Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga lira12, 7 Nov 2012.

 1. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  eh mentaliteti i mykun shqiptar me gjith ato tabu qe po e pengojn femren shqiptare te zhvillohet...kujtojn shqiptaret se me tiranen jan modernizu,n edisa pub e restorante e butik....sa shume ka rruge shqipnija te arrije te lirohe tpergjithmon nga stili jetes se mesjetes...
   
  dr love likes this.
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  e vertete.
   
  Hektor12 likes this.
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Stilin e bejne njerezit menyra e jeteses eshte dicka qe e bejme vete kur themi duhet marifet ai qe ska marifet ska
   
  dr love likes this.
 4. bobo

  bobo marksist-enverist

  eshte e thjeshte,mjafton t'a rrotullosh dhe t'a shofesh nga ana tjeter,- keshtu duan vete femrat, hallelluja
   
 5. Amour

  Amour Valoris scriptorum

  Po po ta enderrojne meshkujt se i harrojme kollaj si jo :D
   
  joetisti_ likes this.
 6. Universal

  Universal AnonymouS

  Ne fund te fundit c'do kush mer ate qe meriton,asgje nuk harrohet si ne c'do pale ate qe meriton heret a vone do e maresh!
   
 7. pumes

  pumes Forumium praecox

  mirdita te gjithve

  perse ne meshkujt nuk falim ,
  dhe perse femrat falin

  Mendimi im eshte pothuajse ndyshe nga cdo lloj pergjigjeje tuajen por do perpiqem ta arsyetoj aq sam kuptuar dhe lexuar


  Meshkujt dhe femrat per mua jane 2 specie shume te ndryshme dhe e di qe do qeshni me kete por duke arsyetuar ne thellesi krijimin e nje mashkulli dhe te nje femre do bini ne shume dallime midis ketyre te dyve

  Mashkulli eshte nga vete konceptimi i krijimit te tij nje qenie e eger , nje qenie qe kerkon territorin e tij qe te mos preket ose te shkelet , gruaja te cilen neve e kosiderojme si pasurine tone nuk na vjen mire nqs ajo ben nje gamin te vogel ose te madh (te shkoj me nje tjeter) gje qe nuk do e falim

  perse nuk e falim : sepse eshte e shkruar dhe ne thenjet e Zotit qe gruan do e ndash vetem ose partnerin vetem kur ajo/ai shkel martesen dhe nuk e imagjinojme dot te shtrihemi perseri ne nje krevat me te duke ditur se na ka tradhetuar,

  per gruan ose femren qendron ndryshe

  femra eshte nje qenje shume e nderlikuar dhe nje qenje shume e paparashikueshme , eshte nje qenje te ciles nuk i kupton dot as ndjejat e saj , mund te shikosh dhe te dallosh virtytet por jo brendesine e saj ne pergjithesi

  disa pergjigje te tjera si neve shplahemi me nje sapllake dhe femra as deti nuk e shplan jane domethenje me kyq por jane kot fare sepse nenvizojne dhe cojne ne dukje dhe manipulim dhe shtyrje sesi duhet te jete nje burre ne krahasim me nje femer

  Meshkujt kane llogjike kurse femra ka ndjenja , nuk mund te krahasohet llogika me ndjenjat asnjehere, para se ne meshkujt te bejme dicka mendohemi dhe e bejme ose jo kurse femra ve para ndjenjat dhe pastaj llogjiken

  femrat jane me te ndjeshme se ne burrat dhe me te llogjikshme se ne prandaj arrijne te na falin duke marre parasysh famijen qe kane krijuar ose duke marre parasysh qe nje gabim i yni eshte thjesht nje gamib qe ska arsyetim te thelle per ty llogjikuar ne brendesin e duhur dhe na japin nje ndihmese per te mos e bere me

  Femrat jane qenjet me te kompletuara na krijimin e qenjes njerezore , prandaj kane arritur ne shume raste te mos u nevojiten burrat por gjithsesi cdo krijese ne kete bote eshte bere per tu plotesuar nga nje tjeter ose per tu falur nga nje tjeter,

  Sado qe ne burrat jemi koka e sthepise ose kollona e nje familjeje eshte qafa (gruaja ajo) qe na drejton dhe na con ne cdo drejtim duam ato


  eshte nje bisede shume e bukur qe mund te shruaja pa pund por nuk ka lezet se do quhet monolog
   
  Hektor12 and mirdita like this.
 8. mirdita

  mirdita Papirus rex


  Pajtohem plotesisht me mendimin tend,mendimi shum i drejte. ;)
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Sepse femrat jane me te mira.
   
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  e thene nga disa ashtu do jete... po ne vetem kemi gabime... femrat te gjitha jane perfekte. se kane asi gram gabim
   
 11. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Gabimet e renda, Une personalisht si fal ( pak rendesi ka situata ) ... ne momentin qe si fal, dhe s'ka lidhje me me mua... i le pas, por nuk harroj-- Kujtesen e kam goxha te forte :p
  Nese behet fjale per gjera te vogla--- nuk e prish harmonine mes njeri-tjetrit . I diskutoj dhe sqarohemi .. s'me pelqen ti terheq pas vetes 24/7 :)
   
  Airbourne likes this.
 12. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  nje shprehje popullore thot qe burri lahet me 1 goj uj..kurse femren asnje oqean i ter se lan
  jemi mesuar qe ne vendin ton meshkujt kan me shum te drejta me shum autoritet...edhe meshkujt sparagjykohen aq shum sa femrat
   
  joetisti_ and scadarsko like this.
 13. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  nga ajo shprehja jote popullore e shum gabim,ka len superioritetin ndaj femres ne shqiperi,te shkallmohe e mirret sikur te jet qenje jo humane!
   
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  femra e fal me shume, sepse ka me shume logjike.
   
 15. Frank

  Frank Forumium maestatis

  -zana- si fillim para se te na besh moral mbulo cicat:p pastaj komento mbi gjera esenciale.
  sipas meje eshte çeshtje genesh, ashtu sic kemi genet me te perqendruar ashtu na vijne edhe shume lehtesira por edhe shume me shume pergjegjesi nga sa keni ju femrat!!
   
  MrCool and DarkBlonde like this.
 16. Vilsoni

  Vilsoni Kur Edukata Hesht Injoranca Mendon Se e La Pa Fjal

  Mos Gjej Gabimin Gjej Zgjidhjen
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  sepse femra ben gabime cilesore, te rendesishme, te famshme. Mashkulli ben gabime te kota, qe s'ia vlen t'i mbash mend :)
   
 18. guestman

  guestman Forumium maestatis

  epo sepse mashkulli ne shumicen e kohes harron vetveten, pranej i bohet ky leshim :D
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  po sepse gjerat me peshe behen zakonisht nga femrat. C'gabim te madh t'i gjesh mashkullit ne ato qe ben...
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  BOMBE....e DI...prandaj.
  Mjafton.
   

Shpërndajeni këtë faqe