Formula 1 2007

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga ALTIN, 8 Jan 2007.

 1. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  ai qe duhet te iki nga f1 eshte denisi i mclarenit, u bo kohe e gjate pa suksese,por ... zhani ka qene i sukseshem .
  Ndoshta ndonje post me ilart mund ti jete ofruar.
  Ndoshta ndryshon dhe mendje,dhe rri aty ku eshte .
  Ja te shohim ,deri ne dhjetor.
   
 2. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: Formula 1 2007

  Lajm i ri per 2008 nje gare do te zhvillohet naten ne rruget e Singaporit, 18 gara gjithesej
   
 3. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  eshte e mrekullueshme ,mbaj mend qe u be nje xhiro si per prove ,ne malaysia kete vit .Nuk e di nese dhe ju e keni ndjekur ,nejse ne gare te vertet do shikohet sa rezultative do jete (se ku i dihet mund te shkojne te gjithe per le£h).
  Si thuhet do largohet Zhani,nga kokekuqja apo do akoma kohe te mendohet.per menimin tim s`ka per te ikur te pakten dhe nja 2-vjet.
   
 4. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Re: Formula 1 2007

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Dushku</div><div class="ubbcode-body">Lajm i ri per 2008 nje gare do te zhvillohet naten ne rruget e Singaporit, 18 gara gjithesej </div></div>
  Shume interesante kjo gara naten.

  Po Todt pse do iki, apo "largim prej fitusi"?
   
 5. soni2

  soni2 Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  Todt eshte administrator i deleguar i Ferrarit dhe nuk terhiqet nqs nuk do kete nje drejtor sportiv ne nivel per drejtimin e scuderise ne pritje te schumacher sepse po negocjon me Dieter RED BULLIN,per blerjen e Toro rosos nqs se tregtari i kanaqeve(siç e quan ai)eshte dakort tju a shese nqs jo vendin e Todt e ka Michael (gjithnje nqs nuk gjendet nje italian per at post dhe michael nuk blen nje scuderi )

  ferrarist jam po me teper sportiv dhe spektakel
  gara e nates do ndryshoje shume parametra ere lageshti ndriçim temperature padyshim do jete e bukur
   
 6. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  mire e ke ti mor xhan ,por dita eshte dit e nota eshte not,s`osht top futbolli,por makien qe ka i shpejtsi ,nje lambe te prishet , mos t`punoje iken ne det te tere njeri pas tjetrit.
  mesa mbaj mend nje pjse eshte si ne ure,nejse ishhlla mos ndodhi ndonje stih e tipi tasuami,ne ....
   
 7. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: Formula 1 2007

  Me sa di une pista do te ndricohet
   
 8. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  sigurishit se me ate te hones nuk do ta lene.kur permenda llampe,e kisha fjalen pikerisht per ndricimin e pistes,jo per dritat e makines,nejse, qe do jet bukur as ka dyshim fare,nuk e di nese e keni pa xhiron qe u be atehere,per prove, kuptohet,dukej fantastike.
   
 9. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  po shumi do me u kthy prap ne piste?
   
 10. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Re: Formula 1 2007

  s'kam degju per "shumin" qe do te kthehet ne piste.
  lajmi i dites eshte vazhdimi i "spy story" dhe ksaj rradhe akuzohet Renault per spiunazh ndaj Mercedez.
  Alonso perfundimisht ra dakort me Briatoren?
   
 11. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  kur e lexova me beri shum pershtypje ,por nejse.
  Lonsoja vetem atje mund te shkoje,2here kampion me renon,
  por ka ngjasa te qendroje prap tek mclareni,
  s`besoj se renoja mund ti ofroje 30-shen qe ja dha mclareni.
   
 12. Qerratai

  Qerratai Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  U need an update deatruk /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif

  Alonso e prishi ne menyre konsensuale kontraten qe kish me McLaren, ndaj nuk ka asnje mundesi qe ai te rikthehet atje. Do e marri Ferrari... keni per te pare! /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
   
 13. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  po kimin ku do ta cojne ,tek mcl...,pasi masa rinovoi kontraten deri me 2010 mos harojme se kimi doli ne kapion

  masnaj ti mos u cudit mer mastre.... cudirat ndodhin ne kete bote,ai me te vertet iku nga mclareni me mllef si i thone muhabetit.
  paraja beri qe lonsoja te ikte nga renoja ,renoja sja jep kurr ate shume ,veten nese ai garon sivjet ne emer te saj dhe po te dali kapion ,apo ka te drejte ti kerkoje renos ,pagesat e dy te medhenjve ferar-mclaren.
  shumin e pashe siper makine tu e nga ,a thu ka nermen ne ai me u kthy,helbete ca s`ndodh.
   
 14. 2celjan-fr3

  2celjan-fr3 Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  Kimi eshte rrunpall vetem me hile doli champion por te gjithe e dine se kampion eshte vetem alonso dhe makina kombetare e shqipatreve BENZ-MERCEDES!
   
 15. 2celjan-fr3

  2celjan-fr3 Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  Kimi eshte rrunpall vetem me hile doli champion por te gjithe e dine se kampion eshte vetem alonso dhe makina kombetare e shqipatreve BENZ-MERCEDES!
   
 16. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: Formula 1 2007

  Celjan ja fut edhe ti kodra mas bregut ,si paska dale Kimmi me hile kampjon.Per mua Alonso eshte mendjemadh 1 dhe 2 Alpnso do qe te bie shi vetem te tokat e tij.Hamilton i tregoi vendin Alonsos
   
 17. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  po mi mer cele ,ku qendron hileja e kimkit,kete se kuptoj.
  lonsoja jo se eshte i keq ,eshte dy here kapion dhe si ka marre me hile,po thjesht nuk kishte dale ndonje me i zot se ai ,dhe kaq.
  Kimi s`kishte per t`dale fitues nese luizi s`do bente ato gabime,nejse ,ky vit i ku ne kimi kenaqet me ate c`far fitoi,por kete vit si i parashikoni .
  kush mund te zeje vendin e lonsos tek mc..
  mendoni se shumi do rrikthehet ne piste.
   
 18. 2celjan-fr3

  2celjan-fr3 Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  Kam degjuar per Rosberg eshte nje i ri premtues qe do doja ta kisha ne skuader por edhe nese vjen nje me eksperienc do jete mire por duhet theksuar se kush eshte piloti i pare dhe i dyte pasi nese eshte hamilton i pari duhet te meret nje jo i klasit te pare pasi do ndodhi hileja dhe puci qe i beren alonsos.
   
 19. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Formula 1 2007

  as qe nuk diskutohet me qe luizi eshte pilot i pare per mclarenin,pasi dhe rosbergu qendroi aty ku ishte tek.
  Te shohim sa do kerkoje tani luizi ,se qe vjet i ati synonete te ndryshonte shumen ,e meritonte .
  Per shumin keni mor vesh noi gjo ,nese do kthehet ne piste?.
   
 20. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: Formula 1 2007

  Si perfundim Alonso me Renault sezonin e ardhshem bashke me Piquet Jnr
   

Shpërndajeni këtë faqe