1. NIRVANA

  Grupi me fantastike,kenget me fantastike qe ka njohur muzika hard,jane te pa vdekshem,grupi ime me i preferuare.

  Kush di kuriozitete edhe pjese nga jeta e NIRVANAVE le ti shkruaje ketu.
   
 2. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: NIRVANA

  did u guys hear their new song /pf/images/graemlins/smile.gif )))
   
 3. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: NIRVANA

  their new cd is out.......now u know what to get me for my b-day besi /pf/images/graemlins/tongue.gif !!!hihihiii huggies.....

  ~NiRVaNa LiVeS~

  p.s. did u guys saw unplugged in NY para nja 1 jave on MTV???? i stayed up til 2 am to watch it....totwtellie worth it!!!
   
 4. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: NIRVANA

  *towtellie /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 5. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: NIRVANA

  sa her te kam then te flesh gjum qe te rritesh..
  pise!!! /pf/images/graemlins/smile.gif
  :rockband:
   
 6. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: NIRVANA

  ore se kam ca dite qe nuk kam hyre ne forum, pse ka ndryshuar, se me ishte cregjistruar dhe emri. jo per gje po nje teme per nirvanat e pata hapur vete ne fillim.
  shikoni njehere tek http:/nirvana.do.pl
  eshte polonisht me duket po emrat e kengeve merren vesh, kam nja dy dite qe vetem po shkarkoj qe andej
   
 7. najada

  najada Primus registratum

  Re: NIRVANA

  NIRVANA ROCKS ..........x-Ray you 2!!!
  Te pershendes!
   
 8. Re: NIRVANA

  Faleminderit ADA.
   
 9. bulkthi

  bulkthi Primus registratum

  Re: NIRVANA

  Nirvanat besoj se kanë bërë histori në vitet 90.
  Për mua janë të pavdekshëm .

  Po kurt u vra apo vetvra ?
   
 10. alex margjoni

  alex margjoni Primus registratum

  Re: NIRVANA

  Kurt vdiq nga overdoz.
   
 11. ali pasha ........

  ali pasha ........ Primus registratum

  Re: NIRVANA

  kurt vrau veten
  ja dhe nje sit ku mund te shikoni videon e re te nirvana you know you're right
  www.interscope .com
   
 12. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: NIRVANA

  Kronologji KURT & NIRVANA

  [​IMG]

  Kurt & Krist u njohen ne vitin 1985 ne Aberdeen, sebashku krijuan banden "Stiff Woodies" ku Kurt kishte si instrument te tij Baterine dhe Krist Bas Kitare dhe Vokalist. Pas emrit "Stif Woodies" ata nderruan disa te tjere si "Fecal Matter" dhe "Skid Row". Me vone gjeten nje baterist(Aaron Burkhart) dhe vendosen qe Kurt duhej te kalonte ne rolin e Solistit dhe te luante ne Kitare. Ne vitin 1986 Aaron u zevendesua me Chad Channing dhe ne vitin 1987 banda mori emrin "NIRNAVA".

  Ne vitin 1988 NIRVANA publikuan hitin e tyre te pare "Love Buzz" dhe nje vit me vone ne 1989 publikuan albumin e tyre te pare "BLEACH", ne kete kohe Jason Everman ishte solo-kitaristi i dyte ne grup. Me pas ata publikuan "Sliver / Dive" me bateristin Dan Peters dhe nga fundi i veres se 1988 ky baterist u zevendesua me Dave Grohl. Ne kete kohe banda beri nje marreveshje rregjistrimesh me kompanine DGC per $287,000 ku publiuan dhe albumin e tyre te dyte "NEVERMIND" me hite si: "Smells Like Teen Spirit".

  Me pas ne vitin 1992 Kurt martohet me Courteney. Ne vitin 1993 NIRVANA't rregjistruan albumin: "In Utero". Ne kete vit vazhdojne problemet per grupin pasi Kurt filloi te vuante nga overdosat e heroines, megjithese keto gjera fshiheshin per syrin e medias! Pas publikimit te "In Utero" NIRVANA vendosen qe ta ribejn kete album dhe bashke me Rregjizorin Scott Litt (te R.E.M) ata bene nje koncert recital akustik per MTV i cili i dhuroi albumit fillestar nje sukses akoma me te madh.

  Pas disa koncertesh ne Europe, Kurt dhe Courtney u ndaluan ne Rome per pushime ku Courtney u zgjua ne 4 mars te 1994 dhe gjeti Kurt te plasur ne dysheme duke vuajtur nga overdozat e heroines, megjithate ai mbijetoi. Pas disa javesh ne spital Kurt rikthehet ne Seattle. Me 18 mars u desh nderhyrja e policise qe te shpetonin Kurtin i cili ishte mbyllur ne nje dhome dhe kerkonte te vriste veten e tij! Pas kesaj ngjarjeje gruaja bashke me menaxherin e grupit vendosen qe Kurt duhet te bente nje vizite ne nje klikine shendetsore: Exodus Recovery Center in LA on March 30, Kurt largohet nga kjo klinike me 1 prill dhe kthehet serish ne Seattle. Me 4 prill nena e tij ishte ne polici duke mbushur nje denoncim per Kurtin si person i humbur ne kerkim, po ate dite Kurt vetevritet ne shtepine e tij ne Seattle, trupi i tij u gjet me 8 prill nga rastesisht nga nje elektricist i cili kishte shkuar per te instaluar nje alarm sistem ne shtepine e Kurt.

  [​IMG]

  Kurt Cobain's body was discovered on April 8, 1994 by electrician Gary Smith, who was to install a burglar alarm in the residence. It is likely he killed himself on April 5. Heroin and valium both were found in his blood. The shotgun blast destroyed his head to the point where he was not recognizable; the body was identified from fingerprints. Cobain was 27.

  by pOMPA
   
 13. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: NIRVANA

  Hej nirvanista pershendetje.
  Degjoni Verse chorus verse dhe I hate myself & I want to die, jane fantastike.
   
 14. ali pasha ........

  ali pasha ........ Primus registratum

  Re: NIRVANA

  kurt ka vdekur po muzika etij s'vdes kurre
   
 15. nine_inch_nails

  nine_inch_nails Primus registratum

  Re: NIRVANA

  Nje kuriozitet (per ata qe nuk e dine) , Kurti ka qene ne cmendi disa dite para vetvrasjes. Pasi u arratis vrau veten ne shtepine e tij me nje plumb ne koke ne daten 5 Prill te 1994 , por trupi u gjet vetem ne 8 Prill.
   
 16. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: NIRVANA

  ajo courtney...ajo zuzska...ajo i ka gjith fajet :mad: !!!
   
 17. nine_inch_nails

  nine_inch_nails Primus registratum

  Re: NIRVANA

  haha , ti ke te drejte, ajo Courtney eshte zuzke, por nuk e ka fajin ajo per vetvrasjen, por vete Kurti. Faji i tij i vetem ishte fakti qe ai ishte gjeni
   
 18. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: NIRVANA

  Kurt Kobain ka qen me shume se 1 here ne spital per shkak te crregullimit te sistemit te stomakut dhe te cpimeve te pjeseve te trupit aq sa nje here eshte arratis nga spitali dhe sa kam degjuar ka shkuar ne live koncert ku pjesa tjeter e grupit do te kendonte pa te nga ku jane shkeputur dhe disa pjese filmimesh ne klipin "Lithium"
   
 19. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: NIRVANA

  Go and listen Moist Vagina, totally coooool

  shikoni tek home.wanadoo.nl po si paten hequr

  Something in the way ( shkruar per kohen kur jetonte nen ure )

  Underneath the bridge
  the tarp has sprung a leak
  and the animals i've trapped
  have all become my pets
  and i'm living off of grass
  and the dripings from the ceiling
  but it's ok to eat fish
  'cause they don't have any feeling
  something in the way
   
 20. hannah

  hannah Primus registratum

  Re: NIRVANA

  NirvanalivesinmE
   

Shpërndajeni këtë faqe