Libri që keni në duar?

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Vals, 10 Aug 2007.

 1. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Librin e fundit qe kam lexuar ishte libri me biografine e AlCapones.
  E mbarova para 5 ditehs.Eshte ne shqip.
   
  Sonia007 likes this.
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Interesante qe lexoke vetem libra njerezish te gjykuar keq nga Historia :) Ndoshta duhet te lexosh dhe dicka tjeter ndermjet.
   
  Sonia007 likes this.
 3. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  I pelqej shume librat me mafie,policia,politike,lufte dhe histori.
  Tani do blej librin qe ka dalur tani para nje jave qe eshte perkthyer ne shqip ne vitrinen e librave e pashe para nje jave dhe titullohet"Djali i Parisit''.
  Eshte nje liber romantik.
   
  Romantik, Sonia007 and Al-Punk like this.
 4. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Momente fateale- nje here dhe nuk ka nevoje per rikthim.
  Kam lexuar keto kohe Rudi Erebaren, Isak Bashevis Singerin dhe Ardian Christian Kycykun dhe tani po mbaroj Vila me dy porta- Vera Bekteshi. Tung Sonia
   
 5. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Libri qe kam ne duar eshte Katedralja e Parisit *-* Liber i lezetshem :)
   
 6. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  The Prague Cemetery - Umberto Eco
   
  Sonia007 likes this.
 7. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Shume i bukur si liber Varrezat e Prages por pak i veshtire per t'u asimiluar!
   
  Al-Punk likes this.
 8. Tropojanii

  Tropojanii Forumium praecox

  tani kam ne dore dhe e kam ble sot ne mengjes se ma kane sugjeru per ta lexu dhe libri titullohet:"Burra qe urrejne grate'' dhe shkrimtari asht "Stieg Larsson''.
  Sapo kam lexu hyrjen dhe po me pelqeka shum.
   
  Sonia007, mirdita and Al-Punk like this.
 9. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Tani jam duke e lexuar librin:Hamleti nga William Shekspir
   
  Sonia007 and Romantik like this.
 10. Shkrimtari

  Shkrimtari Forumium maestatis

  "Nata e Ustikës" - Petro Marko
   
 11. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  I dashur Xhon-Nicolas Sparks :)
   
 12. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Fillesat e rendit politik - Frensis Fukujama
   
 13. Shkrimtari

  Shkrimtari Forumium maestatis

  liber shume i bukur.e kam lexuar.
   
  Sonia007 likes this.
 14. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Edhe une,por fundi sme plq :( :p
   
 15. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Il Boia di New York,liber i vjeter i verdhe ne gjuhen italiane.Sh i veshtire por i bukur :)
   
 16. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  I semuri per mend -MOLIERI..
   
  Sonia007 likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Il suggeritore D.Carrisi.
   
 18. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Iliada-- >Homeri <3 Liber sh sh i bkr
   
  Wise likes this.
 19. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  mafia dhe politika
   
 20. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Tani jam duke e lexuar librin:Tregomë enderrat e tua nga Sidney Sheldon.
   
  Sonia007 and joetisti_ like this.

Shpërndajeni këtë faqe