Këndi i shkrimeve të reja.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga harap, 4 Nov 2002.

 1. shefki

  shefki Papirus rex

  MALLKIM XHELOZIE  U merzita shume

  Ti puthe nje pele

  I gjori une

  Une zemer-fertele


  Me tradhtove mua dashnorin

  Kurre nuk ta fal

  Te cafsha kraharorin

  Krifelepiri kale!
   
  joetisti_ likes this.
 2. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Ti ndez një cigare,
  Dhe në mendime rri.
  Ku shkuan ato zjarre
  Që mbaje në gji?

  Pse ndjenjat të ftohen
  Dhe gjaku,s'vlon më?
  Kujtime që të zgjohen
  Por s'të thonë asgjë!

  Ti pi një cigare,
  Dhe e trishtuar rri.
  Kush ti vrau fare
  Ti bëri ndjenjat hi?

  Ecën jeta, vazhdon..
  Ti e heshtur njëlloj,
  Gjithë kohën mendon
  Me cigare në gojë!

  Dhe s'sheh ditë të bardhë,
  Sa e zymtë,kjo jetë!
  Të mbyt,zhgënjim i madh
  Kur dashuria vret..!
   
  Last edited: 3 Jul 2017
  Artin and joetisti_ like this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  gjithe inatin e ka me te
  sado 'nuk dua' e tha ajo
  ta merrte me mend idioti!,
  qe donte te thoshte 'po'
  i tha nuk dua ne ngurrim
  pastaj cka tha e mallkoi
  tjeter ne zemer shkruar kish
  e tjeter per tjeter e lexoi
  ta shqyej tani ajo do
  budalla qe kupton te sakten
  haji fjalet qe s'te pelqejne
  disa shkronja, te pakten!
   
  guest17 likes this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  biseden s'e kuptova fare
  dijenia me bente konfuz
  cka thoje te prekte buzet
  ndaj dhe degjoja me buz'.
   
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  në imagjinatën e saj
  jam aq me fat, unë
  sa dhe veten kam zili
  pasi lejon ta zhvesh
  si lulen nga petalet
  ethshëm bëj dashuri.
   
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  trishtimi, që na lindi
  te ka kërkuar
  do të pijë
  e c't'i jap, s'kam
  më ka mua
  më quan 'daddy'
  e s'të ka ty
  të të quajë 'mom'.
   
  Anabell likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  sigurisht që jam optimist
  ç'është për t'u parë, u pa
  vërtet s'e dha jetën për mua
  por vdekjen ama, e dha.
   
  Strategu likes this.
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nuk e kemi një jetë tjetër
  çka bëmë gabim, ta rregullojm'
  nëse për diçka e kemi dh*erë
  e kemi dh*erë përgjithmon'.
   
  guest17 likes this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  të pyesësh detin
  të përgjigjet me dallgë
  të pyesësh ditën
  te përgjigjet me drit'
  të pyesësh femrën
  të përgjigjet me fjalë
  dhe ose të shtang
  ose të mahnit...
   
  Artin likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  prej ditësh, si shekuj
  akoma s'po mbaron
  po derdh nga zemra
  gjithçka na bashkon
  mbajtur grykëposhtë
  ndjenja derdh si lumë
  sa shumë paska patur
  paska patur shumë!
   
 11. shefki

  shefki Papirus rex

  NE SHTEPINE E FJALES….


  Gelltitem fergese me pjepra

  Me i shijshmi ishe ti mik

  Buzeve t’lulezojne kucedra

  Silli dhimbjet-ik


  Vetem ketu mbeta

  M’duket si furrik

  Veze pele theva

  Hunda sec mu rrit


  Lexova fjalimin e varrimit tim kur u ndjeva keq

  Rima e pegjumur shtratin prish e ndreq

  Lakon erresira muret e oxhakut

  Cudia ze pusi pas e prapa pragut....
   
 12. shefki

  shefki Papirus rex

  JOSHJE MODERNE  Mbolla nje dashuri dje

  Ehu,sa do te rritet !

  S’e di si,ku pse…

  Dhe…s’me pritet!
   
  TinkerBell likes this.
 13. shefki

  shefki Papirus rex

  Faleminderit tinkers

  LARG QOFTE!
  LARG QOFTE!

  Kam shtate thinja ne temthin e majte
  Dhe tre prenka ne mes te fytyres
  Jam shemtuar me shume se djajte
  Fajin ia ngjis pasqyres
   
  Aki likes this.
 14. shefki

  shefki Papirus rex

  MESHIRE PER TY

  Ne shtratin tim degjohen peshperitje intime
  Urata mallkime piskama gulcime
  Tinguj piskatoresh kolazh nevojtoresh...
  Mjafton....se terbohesh!
   
 15. shefki

  shefki Papirus rex

  Thanks Aki

  XHELOZI

  Tre pelikane gelltitur peshq
  Duke shijuar bukerite buze lumit
  Shtrihem... atypari i paftuar
  Ne gostine e tyre...te fundit
   
 16. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Ku ke shkuar tinkerbell?
  Nëpër dete,me pushime?
  Kushedi,ndonjë valë të sjell
  Këtu në folenë time?!
   
  TinkerBell likes this.
 17. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Hahaha, ja intuita si më solli :p

  P.s Çik me pushime vërtetë, uroj të jesh mirë :)
  Pushime të bukura dhe ty.
   
  guest17 likes this.
 18. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Rrofsh..edhe ty pushime te mbara!
   
  TinkerBell likes this.
 19. shefki

  shefki Papirus rex

  NE...
  Qe nga jugu ne veri ra shi
  Edhe gjera te tjera ndodhen;
  Krimbat u perdrodhen
  Kurvat u shperndane
  U mblodhen xhin e xhan
  Ne... me gure ne cdo dore
  Rakete kunder ajrore...

  Qielli i zi pa punen e tij
   
 20. shefki

  shefki Papirus rex

  GRUA...
  Te bej me mijra komplimente
  Ti do edhe nje
  Njehere te mallkoj
  Ti do me
   

Shpërndajeni këtë faqe