Makinat luksoze

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Njoftime, 6 Apr 2006.

 1. Njoftime

  Njoftime Primus registratum

  Makinat luksoze

  Tek kjo teme do preferoja te vendosnim vetem foto dhe ndonje te dhene mbi çmimin e perafert te makinave qe mund te konsiderohen luks dhe kushtojne me shume se 100,000 dollare.

  Ferrari 430 me nje çmimi mbi 230,000 dollare

  [​IMG]

  Lamborghini Murcielago mbi 260,000 dollare

  [​IMG]
   
 2. Njoftime

  Njoftime Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Rolls Royce - Phantom me çmim mbi 320,000 dollare
  [​IMG]

  Porsche Carrera GT 2005 me çmim mbi 400,000 dollare

  [​IMG]
   
 3. D-J

  D-J Forumium maestatis

  Re: Makinat luksoze

  lamborghini dhe ferrari sjane luksoze por jane sportive. ato as radio skane brenda. sjane luksoze se jane si me hyp ne F16 avion luftarak dhe jo si jet personal

  fantomi siper po qe ka rival Maybah nga mercedez qe bo pak a shume isoj

  shif dhe Bently nja £150000

  ke bugatin e ri qe bo nja £600000

  porsche GT £250000

  Ford GT nja £120000

  harrova Mc Laren ne Park lane, me timon ne mes, i kom hyp vete. ne tako kuptohet /pf/images/graemlins/laugh.gif

  kurse une kom nje Ferrari acer /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Njoftime

  Njoftime Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Ok mbase ke te drejt ne percaktimin e sakte te makinave luksoze. U shpreha qe jane luks duke u bazuar vetem tek çmimi.
   
 5. Njoftime

  Njoftime Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Ja dhe Mercedes Maybach me çmim mbi 300,000 dollare

  [​IMG]
   
 6. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Aston Martin V8 Vantage Coupe-e ka cmimin mbi 110,000 dollare

  [​IMG]

  Cadillac XLV-R, cmimi 100,000$

  [​IMG]
   
 7. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Mercedes S 600 sedan, viti i prodhimit 2006 - cmimi fillon nga 145,000 dollare

  [​IMG]
   
 8. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Makina me e shtrenjte ne bote per 2006-en
  Bugatti Veyron 16.4
  Country of Origin: France
  Price: €1,000,000 ($1,192,057)

  [​IMG]  Makina e dyte me e shtrenjte
  Pagani Zonda Roadster F C12S 7.3
  Country of Origin: Italy
  Price: $667,321

  [​IMG]
   
 9. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Ti e shite ate Fiat 126 qe ke pat apo e ke akoma? /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tipsy.gif
   
 10. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Ujku mos me le me rrejt he? /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Makina e trete me e shtrenjta ne bote per 2006-en
  SSC Ultimate Aero
  Country of Origin: U.S.
  Price: $654,500 (U.S.)

  [​IMG]


  ...makina e katert me e shtrenjta

  Leblanc Mirabeau
  Country of Origin: Switzerland
  Price: €543,000 ($645,084, global)

  [​IMG]
   
 11. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Makina e peste
  Saleen S7 Twin Turbo
  Country of Origin: U.S.
  Price: €535,000 in Europe ($637,723)
  Price in U.S.: $555,000

  [​IMG]

  Makina e gjashte
  Koenigsegg CCR
  Country of Origin: Sweden
  Price: €458,000 in all regions except U.S. ($545,568)
  Price in U.S.: $540,000

  [​IMG]
   
 12. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Makina e tete me e shtrenjtesikurse e permendi dhe DDD eshte;

  Mercedes-Benz SLR McLaren
  Country of Origin: Germany
  Price: $452,750 (U.S.)

  [​IMG]

  Makina e tete eshte nje:

  Maybach 62
  Country of Origin: Germany
  Price: €376,200 ($448,153, Europe)
  Price in U.S.: $385,250

  [​IMG]
   
 13. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Makina e nente me e shtrenjte eshte:
  Porsche Carrera GT
  Country of Origin: Germany
  Price: $440,000 (U.S.)

  [​IMG]

  dhe makina e dhjete me e shtrenjte eshte serisht nje Maybah

  Maybach 57 S
  Country of Origin: Germany
  Price: €362,000 in Europe ($430,355)
  Price in U.S.: $367,000

  [​IMG]

  Nje te tille si ky me siper kam pare dhe ne Tirane.
   
 14. Re: Makinat luksoze

  /pf/images/graemlins/tipsy.gif Ec ,o se le nam ...nuk blen shqiptari makine po nuk qe e vjedhur.. /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Makinat luksoze

  Oh lalalalalala
  Kjo eshte nje kryeveper arti dhe shpejtesie,fare rastesisht kam qene ne nje ekspozite ne Molsheim aty ku jane "siege" qendrore te BUGATTI-it dhe ... kam pare ca mostra te rralla motrat e kesaj te kuqes lart /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  EBM A po me ben nje xhiro me kete ketu??? /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/devil.gif

  Makina me e shtrenjte ne bote per 2006-en
  Bugatti Veyron 16.4
  Country of Origin: France
  Price: €1,000,000 ($1,192,057)

  Hem ku shkoi foto /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/shrug.gif
   
 16. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  vdeksha une tani qe me je bo ti moderator ketu do shperngulem nga thashethemet /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Burri ate te tuqen do ma japesh nje xhiro /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  Ti je e ndame i i her se dashuroke gjith meshkujt /pf/images/graemlins/laugh.gif dasma u prish /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  /pf/images/graemlins/tipsy.gif Ec ,o se le nam ...nuk blen shqiptari makine po nuk qe e vjedhur.. /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]
  Nuk eshte teme marketingu kjo yll, ku une t'i bej reklame makinave te kompanise sime.
  Thjesht keto jane per te zgjeruar pak horizontin dhe mesuar dy gjera me shume /pf/images/graemlins/tipsy.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Dahlia mos po thoshe per kete Bughattin qe ka qene me i shtrenjti per 2005-en?

  [​IMG]
   
 19. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Po ti nuk gjete dot nje vend dhe nje menyre me romantike per te ma thene /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

  [/ QUOTE ]

  Mire e the le te flasim per makinat
  /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 20. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Makinat luksoze

  pffffffffffff.


  /pf/images/graemlins/wave.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe