"Makinat më të shtrenjta në botë"

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Megg, 6 Apr 2011.

 1. Megg

  Megg Carpe Diem

  Këto 10 lloje të makinave sipas renditjes janë më të shtrenjta në botë.
  [​IMG]
  Prej këtyre, makinën që është në vendin e 10 mund ta blini prej 334 mijë euro, kurse ajo e para kushton mbi 1 milion euro.

  Kjo është renditja e makinave:

  10 - Rolls-Royce Phantom Drophead Coup, kushton 334.000 euro.

  9 - Lamborghini Murcielago LP670-4 SuperVeloce, 340.500 euro.

  8 - Ferrari SA Aperta, 389.000

  7 - LeBlanc Mirabeau La LeBlanc Mirabeau, 545.000

  6 - SSC Ultimate Aero, 560.000

  5 - Ferrari F70, 650.000

  4 - Pagani Zonda C9, 970.000 euro.

  3 - Maybach Landaulet, 1.050.799 euro.

  2 - Koenigsegg Agera, 1.122.000 euro dhe

  1- Bugatti Super Sport, 1.391.000 euro.
   

Shpërndajeni këtë faqe