Piloti me i shpejt i AF-se!

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Daniel H, 13 Dec 2006.

 1. pppppaa

  pppppaa Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  4612 CC, 1 BMW, une, Munchen-Frankfurt, 225 km/h...

  Histori nga jeta...
   
 2. Mono

  Mono Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Thjesht shtyp gazin dhe provon se si te fluturon jeta anash makines ndersa ti je i fiksuar ne nje pike te palevizshme para makines! Ne fund te fundit jeta eshte shume e shkurter normalisht dhe shume e gjate kur ecen shpejt dhe njeh cdo sekond rruge!

  Te ecesh shpejt eshte e rendesisshme te kesh nje makine te mire sidoqetejete. Nje makine e mire te jep besim per te thyer cdo numer qe kishe menduar me mendje. Refleksive! /pf/images/graemlins/wink.gif Death is always an option, inevitable in some moment! Just ignore it!
   
 3. teab

  teab Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Ke 140 km/hr me BMW 328 ci. Me teper sma mba se pataj do me duhet me kap metrone per ne pune! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Agon

  Agon Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  180 kmh nuk e mban me shume polo i nenes teme por nuk eshte asgje ta grahesh automjetin ne rruge te drejte.
  100 kmh kam hyre ne nje kthese, sdi pse shpetova.
   
 5. ndricim

  ndricim Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  e kam cuar nje here 300 km/h me BMW Play Station 2 /pf/images/graemlins/laugh.gif


  Ps: mos encni shume shpejt se nuk ka trimeri me k'to gjera
   
 6. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Vallaj un ça makine kom pas nuk e kom lon pa e provu se sa nxjerr. Me Toyotat nuk e di me sa kom hec se kilometrazhi nalote ke 180 km/h kurse shigjeta e kishte kalu.

  Megjithate me Dodge Neon kom kap 195 km/h. Me zor po pres ditën kur t'hypi n'Ferrari /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. ndricim

  ndricim Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  une kam qef te tallem me policine nje here po kam frike me dergojne helikotper nga mbrapa
   
 8. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Me policin nuk tallesh dot Klean. Ata t'kapin edhe me qerre (varet se ku jeton)
   
 9. Agon

  Agon Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  me policine tallu, po pastaj ik e ndrroje makinen.
   
 10. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  nuk do ket kohe as me morr frym jo me ndry makinen /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  vlen matorri?

  r6 , aty rreth 110/120 km/h /pf/images/graemlins/tonguee.gif tek nje rrug drrrejt fare,n'4 t'mjesit edhe pa pyt as pronarin lol .
  Apnea fare x 10 min. kam ngel /pf/images/graemlins/crazy.gif ...
   
 12. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  200 km/h ...BMW(benzin, 325) n'autostrad, munci per me shume, por rruga s'te premtonte(kishte dhe t'tjera makina).

  N'fillim gjithmon je entuziast, por pasi kalon ca si shume kohe n'timon..nuk te ben dhe aq pershtypje.(8vjet n'timon, si thojn pak)

  Pastaj per menimin tim gjithkush mun t'heci me 100/200/250 km/h nuk eshte ndonje cudi apo aftesi...por puna qendron ne manovrimet qe ben kur me ket fare shpejtsie ty(larg qofte) te c'pohet nje gome apo apo nuk t'mbajne frenat mir.T'kesh reflekse te papara, ti fusesh duret aty ku tjetri si fut dot= shofer i vertet.
   
 13. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Kodi ia rrite nje 5-çe me duket, thjesht per te dal me i shpejti i AF-se /pf/images/graemlins/laugh.gif.
   
 14. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Kam ec me biçikleten time njehere me 35 km/h /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Me cfare e mate kilometrazhin, apo u hengre koke me koke per nje cope rruge me dum-dumin e plehrave dhe ai punetori i komunales nxorri koken e te tha "ku shkon mor bir me 35 km/h?" /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Pasojat: Dy brinje te thyera, gervishje nga shpatulla deri te gishti i kembes, 2 jave shtrire. etj etj /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif Scorpe...t'kam thon mer avash me bicikleten, se ke per t'honger kaptinen noi dite, mos ec shpejt /pf/images/graemlins/laugh.gif! ...t'pakten merr masat mbrojtse /pf/images/graemlins/laugh.gif!

  EBM...t'betohem qe si kam pa shkrimet e te tjerve k'tu ke kjo teme /pf/images/graemlins/angel.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif ...pse k'shtu, ty duket se jom noi tip qe m'dridhet qerpiku, perpara rrezikut ..? /pf/images/graemlins/laugh.gif Duket qe s'me njef hic ti mu por s'ka gjo..nuk m'ngelet hatri /pf/images/graemlins/laugh.gif!
   
 18. tushi

  tushi Valoris scriptorum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  me kilometrazh s'me ka taku me ba ma shume se 180

  por per rruge sekondare me kthesa ka pak q1 me kalojne /pf/images/graemlins/tonguee.gif

  mgjths edhe une njihere si Scorpioni me nji A4 isha me 80 mendjen hiç ne makine kur shoh tabelen per mu kthy, s'di as vete si ma dha mendja me e marr ate kthese ashtu e gati shkova per lesh edhe une se makinen e mori dreqi krejt /pf/images/graemlins/tipsy.gif

  nejse ju pilotat e af-se ecni me kujdes /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. Agon

  Agon Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  200 km/h ...BMW(benzin, 325) n'autostrad, munci per me shume, por rruga s'te premtonte(kishte dhe t'tjera makina).

  N'fillim gjithmon je entuziast, por pasi kalon ca si shume kohe n'timon..nuk te ben dhe aq pershtypje.(8vjet n'timon, si thojn pak)

  Pastaj per menimin tim gjithkush mun t'heci me 100/200/250 km/h nuk eshte ndonje cudi apo aftesi...por puna qendron ne manovrimet qe ben kur me ket fare shpejtsie ty(larg qofte) te c'pohet nje gome apo apo nuk t'mbajne frenat mir.T'kesh reflekse te papara, ti fusesh duret aty ku tjetri si fut dot= shofer i vertet.

  [/ QUOTE ]

  duke ecur 200 e tu c'pua guma, harroje ti qe e kontrrollon, edhe frenat gjithashtu. vetem nese te ulet ndonje engjull e ta ndale aty automjetin
   
 20. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  T'jesh me 200km/h as perendia s'te bo dermon mer t'keqen /pf/images/graemlins/laugh.gif, e jo mo aftesite e tuja e t'mijat bashk prej shoferi.

  Ore me hec shpeht s'osht problem, por ti bojsh balle k'tyne gjojnave,osht qe c'ke me te.
   

Shpërndajeni këtë faqe