Kush e ka lexuar "Se solo fosse vero"?

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Kenti, 1 Dec 2004.

1. Kenti

Kenti Primus registratum

Kush ka lexuar Se solo fosse vero?

Deri me sot kam lexuar shume libra te bukur.Por ky i fundit (Se solo fosse vero) e Marc levy.
    Ne pergjithesi Une preferoj librat klasike.Spara preferoj librat qe trajtojne temen e dashurise ne nje menyre te egzagjeruar,sepse personalisht nuk besoj ne dashuri te perjetshme.
    Gjithsesi.tju shkruaj disa rrjeshta persa i perket ketij libri.
    -Eshte vere e vitit 1996.Nje dite te bukur doktoresha lauren peson nje aksident me makine.Vetem per mrekulli trupi i saj qendron ne jete por ne gjendje kome.Ne dhjetor te atij viti ne shtepine e saj trasferohet nje arkitekt me emrin Arthur.NJe dite te bukur duke pushuar ne shtepi degjon disa zhurma,afrohet tek dollapi dhe shikon Lauren.Me vone ajo do i shpjegoi qe eshte vetem fantazen dhe se trupi i saj ndodhet akoma ne spital dhe ai ishte i vetmi qe mund ta shihte..Dhe ketu fillon gjithcka..
    Tani e keni rradhen ju qe nuk e keni lexuar ta mbaroni.

2. Adonis

Adonis Primus registratum

Re: Kush ka lexuar Se solo fosse vero?

e kam lexuar kete liber veren qe kaloj ne plazh kur nuk kisha se cfar te beja dhe lexoja librat e qe e dashura kishe me vete anyway.

si teme/histori qe trajton eshte shume e bukur, por shume i ceket ne shpjegim, ketu me kuptimin qe nuk hyne shume thelle per te zbuluar karakteret e personave. por prap me pelqeu si teme

ONLY LOVE IS REAL nga brian weiss eshte nje liber tjeter qe ka te beje me idene e soulmates

3. ladouce2005

ladouce2005 Primus registratum

Adonis, kete liber nuk mund t'a quash te ceket. Mund te thuash qe eshte teper i thjeshte ne te shkruar, por jo i ceket.
    Mua me pelque, dhe pse kritika franceze nuk i dha fare pike.
    Te drejtat e librit jane blere nga Spielberg qe po ben nje film me kete histori. (Rene Zellweger dhe Mark Ruffalo jane aktoret principale)
    Pjesa me e bukur e ketij libri per mua eshte letra qe i ka lene nena e tij, pastaj gjithe mardhenia nene e bir eshte dicka e rralle dhe ai e ka shprehur shume thjesht e bukur...

4. Adonis

Adonis Primus registratum

E dashur LA DOUCE, une nuk bera kritike persa i perket ketij libri/autori sepse nuk jam ne nje pozicjon te tille te bej kritika letrare, thjesht dhashe opinjonin tim, ku si konkluzjon permblodha qe eshte nje liber dhe teme mjaft e bukur dhe interesante.

5. ladouce2005

ladouce2005 Primus registratum

/pf/images/graemlins/smile.gif as une nuk desha te te sulmoj. Thjesht te kisha keqkuptuar /pf/images/graemlins/smile.gif

6. rikima

rikima Forumium maestatis

Me duket se eshte dhe film.E kam pare nice movie per nje mbremje pa programe.

Shpërndajeni këtë faqe