Libri që keni në duar?

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Vals, 10 Aug 2007.

 1. policia

  policia Forumium maestatis

  Re: Libri që ke në duar.

  "stina e armeve", eshte nje liber me partizane, po argetohem shume...
   
 2. ENS

  ENS Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  po lexoj tani "Mashtrimi i madh"
   
 3. juxhoxhjaj

  juxhoxhjaj Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  librat qe shiten shume jane per popullin dhe kudo qe ka popull ka varferi.lol
  une kerkoj dicka te vecante qe nuk ka bere shitje te medha dhe as nuk eshte favorizuar nga shtepia botuese, kush di ndonje te tille?
   
 4. Hellena

  Hellena Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  Carles Dickens - Great Expectations
  Jonathan Swift - Gulliver's Travels
  Leo Tolstoy - The death of Ivan Ilych and other stories
  Alexander Dumas - The man in the iron mask


  Synimi eshte ti mbaroj te 4 para vitit te ri /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
   
 5. juxhoxhjaj

  juxhoxhjaj Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  pse?
   
 6. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  shif filmat edhe i mbaron per 1 jave Aniii /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
   
 7. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Re: Libri që ke në duar.

  1.Sekretet e Kodit Da Vinci - Simon Cox
  2.Manuali i Luftetarit te Drites - Paulo Coelho
  I perfundova. I pari, i papare.
  Tani kam ne dore
  Ushtari i mire Shvejk - Jaroslav Hashek.
   
  violaviola2001 likes this.
 8. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: SHIRAZ</div><div class="ubbcode-body">Les combustibles - Amelie Nothomb
  </div></div>

  ...thjesht po lexoja disa shkrime-tituj,duke u nisur nga fundi :
  dhe ja me ra syri tek autorja,dhe sigurisht do ishe Ti .nje sy i kujdesshem,sigurisht. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif

  me beri pershtypje nje intervist tek nje gazet franceze qe lexoj regullisht,per biografin&co kurjoziteti dhe uria perfundoj tek:
  biographie de la faim
  cosmetique...
  stupeur et tremblements , jan gatim i mire.
   
 9. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  Kosovo Noel Malcolm


  Mezi pres te blej pozite e reja te Margaret Atwood...
   
 10. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Libri që ke në duar.

  lexova Pse-ne e Spasses, dhe tani kam ne duar Neveria te Zhan Pol Sarter.
  Lexime te mira
   
  Solaris likes this.
 11. aristokratja

  aristokratja Forumium praecox

  Re: Libri që ke në duar.

  Sapo mbarova: Gjuetari i balonave i Khaled Hosseini. Sh i bukur.
  Ua keshilloj. Sa keq qe mbaroi kaq shpejt.
   
  Solaris likes this.
 12. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Re: Libri që ke në duar.

  Kete mbarova dhe une
   
 13. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Re: Libri që ke në duar.

  Engjej dhe djaj - Dan Brown
   
 14. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Libri që ke në duar.

  Djalli dhe zonjusha Prym nga Coelho. E pashe mbi raft, e lexova per tri ore. E njejta linje shkrimi e Coelhos. S'eshte nga veprat me te mira, por eshte terheqes per t'u lexuar deri ne fund. Te intrigon deri diku si do perfundoje, edhe pse gjetjet e Coelhos per fundit jane gjithe shume te paplota.

  Tani po lexoj Une jam e Kuqja nga Orhan Pamuk. Shume i bukur deri tani, por ju them me shume kur ta perfundoj.
   
 15. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  dje kam lexuar me nje fryme

  1. shtepia e bernarda albes - federico garcia lorca

  2. sonate fantazmash - strindberg

  3. tradheti - pinter

  4. kthim ne shtepi - pinter

  5. me porta te mbyllura - sarter

  neser?!

  1. pelikani - strindberg

  2. jeta eshte enderr - calderon della barca

  3. shtepia e kukullave - ibsen

  4. eneida - virgjili
   
 16. Mortal

  Mortal Guest

  Re: Libri që ke në duar.

  Umm... keto i ke lexuar vetem 'dije'?

  I'm the fastest reader i know... and i could have never pulled this off.
  Isha 14 vjec kur kam lexuar 'Harku i Triumfit' - 73X(disa) faqe...dhe me zgjati dy dite.  God is dead- Nietzsche
   
 17. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Re: Libri që ke në duar.

  Harku i triumfit - Erich Maria Remark
  Kryeveper terheqese. E lexova me nje fryme.
   
 18. Julianna

  Julianna Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: grigores</div><div class="ubbcode-body">Harku i triumfit - Erich Maria Remark
  Kryeveper terheqese. E lexova me nje fryme.
  </div></div>

  Vepra ime e preferuar. Kush e di sa here e kam lexuar /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif. Kam rene ne dashuri me RAVIKUN. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
   
 19. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Libri që ke në duar.

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Shea</div><div class="ubbcode-body">Umm... keto i ke lexuar vetem 'dije'?

  I'm the fastest reader i know... and i could have never pulled this off.
  Isha 14 vjec kur kam lexuar 'Harku i Triumfit' - 73X(disa) faqe...dhe me zgjati dy dite.  God is dead- Nietzsche </div></div>

  jane tekste teatrale 60 faqe max secili /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
   
 20. Mortal

  Mortal Guest

  Re: Libri që ke në duar.

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: pallino</div><div class="ubbcode-body">
  jane tekste teatrale 60 faqe max secili /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif </div></div>

  Rendesi ka qe ti kesh shijuar /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe