Homoseksualteti,zgjedhje apo lind?

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga Balahk, 22 Dec 2015.

 1. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Meqe ajo tema tjeter ishte vetem pyetje,po hap nje tjeter teme qe ta analizoje me thelle homoseksualitetin..per mendimin tim,homoseksualet ndahen ne dy kategori.nje qe lind edhe nje qe zgjedh te jete.po ju si mendoni??
   
  Gay and Valmir D like this.
 2. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  do i kushtoja me shume rendesi temes nese pyetja do qe - a kurohet homoseksualiteti?

  per kete kategorine e zgjedhjeve te lira , me duket si te diskutosh mbi snobizmin...
   
 3. Ciarli

  Ciarli Forumium praecox

  homoseklualizmi eshte nje ngasje e djajve, te cilet nuk e pranojne rendin e gjerave dhe induktojne enrgji negative, vese dhe kundershti seksuale.
   
 4. HermiB

  HermiB Primus registratum

  Nuk lind homoseksual por behesh , per mendimin time njerzit qe preferojn te ken deshira te ndryshme nga cfare është e natyrshme eshte zgjedhja e tyre. Nuk kam studjuar sh mbi kte teme por mendoj qe ka te bej sh me psikologjin e njeriut ,se cfare ai mendon dhe se si ai e koncepton kte deshiron e te qenurit homoseksual. .
   
  Valmir D likes this.
 5. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Behesh.
   
 6. Valmir D

  Valmir D Primus registratum

  Homoseksualiteti nuk eshte semundje. Te jem realist,homoseksualiteti eshte dicka normale si heteroseksualet. Homoseskualiteti ka ekzistuar qe ne periudhen e parahistorise se njerzimit. Homoseskualiteti eshte pjese e dashurise.Homoseksual behesh,heteroseksual behesh dhe nuk lind. Njeriu lind i thjeshte.Pastaj me kalimin e kohes,njeriu meson te zgjedh ne jete nese do te jete homoseksual apo heteroseksual apo biseksual. :)
   
  joetisti_ likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Eshte njelloj si te thuash: djali, lind vajze, apo behet?
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Se kto TEMA...MUA me ngacmojne..

  E PARA: 100% PRO PEDAGOGES ..Jonila Godole.
  E dyta: kjo SHURRA apo te GJITHA JASHTEQITJET KARhaj FEMARUCE kane si <aresyetim>....komuniste.
  E treta:ne Rusi parlamenti votoi kundra ligjerimit te ...prishjes se ambientit SOCIAL.
  E FUNDIT(dhe LEXONI MUA): cfar mungon ne shoqerine DEGJENERATE trojore???
  Po ja u SHPJEGOJ: mungojne vetem MJEKRRAT qe te shkojne ne KLASAT FILLORE dhe tju THONE vajzave...TUAJA: ke mbushur moshen 9 vjec...te pret martesa.
  Dhe do arrihet.
  KAQ.
   
 9. BigVIP

  BigVIP Primus registratum

  fatkeqsisht eshte vertetuar qe ndodhin crrgullime gjenetike por jane raste extremisht te rralla 0,000001% lindin.
  Pjesa tjeter behen . Dhe tipet si puna e kesaj Xhenit ndikojne negativisht. eshte psikologji e gjitha . Duhet ndaluar me ligj propoganta tyre
   
 10. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Homoseksualiteti si fenomen eshte misherim me ekzaktesi matematikore e asaj qe ndodh ne boten e shpirtit.

  Bota e shpirtit eshte po aq e erret sa bota virtuale. Ne qofte se pas imazhit fallco te dikujt fshihet nje derr atehere ti si mashkull nuk kryen mardhenie me imazhin por me personin real qe fshihet pas imazhit. Per cdo mardhenie mashkull-mashkull ne virtualitet do te kete edhe nje cift homoseksualesh i cili do te jete duke kryer marrdhenie ne jete.
  El
   

Shpërndajeni këtë faqe