Piloti me i shpejt i AF-se!

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Daniel H, 13 Dec 2006.

 1. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Piloti me i shpejt i AF-se!

  Nisur nga deshira juaj per te shprehur pasionin rreth shpejtesise dhe qe nuk lini teme pa e vene ne dukje, po hap kete teme ku te gjithe te tregojne se cila eshte shpejtesia maksimale personale e arritur.

  Po e nis nga vetja. Une nuk jam shume i apasionuar pas shpejtesise dhe do te thosha qe shpejtesia maksimale e imja nuk i ka kaluar 130-140 km/h.


  P.S. E vetmja teme e rubrikes ku lejohet chit-chat, ndaj shprehuni lirshem! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. Dotesa

  Dotesa Primus registratum

 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  175-180 po nuk mbante me makina!
  No limits!
   
 4. Ruri

  Ruri Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  une deri te 120 me thene te drejten me shume nuk ma mbajti po ama e kam bere vlore-tirane 2 ore fix jo keq eeee???
   
 5. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Ruri e hape thesin me kete qe the. /pf/images/graemlins/laugh.gif I bie qe ti Tirane-Vlore mos t'ia kesh ndare 120-en nga koka.
   
 6. Ruri

  Ruri Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  prit dhe ti se harropva nje detaj qe kam udhetuar ne pike te mengjesit qe skishte piken e trafikut.jam nis ne 4 e gjys dhe ne 6 e gjys isha te puna ,qafsha per zotin ste rrej
   
 7. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Po Vlore-Lushnje nuk mund te ecesh me shume se me 60km/h, le qe s'ka sinjalistike, por ka edhe shume kthesa dhe gropa. Rritja dhe 20 minuta asaj kohes per hatrin tim /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 8. Ruri

  Ruri Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  te betohem qe aq e kam bere , dhe mua mu duk e pabesueshme kam deshmitare nje shoqe
   
 9. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Ca i di vlonjatet ti EBM e ?

  Ne Vlore - Skele e bejme per 5 min ne kembe ti thua /pf/images/graemlins/laugh.gif ...


  Une maksimumi 140, pa patur patente /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Po mo ju nga Vlora i beni te tera. /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Deri tani Mandi cilesohet piloti i vdekjes /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  sa i bin 115 milje aq kam hecur ne nje pjes rruge duke vajtur nga Florida ne Michigan.pjesa e rruges eshte midis Kentakey dhe Tennessy ora dy e mengjesit. mjeti i udhe timit minivan Pontiac montana viti i prodhimit 2000.
   
 12. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  185 km/h i bie duke ditur qe 1 milje = 1.609 km
   
 13. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  me aq kom ec un pra gjasht muajve.
   
 14. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  kush eshte ky tek avartari yt mo???
   
 15. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  Une jam i mendimit qe kur dikur ecen shpejt me makine, eshte me i perqendruar... mua te pakten keshtu me ka ndodhur. S'po flas per rruge brenda qendrave te banuara...
   
 16. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  e drejte eshte fonzie dua te shtoj qe edhe muzika e lart mua me ben te perqendrohem me shume ne timon.

  arco un jom origjinal
   
 17. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 18. ndricim

  ndricim Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  une nuk e kam cuar mbi 70km/h sepse k'tu ku jetoj une te bejne fotografi kamerat e rrugeve dhe mbas nje jave vjen gjoba. ne autostrade ka shume trafik dhe kam ngel me 70
   
 19. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  un 190 km/h pa vetdije kuptohet kur e pash u friksova po spo e kuptoja fare ate shpejtesi

  me SAAB Automatiko

  normalisht kur eci per rug te gjat kap 160km/h po jo me shum se 10 apo 15 min. varet nga trafiku
   
 20. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: Piloti me i shpejt i AF-se!

  i klean ku jeton ti ne australi se atje di un qe rruget kan kamera
   

Shpërndajeni këtë faqe