1. hannah

  hannah Primus registratum

  Re: NIRVANA

  kush ma shpjegon tamam tamam ca do me thene fjala "nirvana" ne gjuhen e budistave?

  PS:Kurti budist ishte? ... that may he rest in peace and sleeps with angels...
   
 2. tyta

  tyta Primus registratum

  Re: NIRVANA

  po si ishte puna e kesaj kenges (you know you're wright) pse u publicua tani dhe jo qe atehere kur ai ishte gjalle? :cool:
   
 3. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: NIRVANA

  ne budisem nirvana eshte nje gjendje e pashprehshme (spell?) ne te cilen dikush ka arritur zgjuarsi dhe dhembshuri ose nje gjendje ideale ku ti je i qetsuar, ne harmoni, stabël ose i lumtur!!!siç e thash eshte e pashprehshme, shpresoj qe ta kesh kupturuar pak a shume!!!
  ptfff i know i haven't reached nirvana...i dont know about you guys :shrug:
  and inoxx you know you're right edhe ca kenge te tjera nuk jan publikuar me perpara sepse courtney love i "zotronte" edhe ajo kishte kundershtuar qe ti publikonte.....tani e ndrroi mendjen!!!
   
 4. hannah

  hannah Primus registratum

  Re: NIRVANA

  thank u pink
   

Shpërndajeni këtë faqe