Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga lira12, 7 Nov 2012.

 1. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  kush tha qe harrohen...
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  sa i perket tradhtise, mashkulli tradhton artificiaisht, femra tradhton me vertetesi. Prandaj veshtire te falet.
   
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Gabimet e mashkullit harrohen per arsye se e ka shume te lehte te provoje mos-atesine e femijeve te vet, te lindur jashte ligjit.

  Gabimet e femres nuk harrohen per arsye te mbetjes ne dere te dobicave qe ajo ben me nje a me shume burra. Femrat qe kane femije me trisomi jane femra veza e te ciles eshte pllenuar nga sperma e dy meshkujve.

  Trisomia eshte Down syndrome.

  El
   
  Vilsoni likes this.
 4. bobo

  bobo marksist-enverist

  princip algjebrik ( :giggle: ), per tkriju i homomorfizem bijektiv tbashksive mashkullore me ate femnore duhet tjet injektiv ( mashkullorja) dhe surjektiv (femnorja)! hahahah...mos harro drejtimin e shigjetes: nga M te F-ja :giggle:
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  sa bukur qe flisni ju artistet...! asgje s'te mora vesh :)

  (tema) harrohen sepse femra deshiron t'i harroje, e ndersa mashkulli i kujton te femres sepse e ben te ndihet mire.

  pa gabime, per nje mashkull, nje femer... ka dicka qe i mungon...
   
 6. bobo

  bobo marksist-enverist

  @joetisti_ ,mvjen keq!-e then ndryshe, eshte konflikti morali-natyrali: morali i permbahet regullave , qe i percakton dhe individi, qe mund te jete (edhe) homoseksual...., kurse natyrali-, mbeshtetet ke parimi i ruajtjes se llojit!-dhe si i tille eshte me i skalitur nmentalitet!- ndryshe. femra eshte ne kerkim-(tmashkullit qe e ka te madh organin, tmashkullirt tshnetshem...etj!-dhe kshu se kupton se cila eshte perparesore!
  kurse mashkullu eshte ai* , i cili duhet te hedhe 'faren' pa dallim feje krahine apo ideje, per tgarantu vazhdueshmerin(kjo instiktivisht ja fal gabimin! hahaha),qe do provohet nket rast!
  se di nese isha isha i kuptueshem !??-pa prek parimon: vrimen e mbush kunji!-vrima e zeze se di nga na doli...hahahah
   
  Last edited: 11 Aug 2019
  Passion- Al likes this.
 7. Adela_sun

  Adela_sun Primus registratum

  Kush tha qe harrohen :)?
  Ato vihen mënjanë dhe përdoren si bëjnë avokatët me te mirë, në momentin e duhur.
  Femra nuk harron kurrë, zgjedh të injorojë deri kur mendon se duhet...
   
  Hope, Nela0 and Artin like this.

Shpërndajeni këtë faqe