Psikologet thone ..

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga Universal, 30 Mar 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  1. Nëse një person qeshë shumë, madje edhe për gjëra koti, ai është i vetmuar.
  2. Nëse një person fle shumë, ai është i mërzitur.
  3. Nëse një person flet pak por shpejtë, ai mban sekrete.
  4. Nëse një person nuk mund të qajë, ai është i dobët.
  5. Nëse një person ha në mënyrë të parregullt, ai është i tensionuar.
  6. Nëse një person qanë në gjëra të vogla, ai është i pafajshëm dhe zemërbutë
  7. Nëse një person bëhet nervoz në gjëra të pa kuptimta ose gjëra të vogla, do të thotë se ai person ka nevojë për dashuri
  Bëhu psikolog i shoqërisë tënde, kupto përtej të zakonshmes .
   
  Monroe, SNAP and eleni jana like this.
 2. eleni jana

  eleni jana Forumium praecox

  i kan ren pikes
   
 3. Hope

  Hope dans ton coeur

  Do pikave po jo te gjithave
   
 4. eleni jana

  eleni jana Forumium praecox

  haahhahhaha:hidhu:
   
 5. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Me duket se shumica e ketyre jane te sakta, kjo 7 sikur me pershtatet:rolleyes:
   
 6. Monroe

  Monroe Valoris scriptorum

  4. Nëse një person nuk mund të qajë, ai është i dobët.
  Truee :D
   
  joetisti_ likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  7. Nëse një person bëhet nervoz në gjëra të pa kuptimta ose gjëra të vogla, do të thotë se ai person ka nevojë për dashuri

  Tani e kuptoj une se perse paskam nevoje! Madje une behem nervoz edhe per gjera te kuptimta. Mos kam nevoje per seks?!
   
  Balahk likes this.
 8. hareid

  hareid Papirus rex

  “Ne nuk jemi qenie njerëzore që po bëjmë një përjetim shpirtërorë. Ne jemi qenie shpirtërore që po bëjmë një përjetim njerëzorë”.
  Dr. Wayne W. Dyer
   
  Lisa likes this.
 9. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Ketyre psikologeve u duhet psikolog vete :p
   
 10. katsune

  katsune cherry blossom

  cdo psikolog ben rregullisht seanca te nje psikolog tjeter...
   
  Lisa likes this.
 11. Balahk

  Balahk Locus omnem

  edhe une qe besoja se keto ishin mendje shendoshoshurit:p:)
   
 12. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  Nuk dij pse shumica e Shqiptarve biseden ( viziten) tek psikologu e marrin aq tragjike?Isha ne Sloveni per nje trajnim tre mujor dhe atje vrejta qe gadi cdo familje kishte psikologun e vet...Tek ne nese nje here te shofin qe bere vizit tek psikologu menjehere ,,te del zeri i zi''se personi ne fjale ceka i semuar psiqik..
  broken_smile said:

  cdo psikolog ben rregullisht seanca te nje psikolog tjeter...


  Psikologet shkembejn mendime mes vete,shtrojne pyetje kan nevoj te konsultohen per preokupime te ndryshme... pra edhe ata jane njerez te rendomt....
   
 13. katsune

  katsune cherry blossom

  pervec ketyre arsyeve qe ke permendur, vizitat jane edhe teste te nevojshme per te verifikuar nese ata jane ne gjendje te vazhdojne ne profesionin e tyre, per shkak te pergjegjesise qe mbart nje profesion i tille. sigurisht per ate qe thua dhe ti, jane njerez dhe si cdo njeri kane dobesite e tyre...
   
  e panjohura likes this.
 14. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Nuk e di pse, ama ky "psikologu" per ne Shqipetaret me tingellon shume keq.
  Se di ama sme "shkon" poshte kjo fjale hiç.!
  Psikologu me kujtone...hmm filma American e budalliqe te tilla.
  Te shkoj te "psikologu" me duket sikur te shkoj te Prifti,Hoxha, Rabini & Co te me prezantoje "Zotin"
   
 15. Alephh

  Alephh Valoris scriptorum

  E di pse ndodh kjo?
  Pasi ne shqiptaret nuk dime te bejne dallimin mes nje psikologu dhe nje psikiatri
   
  e panjohura likes this.
 16. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Mbase, ama personalisht e thash se cfare mendoj per ta.
  Per mua njeri eshte "Prifti" e tjetri "Hoxha"
   
  Alephh likes this.
 17. h3o

  h3o Papirus rex

  Nga qe ndoshta se di se jane komplet ndryshe. Menyrat qe perdorin per te sheruar dike jane krejtesishte ndryshme gjithashtu. :)
   
 18. hareid

  hareid Papirus rex

  Psikiatri nuk mund te krahasohet me psikologun....... Psikiatret jan mjeke te specializuar ne trajtimin e sjelljeve anormale dhe si te tille ata mund te rekomandojne medikamente, gje qe smund ta bejne psikologet. Psikiatria eshte dege e mjeksis dhe jo e psikologjise.
  Psikiatret shkojne ne fakultet mjeksore dhe ne fillim behen doktor ne mjeksi. Me vone specializohen ne trajtimin e sjelles anormale, semundjet psikike. Psikiatret i shohin problemet e sjelljes se pacientit shkaqet mjeksore dhe ne ket menyre perdorin trajtim mjeksor, dmth. terapi me medikamente, krahas terapisë psikologjike.
   
  e panjohura likes this.
 19. h3o

  h3o Papirus rex

  Ka goxha studime serioze qe krahasojne terapit e psikologve (psh cognitive behavioural therapy etc) me ilaqet e ndryshme. :)
  Shume here puna e te dyve njekohesishte eshte me frytdhenese. :)
   
 20. hareid

  hareid Papirus rex


  Nuk e di se si eshte neper vende tjera, por ketu ku jetoj une (ne Gjermani) psikologet nuk guxojne te japin ilaqe.
   
  Airbourne and e panjohura like this.

Shpërndajeni këtë faqe