Kenaqesia e shqiptareve - te kene sukses per inat te dikujt?

Diskutime tek 'Këndi i Femijëve' filluar nga Universal, 16 Mar 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Kam raste te kem pasur kontakte edhe me njerez te huaj dhe te ata nuk shoh mendesine e shqiptareve qe te bejne dicka per inat te tjereve!
  Pse ndodh kjo tek ne?
   
  Eléonoré likes this.
 2. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Në radhë të parë , nuk duhet përgjithësuar sepse një karakteristike e tillë mund të mos jetë pjesë për individë në veçanti.
  Kësisoj duhen parë ,analizuar apo marrë në konsideratë individë të caktuar. Problemet janë individuale!
  Paçkah se kjo është shumë e vërtete pyetja që ju keni sjellë është e drejtë , pothuajse shumica e gjërave bëhet në kontekst të tjereve.
  Për të ardhur keq sepse njerëzit kanë harruar të jenë ata që janë , vetvetja dhe të thjeshtë.
  Në këndveshtrimin tim janë njerez pa identitet të frustruar, që përpiqen të fitojnë aprovimin dhe dashurinë duke u konformuar me standartet e tjerëve! Në këtë mënyre ata kanë humbur lirinë përsonale , vetën,të menduarin kritik dhe janë shndërruar thjesht në qenie mekanike.
  Për ta mbyllur , njerëzit nuk janë vetëm varietet genesh dhe kromosomesh por qënie që zhvillohen dhe që ndikohen nga një shumëllojshmëri eksperiencash mjedisore.
  Pra një ndikim të madh kanë edhe faktorët e jashtëm psikologjike dhe socialkulturore.
   
  Last edited: 26 Mar 2015
  Universal, Lisa and Dreamer like this.
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum
  Look at me I am sparkling!!!!
   
 4. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Te shesesh dike per te marre boten pa ditur qe AJO eshte pronare e botes!

  Te japesh boten per dike qe DO pa ditur qe AJO eshte pronare e botes!

  Ku ka gje me te bukur se sa te shesesh pordhe!


  Eleonore
   

Shpërndajeni këtë faqe