Përse disa persona tërhiqen nga një partner dominant?

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga Thamina, 3 Jul 2015.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ke nenkuptuar pak si teper, Eleonore :). Pra, te ndodhka rralle te flasesh me nenkuptime, por kur 'nenkupton' tjetrin... e nenkupton: ose shume gabim, ose sakte !

  Une njoh veten dhe nuk kam folur per asgje qe te lexoj 'DASHURIE', ne biseden tone dhe te pranoj s'e te paskam "hedhur nje bombe", por edhe mua, kjo qe kuptova nga cka me shkuran, me befasoi, ndonese 'pak'.

  Per t'i hequr barren vetes se 'te kam bere te ndihesh keq' (kete nenkuptoj une me shprehjen me 'bombe' brenda), po te them se ne ndiekje te asaj se cfare me ke thene ne shkrimet e tjera, mbaj mend se 'TI' ke folur per nje bisede te shoqeruar me kafe. Dhe une mbase e kam thene per xhentilese ndaj nje "propozimi" (pa 'DASHURIE'), TENDIN !

  Gjithsesi, as une s'te ndaloj te thuash cka ti mendon, as ti s'besoj te kesh dashur te me thuash: "E leme me kaq !"
  Sepse te me kushtezosh mendimin, do te thote, duam s'duam, "mos me shkruaj me fare". E megjithate une po te shkuaj :) Nese do qe mos te te shkruaj, me thuaj me hapur !

  (tema) sepse dominanca ka arome te mire !
   
 2. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum  Eshte shume interesante te lexosh kete fill diskutimi. Aty do te shihni edhe qartesine time dhe mungesen e hipokrizise.

  Me vone do te perpiqem te gjej edhe momentin me delikat, pas te cilit m'u ndez koka dhe fluturova si shqiponje. Ishte dicka qe me beri te ndjeja neveri. Te gjitha keto i kam thene qe ne fillim.

  Eleonore
   

Shpërndajeni këtë faqe