Libri që ju ka pëlqyer më shumë!

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Landa, 8 Nov 2002.

 1. Guest

  Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

  'Alkimisti' me áutor Paulo Coelon
  Eshte nje perralle filozofike.I mrekullueshem!
  Nje kafe per Sokratin..
  nga Marc Sautet
  Meson per menyren e bashkebisedimit ne grupe. Eshte libri qe duhet ta lexoje cdo forumist.. /pf/images/graemlins/smile.gif
  Objektiviteti nga A-ja deri tek Zh-ja nga Ann Rand, filozofe Amerikane.
  Nje nga veprat e saja fantastike eshte 'The fountain head", fantastike.
  per ata qe lexojne frengjisht:"L'envers de clochemerle" nga G.Chevalier.
  "Book of Lies" Aleister Crowley
  Interesant per te apasionuarit e okultizmit. Gjendet dhe tek amazon.com /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 2. emssnc@libero.it

  emssnc@libero.it Primus registratum

  Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

  Libra te bukur kam lexuar shume po
  permend disa prej tyre

  xhim kopsa dhe lukas makinisti-argetues
  shpella e pirateve -i lezetshem
  k.montekristos(te gjithe)-intrigant
  skenderbeu (godo+barleti)-interesant
  ishulli i thesarit-terheqes
  dashuri ne kohe te koleres-i bukur
  1001 net- shume terheqes(per moshen)
  plaku dhe deti(shqip dhe italisht)-kryeveper
  bija e muntezumes-i bukur
  stand by me(s.king)-kryeveper(mos u genjeni nga autori)
  l'azteco + predatore(jenings)-shume te bukur
   
 3. dordi1

  dordi1 Primus registratum

  Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

  john silver!!!
  treasure island terheqes!!!
  po ti nga ai film ke more emrin mer plak...
  nejse...mer jahu se jom tu pa qazim mulletin ne VCR
  ciao mono :lol: :lol: :lol:
   
 4. emssnc@libero.it

  emssnc@libero.it Primus registratum

  Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

  PUSHO MOR DREQ, SE NA NIGJOJNE TE TJERET.MOS NA I NXIRR HORRLLIQET SHESHIT.SHIKIM TE MBARE "OLIMBIS KUR KALON ADRIATIKUN ME TREN".SHNET PLAKO
   
 5. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

  Gjeniu... fantastik.....
   
 6. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

  One minute manager...
   
 7. egla cela

  egla cela Guest

   
 8. policia

  policia Forumium maestatis

  procedura penale, fantastike...
   
 9. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  i vetmi liber qe kurr nuk pertoj qe ta lexoj sikur edhe per te 1000 here eshte libri ''te gjithe me duan ,vetem babai j0'',kushdo qe e ka lexuar e nenkupton se per cfare e kam fjalen,iua rekomandoj eshte nje liber fantastik
   
 10. Saimiri.b

  Saimiri.b Guest

  pershendetje.....triumfi i diellit ...........me i bukuri.
   
 11. Lisa.B

  Lisa.B Primus registratum

  Kthim ne dashuri i Erald Nirvana.. mbas shume kohesh ritakon personin e njohur ne gjimnaz e cila i pelqente por te dy me nje jet tyren .. edhe pse me familje te dy mes tyre rindizet dicka nje liber qe te ben ta lexosh me nje frym .. te pakten mua me ka pelqyer .. ( vetem se spranoja dot dhe se falja dot ate tradheti :(
   
 12. Lisa.B

  Lisa.B Primus registratum


  i kujt shkrimtar eshte ky liber ?
   
 13. rikima

  rikima Forumium maestatis

  Johanna Lindsey (te gjithe librat e saj)
  Karen Ardiff (sekreti i fytyres sime)
  Wallach Tolstoi Anne (domina)
  Stephen King(ata do te kthehen perseri)
  Dan Brown (Kodi i da Vincit,Engjej dhe djaje)
  Henrik Ibsen (Shtepi a e kukullave)
  Kozeta
  Sandra Brown (te gjitha librat e saj po e vetmja perle mbetet( Mendafshi francez)
  Burri im
  Lolita
  Makbethi
  Eskili
  Euripidi
  Sofokliu
  e shumee te tjere
   
  Hektor12 likes this.
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Sa shume lexoke bravo ...
   
  rikima likes this.

Shpërndajeni këtë faqe