Nis protesta e opozitës/ Mijëra qytetarë në bulevardin Dëshmorët e Kombit

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga Universal, 8 Dec 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Opozita nisi protestën e paralajmëruar kundër qeverisë. Mijëra mbështetës të saj dhe qytetarë janë mbledhur në bulevardin Dëshmorët e Kombit, përpara kryeministrisë. Në krye të saj janë kryetari i PD, Lulzim Basha dhe ish –kryetari Sali Berisha. Protesta ka nisur nën tingujt e himnit të flamuri, ndërsa protestuesit mbajnë pankarta në duar kundër qeverisë. Kryetari Basha ka paralajmëruar se kjo protestë është nisja e rrugës pa kthim për largimin e qeverisë. Protesta po zhvillohet nën masa të rrepta sigurie. Policia ka nxjerrë mijëra forca me uniform dhe civilë për të garantuar mbarëvajtjen e saj dhe për të shmangur incidentet e mundshme. / Lapsi.al
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  tropojanja likes this.
 2. Universal

  Universal AnonymouS

  Protestat duhet te jene te popullit, dhe duhet te jene te pa ndare, te majte dhe te dhjathte, apo te asnjanshem,, por kur protestat i organizon nje parti ka gjithmon dicka qe nuk po shkon.
  Dhe ne radhe te dyte jan protesta interesi personal dhe jo publik.
   
  Airbourne likes this.
 3. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  Ne dy shtetet Shqiptare veshtire te organizohen protesta gjithe popullore,nuk ka kush vjedhi pastaj.....
   
 4. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Mjer shqipetaret qe ngelen 25 vjet neper protesta e shiko si jane kartandisur.
   
  tropojanja likes this.
 5. Balahk

  Balahk Locus omnem

  I teket Lul bashes ose Edi rames per interesa vetjake te dali ne protesta;vuu shqipetarett.ne jemi kaq popull idiot sa genjehemi per ideale partish.nuk arrijn te kuptojn,qe me protesta partiake perfitojn vetem politikanet..nese duan protest qytetare civile,shembulli me i mire eshte protesta e ngritur kunder armeve kimike.vetem ajo lloj proteste ka forcen te rrezoj qeveri,ne menyre paqesore,te pa organizuara nga politikanet hajdut,se ai Lul basha eshte hajduti me i madh,qe dalin shqipetaret duke i mbrojtur krahet.
   
  Almaa'95 and Dreamer like this.
 6. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  E ju jetoni tan jasht se ska munsi ? Ose jeni tan pasanik !
  Njana n dyja asht.
   
 7. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Euuu
  E di folke ti per Lul bashen a thue se ja ke pre kthizen o burr i dheut?
  Msoni me kundershtue md fakte jo me emra.
   
 8. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Hahahahhaa
  Tropojane maje veten çiko :D
   
  tropojanja likes this.
 9. Universal

  Universal AnonymouS

  Perpara ketij ka qene ne qeveri edhe lulushi, ia kemi pare vlerat kur e kishte ne dore e jo me tani.
   
 10. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Nuk e simpatizoj hic as un Lulushin . Po sa per vlera sja dim as un as ti., se mohoj qe kjo protest u perdor politikisht , po politika ket pun ka.
  Ne ato maje rripa rripa.... Cpo e coj ma anej se tan ja dim vazhdimin.
   
 11. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Euuu poo po e maj , po keq per ket popull se hala asht menimin qe PD e kan malokt, e tana hert jan munue me na ul , e kurr sja kan dal. Ti myllin shkollat se krejt vin i bajn n tiran se e ka ba Baca Sali rrugen per 3 ore TROPOJ -TIRANE.
   
  Dreamer likes this.
 12. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  [ @tropojanja Ne fakt heren e fundit e kam bere per 2 ore qe te mos genjej ] :)
  Persa perket temes desha te them qe Politika gjithmone ka shfrytezuar turmat edhe normalisht se ata duan ta mbajne popullin si qen te lidhur sa her te kene nevoje per te ta zgjidhin e ta versulin aty ku ata done dhe kte e kan bere Sala e Edi etj ejt me rradhe edhe e kuptoj mire sme ben pershtypje sepse jane Politikane dhe sinqerisht besoj se na shohin neve si skllever e budallenj dhe asgje me shume.
  Thene kete, eshte normale qe secila ane me propaganden e saj dhe format e njohura tashme te mashtrimit elektoral ben ate qe i leverdis dhe skemi pse habitemi sepse Sistemi eshte i tille.
  Te themi te drejten tani, jemi popull lajkatar hajdut e mashtrues edhe skemi pse tregojme gishtin vetem te politikanet.
  Jemi bere ne popull materialist pa identitet pervec atij te lekut e interesit dhe asgje me teper.
  Une kam qene ne alb vete me bene nje gjobe 50.000 te vjetra i dhash policit 20 euro edhe e mbyllem* me aq, pra kot bejme si shenjtore kur e kemi ne Dna kete gje.
  Nqs ne nuk fillojme pike se pari ndryshimin tev vetja e jone ca pretendojme nja nje klas politikanesh vampire te etur per gjak qe tall B... perdite me popullin qe ska as uje as drita as pune qe jane gjerat themelore.
  Per mua te gjithe nje jane si Edi apo Sala (kush me pak apo kush me shume)
  Ne rrime e "grijme sallate" kot ktu ata blejne toka,bregdete,zona turistike me leket e popullit e populli ndez qirinjte ne darke se ska as drita.
  Nqs nuk e kupton populli qe ata jane sherbetoret tane qe i paguajme ne qe te bejne ate qe bejne e ata duhet te pergjigjen para nje drejtesie nqs gabojne kushdo qofte ai misnister,kryeminister, president apo ku e di une, asgje ska per te ndryshuar e ne do rrime te komentojme kot me koti sic po bej une tani.
   
  Almaa'95, Balahk and tropojanja like this.
 13. Universal

  Universal AnonymouS

  Kjo s'eshte proteste e keta sjane
  protestues. Protestat behen nga njerez, si
  njerez. Individet qe djegin e shkaterrojne
  duhen denuar me ligj.
   
  Lisa and Almaa'95 like this.
 14. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Euuu
  Dil praa baj protest pa t thiirr asi force politike?
  Sta man se jena popoll si puna e qeni na ktuu ikk atje.
   
 15. Balahk

  Balahk Locus omnem

  perderisa eshte figure politike/publike,ja kemi prer kerthizen edhe shkuar kerthizes:p luli xhaxhi sales;ka vjedhur tek rruga durres kukes,sa te bleje te gjith shqiperin,edhe nuk ka goje te flas..nga menyra jote e te llogjikuarit,duket qe je militante e pd-s qe mund te kesh edhe interesa lidhur me pd-n.por nese duam te flasim,te rrijm shtrember edhe te flasim drejt,dhe jo te verbohemi nga ideali partis.sepse vetem ne kohen e xhaxhi enverit kishte partia te drejten apsolute.
   
 16. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Aiii tash m prekee...
  Sem ke kuptue hicc ca kam than.
   
 17. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  [​IMG]
  [​IMG]
  Shume te moderuara fotot me siper. Protesta ne te vertete ishte kjo.

  Tani qe e dogjem bunkerin, prishem/ndotem/thyem dhe gjithe ambientet publike them se problemet tona moren fund...
  Ah se mos harroj dhe dicka, gezuar diten e rinise.
   
  Dreamer, Lisa, Balahk and 2 others like this.
 18. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  @tropojanja pls mos fol seriozisht ne mbrojtje te PD, hapi syte dhe mos na permend rruge qe kushtojne 10 lek duke na i faturuar 100 lek, realiteti nuk njeh ngjyra partish :)
  Eshte idjotesi te mbrosh apo shash individ pse eshte Tirons, Tropojan apo Skrapali.

  Dhe sa per vlerat e Bashes, eshte nga te paktet njerez qe mund ta permendim lirshem, mbase kerthizen dhe pishtarin sja kemi mbajtur por dhe qorra sjemi.
   
  Balahk likes this.
 19. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Kush tha se po e mroj pd???
  Une mrojta nje individ qe historikisht i jan mohuar t gjith virtyt qe ka apo zotsit e tij, per shkak te origjines. E them me mburrje e me grimca egoizmi qe krenare qe vendi im ka nje lider e nje person t tille. Masanej dhe ti nqs jeto n Tiron, e di realitetin sikur une.
  Apo jo?
   
 20. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  patjeter, jetoj ne tiron sa kam jeten dhe e njoh mir talljen e menderes qe na ka ber.
  Mund te jesh krenare pse emri tropojes eshte permendur dhe degjuar lart por jo per menyren, rrugen apo veprat qe ka ber :)
   
  gurax and Balahk like this.

Shpërndajeni këtë faqe