Klejdi, Anbeta e Ilir.

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga Diavolessa, 4 Nov 2002.

 1. Guest

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  Milku, ti do jesh agjent i " Forumit ZERI " /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif se ndryshe s´kam si ta shpjegoj, qe i ve "bomben" cdo teme /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  fanta /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 3. Guest

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif

  Mbaje pra, ta gezoç
   
 4. abs

  abs nuk e di...

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  Me terheq kjo shprehja <font color="red"> Eshte i pari qe... </font>

  Sa here lexoj kte shprehje (natyrisht ne kulturen tone vecanarisht) me kujtohet rradha e Qumshtit ne kohen e Monos /pf/images/graemlins/pickellonja.gif...I PARI N RRADH ISHTE AI/AJO QE S KISHTEE VU SY N GJUME /pf/images/graemlins/rockband.gif


  dhe ato mbeten ne fakt te parat /pf/images/graemlins/lol.gif vecse dhe te fundit(?!) /pf/images/graemlins/idea.gif


  Djem e vajza si Kledi jane krenaria e kombit tone /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. Guest

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Me terheq kjo shprehja <font color="red"> Eshte i pari qe... </font>
  Sa here lexoj kte shprehje (natyrisht ne kulturen tone vecanarisht) me kujtohet rradha e Qumshtit ne kohen e Monos /pf/images/graemlins/pickellonja.gif...I PARI N RRADH ISHTE AI/AJO QE S KISHTEE VU SY N GJUME /pf/images/graemlins/rockband.gif

  dhe ato mbeten ne fakt te parat vecse dhe te fundit(?!) /pf/images/graemlins/idea.gif
  Djem e vajza si Kledi jane krenaria e kombit tone /pf/images/graemlins/smile.gif

  [/ QUOTE ]

  I pari ne rradhe s´eshte gjithmone ai/ajo qe s´ka vene gjume n´sy, pasi mund ta mbante shishja ose guri rradhen... /pf/images/graemlins/wink.gif
  (dhe ja ku kishim nje nje te pare, por me gjume ne sy).

  Rasti kontradiktor, qe te mbetesh i pari, por dhe i fundit njehkohesisht, me kujton klasen fillore, kur ishim te rreshtuar paralelisht me mesuesen dhe se dinim ende kujt nxenesi do ti jepte mesusesja doren (djathtas a majtas)... /pf/images/graemlins/tongue.gif

  Te jesh i pari/e para nuk eshte rastesi e jetes.
  Nuk flitet per milliona, te cilat mund ti fitosh dhe nepermjet llotarie.
  Flitet per ART, SUKSES, KONKURENCE...dhe per te gjitha keto natyrisht duhet PUNE, VULLNET dhe pse jo dhe PAGJUMESI. (Piktori, Shrkimtari)

  P.s Shkrimi mbi Kledin, eshte marre nga revista "JETA" e Janarit. /pf/images/graemlins/booki.gif
   
 6. LUANESHA

  LUANESHA Primus registratum

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  Jam dakort FANTA me ty,edhe un do dojsha te isha e para si KLEIDI /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
  sa i mil ky bubi moj yll /pf/images/graemlins/kiss.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif
   
 7. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  Kledi asht mire, i mire ne kercim edhe duket serioz dhe jo palaco si ai tjetri Klajdi...ai ka qen deshtim/fatkeqesi ne fakt...por Kledi do kete dhe njerez te tij afer vetes kuptohet /pf/images/graemlins/shrug.gif
   
 8. Guest

  Post deleted by alinos
   
 9. SkenderbegaS

  SkenderbegaS Primus registratum

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  Kleidi kercen me shqiponjen ne gjoks , perher ,asht GRUP /pf/images/graemlins/cool.gif
  POR NUMER NJI NE shqiptaret e ITALIs ASHT IGLI TARE jan edhe shum shok te dy per ma teper. /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 10. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  leni kaq-et...po na shpjego se ku e ka tregu shqiptarizmin Klajdi? /pf/images/graemlins/confused.gif
   
 11. Guest

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  ... ku e ka tregu shqiptarizmin Klajdi? /pf/images/graemlins/confused.gif

  [/ QUOTE ]

  Ka kercyer ne nje nder emisionet me te ndjekura televizive te Italise "Buona Domenica" me bluze me flamurin shqiptar.

  Eshte nder Artistet qe i qendron mjaft afer vendit te tij (shkon vazhdimisht dhe bashkepunon)

  Edhe kete Vit te ri ishte i ftuar ne nje emision ku nder te tjera tha: "Asnje Vit te Ri nuk e kam kaluar jashte Shqiperise" Nuk stimulonte sikur kish harruar theksin e shqipes dhe pse Vite te tera jashte. /pf/images/graemlins/shrug.gif

  P.s S´eshte se kushedi fanse e tij, por eshte me te vertete nje krenari te degjosh qe nje Artist shqiptar, te ndikoje pozitivisht ne opinionin evropian. /pf/images/graemlins/angel.gif

  Luanesha /pf/images/graemlins/kiss.gif
   
 12. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

  Fanta, Klajdi Klajdi jo Kledi...Klajdi eshte dikush tjeter.

  Sa per punen e shqipes nuk eshte ndonje merite kushedi jo, sepse njerezit kane pasur 2-fishin e viteve te Kledit dhe se kane harruar, pastaj gjuha meme nuk harrohet. Po per Kledin thashe qe me pelqen dhe eshte njeri dinjitoz.
   

Shpërndajeni këtë faqe