Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

Diskutime tek 'Urime dhe pershendetje' filluar nga Daniel H, 7 Mar 2006.

 1. ODISEA

  ODISEA Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  un flas gjithmone duke u bazuar tek eksperienca personale...
  persa i perket asaj qe t'a nxin jeten po s'i vajte ne leksion, une do te te pyesja:
  pse je regjistruar ne shkolle kur s'ke ndermend te paraqitesh ne kurs? /pf/images/graemlins/tonguee.gif
  tOnCe, une e kuptoj shume mire ate qe do te thuash ti, por ki parasysh dhe se c'i detyron te veprojne keshtu...
  nuk me duket zgjidhje te heqesh nje feste nga kalendari...
  tjeter gje duhet ndryshuar ne shqiperi, por puna eshte qe korrupsioni i ka rrenjet shume thelle /pf/images/graemlins/shrug.gif
  po e perseris, qe zgjidhja, nuk vjen nga peshqit e vegjel /pf/images/graemlins/shrug.gif
  /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 2. zog

  zog Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  po kush tha more çunat e gocat e mesusve qe t'ja u heqim festen, une them ta bejme feste çdo dite e per çdo gje, po ju a jeni dakort ?
   
 3. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif

  ka profesione q1 e kishin meritu ma shum', kshtuqi nks keni gja n'dore, pse jo /pf/images/graemlins/tipsy.gif  ps: mendoj se Toncja e kishte fjalen kur nuk i shkon te kursi privat q1 te ashtuqujtunit msus e profesora organizojne masditeve mas msimit q1 japin te shkolla/gjimnazi/uni /pf/images/graemlins/wink.gif

  pak ma realist' pls /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 4. zog

  zog Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  festen e mesuesve me duket vetem ne e festojme, ngaqe si vend injorant na dukej heroizem puna e tyre, kur ne fakt eshte nje profesion si gjithe te tjeret. fakti qe shqiptaret prefrojne shkolla te huaja, duhet ti beje mesuesit shqiptare te reflektojne e te nxjerin mesime.

  atehere ndoshta e meritojne nje feste te posaçme.

  [/ QUOTE ]

  Te mohosh gjithçka nuk me duket mire.
  Shpresoj qe ti te jesh arsimuar diku tjeter dhe jo ne Shqiperi.
  Jo vetem shqiptaret deshirojne te arsimohen jashte shtetit.
  Te gjithe jane te lire te arsimohen ku te duan.Ka plot te rinj evropiane qe studiojne jashte vendeve te tyre.
  Festa e 7 Marsit eshte simbolike dhe domethenense per shume nga ne. Edhe ketej ka plot festa koti qe tek ne nuk egzistojne. Tani te themi qe edhe keta jane injorante.

  Perfitoj nga rasti te uroj festen e mesuesve (prape me vonese)

  [/ QUOTE ]

  qe thu ti dahlia, me kujtohet kur kam qene i vogel, ne klase te peste, i mbyllja hartimet si tyja, me urim ne fund, urim ky kushtuar partise. a e di pse ? per te marre nje cop pese pa e vra mendien per me gjate.

  dmth ja fusja zhyshes, e vija ne hall, urimi per partine megjithse pa lidhje fare me temen e hartimit e kapte ate ngushte. sot them si more ajo zysha ime nuk me mori nje here veçmas e te me thoshte : ç'jane more djale keto karagjoslleqe qe shkruan, ç'lidhje ka partia (qe na rroft sa malet, na rrofte) me temen mbi te cilen duhej ndertuar hartimi.

  s'kishte pra zysha guximin me te vogel qytetar e as INTELEKTUAL per ta bind edhe nje nxenes te vogel qe nuk ishte budalla, e jo me, imagjino te themi per ta pregatit me mire ose per te "formuar njeriun e ri me idealin komunist" siç kerkonte partia e enveri.

  s'ishin pra heronj mesuesit shqiptare, por zgjepsa si gjithe pjesa tjeter e shoqerise.
   
 5. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  Ndoshta zysha jote e ka kuptuar qe ti ishe provokator dhe ironik(qe ne klase te peste /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif)
  dhe te ka lene te lire ne hartimet e tua. Ti do te thuash qe nuk e ka bere punen ashtu siç duhet,ndoshta, eshte e vertete por kjo nuk te lejon ty si qytetar i civilizuar qe je te fyesh kete profesion (zgjepsa)
  E di ça nuk kuptoj une tek ty?
  Inatin dhe mllefin qe ke (po zgjedh fjale te buta)nga te vjen.Nejse ,s'ke pse te pergjigjesh nqse nuk deshiron sepse as nuk ka lidhje me temen
   
 6. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  Na cmendet ju, 1 muaj festa ju, amon se na e moren shpirtin dhe pedagoget, sa u beni qejfin /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. zog

  zog Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

  E di ça nuk kuptoj une tek ty?
  Inatin dhe mllefin qe ke (po zgjedh fjale te buta)nga te vjen

  [/ QUOTE ]
  mu m'duket nga gjenialiteti /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  Poshte mesuesit! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. ODISEA

  ODISEA Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

  E di ça nuk kuptoj une tek ty?
  Inatin dhe mllefin qe ke (po zgjedh fjale te buta)nga te vjen

  [/ QUOTE ]
  mu m'duket nga gjenialiteti /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]

  "Be wiser than other people, if you can, but do not tell them so."
  -- Lord Chesterfield

  une them hallall po e pate nga gjenialiteti /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
  /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 10. regisa

  regisa Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  GEZUAR FESTAT 7-8 MARSIT
  Uroje te gjithe mesuesit e mi kudo qe jane se vertet kane qene mesues te qe te impononin respekt.Uroje mesuesit e shkolles ALQI KONDI ,SAMI FRASHERI dhe INXH .Ishte vertet nje feste (7) qe ndoshta tani ne kete moshe qe jemi e kujtojme me nostalgji. prisnim me padurim te vinte 7 marsi me ato pak leke qe kishim neper duar mendonim te blinim dicka te vogel qe te kenaqnim mesuesen .Gkithashtu uroje te gjithe nenat e ketij forumi duke mos haruar te uroje mamane time per 7 dhe 8 marsin si nje mesuese dhe si nje nene qe i dha shume brezit dhe nxori shume nxenes qe sot mbase jane ne radhe te te dyja partive politike gezuar mama
   
 11. ladouce2005

  ladouce2005 Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  Regisa /pf/images/graemlins/kiss.gif gezuar e puthe dhe mamin nga une /pf/images/graemlins/smile.gif
  Kalofshi mire neser dhe stay warm /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 12. abs

  abs nuk e di...

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  Per nje Mesuese te fillores, dhe nje Prof.timin uroj nga Zemra Gezuar si athere /pf/images/graemlins/wub.gif dhe sot ne boten ku gjindeni. /pf/images/graemlins/angel.gif /pf/images/graemlins/angel.gif

  [​IMG]

  kurozitet per gjermanfolsat,Akademia e Arteve eshte e barabarte me ate te Austrise dhe Gjermanise,
  ndersa ne zvicer nuk ka te tille.


  <font color="red"> Mamit time /pf/images/graemlins/wub.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif dhe gjithe Mami't GEZUAR saaaa me shume 8 Mars'se. /pf/images/graemlins/wub.gif
  </font>

  [​IMG]
   
 13. nejse

  nejse Primus registratum

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  GEZUAR FESTEN TE GJITHE NENAVE .
  Ndersa nje speciale e kam per mamin tim.
   
 14. oneo

  oneo Forumium praecox

 15. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Gezuar Festen e Gruas

  Gezuar Festen Forumiste /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 16. adarocks

  adarocks Forumium praecox

  Re: Gezuar Festat e 7-8 Marsit!

  tantissimissimi auguroni mamit tim dhe motres time.i love u
   
 17. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Re: Gezuar Festen e Gruas

  Gezuar te gjithe:

  nenave
  motrave
  bashkeshorteve
  vjehrrave
  kunatave
  kolegeve
  etj etj...

  Me shume barazi gjinore ne:

  familje
  marredhenie personale
  pune
  ...

  Zoti ju bekofte !!
  (me gjithe ne burrat kuptohet)
  /pf/images/graemlins/angel.gif
   
 18. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Gezuar Festen e Gruas

  Po s'eshte sot festa aman mer e gruas. 8 Marsi eshte dite proteste e grave...
   
 19. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Gezuar Festen e Gruas

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Po s'eshte sot festa aman mer e gruas. 8 Marsi eshte dite proteste e grave...

  [/ QUOTE ]

  Mir e ke ti por per cfar me protestu femrat cdo gje eshte ok /pf/images/graemlins/grin.gif
   
 20. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: Gezuar Festen e Gruas

  Gezuar motrani /pf/images/graemlins/kiss.gif

  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe