Ndihme per patenten!

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Diavolessa, 23 Jul 2003.

 1. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Ndihme per patenten!

  Du me marr patenten e e kam lexu pak librin , por s'em hy gje ne tru.
  Javes tjeter rregjistrohem tek shkolla..pas rregjistrimit duhet te kaloj nje muaj e nje dite qe te jap provimin. Ne se dikush mund te me ndihmoj per me marr ikyt dreq patente do ja dija per nder. Ndrysh kur ti shpjego kush ndrysh kur meson vete /pf/images/graemlins/frown.gif

  1) Ata qe kan marre patenten mund te shkruajne ndonje quitz o gje.
   
 2. geek

  geek Primus registratum

  Re: Ndihme per patenten!

  prandaj spo te ze gjumi ty?
  >>>quiz <<<
  ej kur te maresh patenten, me thuaj qe te tregoj se ku blihen <ricarica_patente> per te mbushur piket
   
 3. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  :kiss: grazie /pf/images/graemlins/wink.gif

  Ne shtator me 3-4 jap provimin. Ishalla e mor /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 4. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  Si ishte ajo puna e 20 pikeve? E kam ngju ne tv...por s'kam pas kohe me lexu /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 5. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Ndihme per patenten!

  Kujdes meso kete mire se ta pysin te sigurt

  [​IMG]
   
 6. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  Hahahahhahahhaha Muno /pf/images/graemlins/smile.gif Me e pas ishtu e kisha mor me kohe patenten una /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. Erind

  Erind Forumium maestatis

  Re: Ndihme per patenten!

  papo, kur te dalesh ne rruge me makine me bej nje cere qe mos te dal une.
  ps. nese me do te miren /pf/images/graemlins/laugh.gif :angel: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. romeo

  romeo Forumium maestatis

  Re: Ndihme per patenten!

  kujdes kete sinjalin se ta kerkojne gjithnje


  [​IMG]
   
 9. Never Alone

  Never Alone Primus registratum

  Re: Ndihme per patenten!

  Hajde moj ne USA thjesht ben nje test te vogel, edhe i jep makines nja 100 metra e parkon e ta japin patenten /pf/images/graemlins/wink.gif cfare shkollet? ketu te thojne ne ta majte me dale ne rruge del edhe pac fat /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 10. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: Ndihme per patenten!

  Ta japin edhe ktu pa shku fare te Autoshkolla vetem ti njohesh e jepi ca euro
  Nuk del ktej afer ishalla se kom fryke una
  ne lombardi e kam fjalen
   
 11. geek

  geek Primus registratum

  Re: Ndihme per patenten!

  po ti mo qe ke umbur fare; e ke akoma patenten apo do besh 3 here kursin per te kompensuar piket?? edhe na dil ndonje xhiro
   
 12. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  :smash: :smash: :smash: :mad:

  Behuni icik me serioz pls.....Nuk tallem dua ndonje ndihme taman :cry:
   
 13. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: Ndihme per patenten!

  Diavolesa po ti thuj ku i ke veshtiresite me te medhaja qe te te ndihmojme ne.S'njeh mire tabelat?S'di cili eshte primar ne kthesa dhe ne rreth?Keto jane problemet me te medhaja per shembull.
   
 14. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  Jo te gjitha tabelat i di /pf/images/graemlins/frown.gif Makines di ti jap pak, por kur marr kthesen nga e djathta ne te majte jam Ok....Nga e majta ne te djathte kam pak veshtiresi. E njejta gje me ndodh me moto o bici /pf/images/graemlins/frown.gif
  Gjithsesi do me ndihmonit shume ne se mi thoni pjeset e makines ene ca tabela /pf/images/graemlins/blush.gif Te gjitha.

  Flmnd.
   
 15. komino

  komino Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  kujdes me bicikletat e kembesoret

  kujdes kur te thote kontrollori "kthehu ketu" se zakonisht e kane me hile. Kontrollo gjithmone tabelat se mos hyn kundervajtje.

  mos harro se precedenza i jepet atij ne te majte (ne itali) kujdes ne rotonda
   
 16. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Ndihme per patenten!

  S'ka gajle.. masi te kesh hudh nga biçikleta nja tre kater vet, te meso vet zanoti /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  mos harro se precedenza i jepet atij ne te majte (ne itali) kujdes ne rotonda

  Une e di qe precedenza i jepet gjithmone atij ne krah te djathte :confused: :confused: :confused:
   
 18. mostro

  mostro Putraku

  Re: Ndihme per patenten!

  una e mora patenten 20dite perpara,dhe isha m i miri i kursit.ezaminatori kur me pa u habit ene njeli me goj hap ene me gjisht mrena....come te non ce nesuno"me tha.....me duket se qe buho /pf/images/graemlins/laugh.gif
  diten e provimit vishu me nai mini-mini,mundesisht ene pak transparent.....mos i jep precedenc as edhe njonit,ku ka stop se mos bosh gabim me nalu se te boçun....parakalo si majtas dhe djathtas se po hece ngadal i merzite..... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  Hahahahahhahahahaahhahahahahhahah /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. komino

  komino Valoris scriptorum

  Re: Ndihme per patenten!

  shef ti!!!!
  /pf/images/graemlins/laugh.gif zene se e more patenten /pf/images/graemlins/laugh.gif

  :cry: me mbyti injoranca mua :cry:
   

Shpërndajeni këtë faqe