Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga luani, 11 Nov 2002.

1. eduart

eduart Primus registratum

Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

kush eshte steudent apo studente ne oxford shkruani ketu se ndoshta ju njohim se dhe ne jena ne oxford dmth ne uk

2. Code-Cracker

Code-Cracker Primus registratum

Hajt nje pershendetje edhe nga mua! Gezuar vitin e ri njeher! Ju plotesofshin deshirat e vitit 2004!

Kush eshte ndonjera nga londra ktej ?

3. luani

luani Primus registratum

ku jeni ma studentat e anglise hajt nje pershendetje te gjithve /pf/images/graemlins/smile.gif

4. Justine

Justine Primus registratum

E keni pare kete faqen per studentet shqiptare ne Angli?

http://groups.yahoo.com/group/Akademia_shqiptare_UK/

Ky grup eshte krijuar per te sherbyer si platforme diskutimesh dhe shkembimesh profesionale midis akademikeve shqiptare me banim ne Angli, ose qe jane te lidhur me Universitete apo institute kerkimesh ne Angli.

5. el_magico

el_magico Primus registratum

Cte keqe ka nqs muratori hiqet si student. Kjo eshte bukuria e internetit, i jep hapesire fantazise. Ato gjera qe nuk i bej dot ne realitet, i bej ne internet.

Une per shembull tamam tamam jam student, por kam nje deshire te jashtezakonshme te hiqem si murator. Qe i vogel e kam pasur deshire kete gje dhe rrofte interneti kjo deshire me behet realitet.

Hajde nje dolli per Al Gore qe na shpiku internetin!

6. b.k.

b.k. Primus registratum

pune shume, ty si te kam? :wave:

7. Goca

Goca Primus registratum

Osht me pushime trino... /pf/images/graemlins/laugh.gif

8. b.k.

b.k. Primus registratum

da mire e kane keta, i kepusin nje tralala dhe i vene punet ne rregull
    /pf/images/graemlins/tongue.gif

9. Goca

Goca Primus registratum

Ja se u kthye ne baze , vetem se s`po mer akoma veten nga pushimet e gjata... /pf/images/graemlins/laugh.gif
    Fundja zgjimi ne pese nuk eshte shume i thjeshte... /pf/images/graemlins/wink.gif

10. TONY

TONY Primus registratum

heei e sheh qe se humbim traditen neve edhe ne forum shahemi ngaterrohemi cfare do te ndodhe po te ishim afer me njeri -tjetrin ?doja te thoshja qe shqipetaret thone qe jemi studente pse ne shume raste e enderrojme jeten e studentit si shume qytetare nga e gjithe europa por e kemi te pamundur se jemi cope -cope me letra ,pra neve nuk na mungon vullneti e as truri pro fatkeqesia e te quajturit drejtim,megjithate ti ulim gjakrat vellezer e te perkrahim njeri tjetrin ne mendime e me vepra e jo te hedhim poshte mendimin e tjetrit pa e lexuar mire ,kjo vjen si rrjedhoje e se kaluares por do te vije nje dite qe do e gjejme rrugen e vertet ,hajt persh.....

11. DEVIL-girl

DEVIL-girl Primus registratum

Berti.. e enderrojne apo vdesin per tu duk i cik lol?? do thoja me shume kjo e dyta, po nejse duhet te behemi si anglezet kind enough.

12. EVOLUTION EXTREME

EVOLUTION EXTREME Primus registratum

Ne fakt te jesh student eshte gje e mire se ske leke ke provime edhe kur mbaron ske experience pune. lol. Why would anyone want to admit to being a student???? -beats me..........

13. lil-butterfly

lil-butterfly Primus registratum

epo te gjithe ato qe kane mbaru universitetin dhe kane fillu pune thone "me mire te isha student". ai qe se ka shiju jeten e studentit nuk e vlereson.

14. hysollari

hysollari Primus registratum

te lumte e gjte pergjigjen qe te gjith e paten veshit ta gjejne. nga nje ana mir e kane ata shkojn nje here ne jave ne nje kolegj per te mesuar gjuhen e te mar socialin car do behet po te thon qe vazdojn per mjekesi, shkolle per shkolle eshte...........lol

15. b.k.

b.k. Primus registratum

Ndoshta mendojne se po te thone qe jane studente evitojne paragjykimet (e shprehuar dhe me siper)

16. squadronleader

squadronleader Primus registratum

Sa njerez hipokrite qenkeni. Ata qe genjejne se cfare bejne ketu se pari i genjejne vetes dhe jo te tjereve. Nese nje person ka deshire qe te hiqet atehere lereri te hiqet. Edhe n.q.s ai qe eshte murator apo ben ndonje pune te ulet nuk keni pse ta tallni sepse te pakten po mundohet te beje dicka dhe nuk eshte barre e shtetetit ose te taksepaguesit.

Pastaj nuk eshte se vetem ata qe jane ne Angli hiqen. Ka plot edhe ne shtetet e tjera qe thone qe jane studenta. Ne fund te fundit nuk po i ben keq njerit. Nese ka deshire te zhgenjeje veten atehere ashtu ta bej. Habitem sesi shqiptaret hapin keto muhabete kot kur ne vend te kesaj teme mund te thone dicka konstruktive, dicka qe cdo shqiptar deshiron te lexoj.

Une jam student ne universitet dhe jam ne Angli. Nese nuk besoni atehere me shkruani!

17. Code-Cracker

Code-Cracker Primus registratum

Kush tha qe te gjithe Shqiptaret ne Angli thone se jane studente? Personalisht kam plot shoke, po ashtu dhe shoqe qe nuk e kane pasur "lluksin" per te studiuar, dhe kur prezantohen thone "Punoj".

Arsyeja perse shumica "Shqiptarve" ketu thone ashtu eshte sepse ne vete degjojme nga studentet "pra diku ne chat" nje i aferm e tej e tej. Ato qe punojne ketu nuk kane kohe te merren me llafe tak e tuk, lart e poshte.

Pastaj eshte dhe tjetra qe "Anglia" eshte parajse per ato Shqiptare qe jane me dokumenta, sepse i jepen me shume mundesi, sesa do ti jepeshin nje Shqiptari ne "ITALI" ose ne ndonje vend tejter te botes....

18. we_dont_play

we_dont_play Primus registratum

dakort me kte me siper! nuk besoj qe shqiptar qe punojn thone jan student per tu mburrur! un njoh shume shqiptare ktu ne oxford dhe kur esht puna per te ik me noj club si per shembull dite e hene qe esht student night atehere bejn ndonje kart studenti fallco po jo sepse kan trup te thon ku punojn etj etj nejse secili ka opinionet e tija dhe flet nga experienca//.

19. Narkomane

Narkomane Valoris scriptorum

tgjith i ke puntore llaci un mendoj se e thojn sa pertlar gojen te ishin student rrinin nshqipri nuk iknin ne angli laal

scadarsko likes this.
  20. scadarsko

scadarsko Locus omnem

Kjo teme tregon pervec injorance asgje me shume....ka studente kudo,ne britani te madhe,belgjike ku un jam diplomuar,ne hollande ne Italie me mijera e lerini thashethemet vetem universiteti i barit ne jug italise ka prit e dipllomuar me qindra shqipetar.....llac te besh eshte me mire e duhet te jen me DINJITET se te thuash burgaxhi ordiner grabites apo proxenet perfitues femrash ne prostitucion...kjo vetem shemton shoqerin shqiptare!kur dikush thot jam student besoje ,se ska asgje te pa mundur,ka nga ato q edhe exsagjerojn por dallohen lehtesisht ne menyr ekomunikative, te jesh sot i gjithanshem nuk ehste e lehte.Eshte e verte kur thuani duhej te rrinim ne shqiperi,te studionim por realisht nuk ishte shqiperia e gateshme qe ne te na edukonte te na jepte ato q ene sot i kemi arritur......fatkeqsisht per ne!
    RESPECT PER TE GJITHE EMIGRANTET!

Narkomane likes this.

Shpërndajeni këtë faqe