FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga HUMER, 8 Apr 2006.

 1. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  JE DHE USHTRIA QE NUK MUNGON ME ATO TE VETAT


  [​IMG]
   
 2. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  ML 63

  [​IMG]

  Nuk i di per fortesi kush jane me te mirat, aman per diazjn te marrin me qafe.
   
 3. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  (marre nga revista Monitor)

  Me “Commander”, Jeep hyn në segmentin e modeleve SUV me shtatë vende. Kjo 4x4 e fuqishme është realizuar mbi platformën e modelit të ri “Grand Cherokee”, të zgjatur me 37 milimetra, por që mbetet e pranueshme për rrugët europiane (4.78 m gjatësi, 1.90 gjerësi dhe me peshë 2361 kg). Për Jeep, “Commander” përbën një kthim në të shkuarën: linja kuadratike të thjeshta, faqet anësore me xhama vertikalë, doreza të mëdha te dera e pasme, vida të kromuara dhe mjaft të dukshme në kabinë dhe te parafangot, të tëra për të vënë në dukje karakterin jashtërrugor të mjetit. “Commander” është një alternativë më speciale kundrejt “Grand Cherokee”-t: duke lënë mënjanë dy vende më shumë, duket se është më i përshtatshëm për ata që praktikojnë udhët off-road të një farë vështirësie. Te Jeep thonë jo, por mbetet dyshimi që stili me prejardhje nga e kaluara të jetë ndikuar nga suksesi i modelit “Hummer”, ose e thënë ndryshe nga tërheqja që ushtrojnë mjetet me origjinë ushtarake. Në të vërtetë, kjo është dhe origjina e vetë markës Jeep.
  Të dhënat e para tregojnë për një kalueshmëri të lartë. Motori Hemi 5.7 litra me 326 kf dhe 510 Nm arrin të zgjidhë mirë problemin e tërheqjes.

  [​IMG]
   
 4. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  kjo me lar eshte vertet nje truck fantastik si e fuqishme ashtu edhe lluksoze.
   
 5. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  kjo eshte fjala e fundit e chevroletit
  me permasat e nje hummeri h2
  ne brendesi t esaj ndodhet gjithshka

  [​IMG]
   
 6. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  gjithashtu edhe kjo nuk i ka mangut asgje

  [​IMG]
   
 7. Njoftime

  Njoftime Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Volvo Cars vazhdojne suksesin e tyre ne Amerike me Volvo XC90 V8.

  [​IMG]
   
 8. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  ja dhe merceds komod dhe familjar

  [​IMG]
   
 9. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  cmenduria amerikane

  [​IMG]
   
 10. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  high class america

  [​IMG]
   
 11. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  dodge ham
  12 cilindra benzine
  7 gallons/100mkm
  me kilometrazh 200mh

  [​IMG]
   
 12. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  godge viper
  ja dhe nje cmenduri tjeter amerikane
  extra motor 12 cilindra benzine
  extra kamjo dhe diferncial
  250 milje ne ore
  ketelloj makine e shikon cdo dite ne rruget e amerikes eshte shume e populluar

  [​IMG]
   
 13. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Hummer po ti e nis temen me Fuoristrada dhe e vazhdon me berlina dhe sedan? /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
   
 14. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  hahaha harrova fare mire qe me kujtove
   
 15. Indulgence

  Indulgence Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Cadillac Escalade:
  Engine Gen IV 6.2L Vortec V8 VVT
  Horsepower/Torque 403 hp @ 5,700 rpm / 417 lb-ft @ 4,400 rpm
  [​IMG]
   
 16. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  <font color="brown"> Zhilalo kur do ma bosh i xhiro /pf/images/graemlins/pickellonja.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif ? </font>
   
 17. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Iiiiiiiiii. Fuoristradat jan makina që i urrej. I urrej më shumë kur i shof nga jasht /pf/images/graemlins/laugh.gif.

  Megjithate un jom içik si përjashtim nga rregulli sepse nuk i honeps dot SUV.
   
 18. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  <font color="brown"> Pusho ere aty /pf/images/graemlins/laugh.gif, se po m'xefet Zhilali ene s'm'bo xhiro masnej. /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ta pret menja qe s'do fuoristrada ti Kondre, t'ka njel bicikleta mas vetes /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif .

  Xhan xhaaaaaaaan, mos gjuj /pf/images/graemlins/laugh.gif.

  Ps. si boj una sikur jam e marume per fuoristrade, apo s'm'ze ene makina /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif .
  </font>
   
 19. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  M'pëlqejn të vogla, t'manovrushme ne t'shpejta /pf/images/graemlins/shrug.gif. Fuoristradat nuk kon ato dy pikat e para kshuqë s'bojn.

  Me i makin sportive nuk të ze hiç fare, sidomos me të dhonmen time /pf/images/graemlins/laugh.gif.
   
 20. Indulgence

  Indulgence Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Edhe une ty te kisha ne mendje Kondra /pf/images/graemlins/laugh.gif kur mora kete variantin paksa sportiv te Caddyt, m.gj.se nuk eshte dhe aq e vogel, jo /pf/images/graemlins/shrug.gif.
  [​IMG]
  ILACO - po me kete timen vjen per 1 xhiro mi, apo e do SUV patjeter /pf/images/graemlins/pickellonja.gif?
  Tani ajo 4x4 edhe duhet per dimer me bore, por duhet te rritem edhe ca per ate /pf/images/graemlins/shrug.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe