

   
 15. sebastjan

  sebastjan Guest

   
 16. Blertadrini

  Blertadrini Guest

   
 17. sabrije

  sabrije Guest

   
 18. aritaa

  aritaa Guest

   
 19. nine

  nine Guest

  O sapun... ethet jan pasoj e virusve qe shkaktojn te ftofurit ne organizmin e njeriut dhe me mjeksi popullore me baroja (Une e prodhoi nje ilaq per kete problem) ethet eliminohen brenda minutash, kurse semurja sherohet ne pergjithesi brenda me se shumti 10 ditesh.

  Sa i perket eliminimit te plaseritjeve te buzeve, Une rekomandova me lart cka duhet bere, si dhe sa i perket eliminimit te semurjes ne pergjithsi, gjithashtu tregova cka duhet bere, e nese ti ke agument te me demantosh per kete problem urdhro dhe me demanto, e nese vetem mendon se ke dituri te mjaftueshme dhe ne baze te knimit qe ke po tenton te me demantosh, mund te te them se e ke gabim.
  Sapuno... Une mirrem me kurimin e semurjeve ku shkenca me bashkohore me metoda me bashkekohore nuk ka fare suksese...per kete jam duke bere nje film dokumentar te cilin me mban shpresa se
  do ta perfundoi me sukses deri ne fund te ketij viti dhe natyrisht do ti shpalli rezultatet per opinion dhe nuk do te mundet ti demantoi asnje shkenctar i medicines sepse analizat e pacienteve i ka bere mu kjo shkence me bashkekohere per gjendjen e pacienteve ne fillim te semurjes si dhe me pas...[/quote]
   
 20. splajdi pestas

  splajdi pestas Primus registratum

  Pershendetje doktor , kam 3 vjet qe vuaj nga rufe , dhe gelbaza gjate 3 vjeteve gjate gjith kohes . jam vizituar per ftohje dhe me kan thene qe mushkrite i kam shum mire dhe nuk kam ftohje . cfare mund te me sygjerosh pervec cajrave , se kam provuar shum carja por nuk kan bere efekt ? faleminderit
   

Shpërndajeni këtë faqe