FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga HUMER, 8 Apr 2006.

 1. HUMER

  HUMER Primus registratum

  FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Cfare mendoni per kete model makine?Cfare dini per to duke filluar qe te motori e deri te gomat. A jeni ne dijeni qe ne shqiperi ushtron aktivitet nje grup te rinjsh me foristrada te cilet bejne aventura neper male?
   
 2. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Une per vete mund t'i vleresoj thjesht nga dizajni, sepse per me teper nuk kam shume informacion. Di qe para disa vitesh Jeep mbahej si me i miri, por keto vitet e fundit ia kane ndjere lezetin dhe kompani qe kane qene te fokusuara tek makinat e vogla, madje dhe ekonomike.

  Me pleqejne per nga dizajni ML dhe Toureg.
  Kush eshte cilesuar fuoristrada me e mire e vitit 2005?
   
 3. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  nje lloj foristrade per sport
  [​IMG]
   
 4. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  nje pamje disi e vecante nga grupe te huaja t eaventurave me foristrada

  [​IMG]
   
 5. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  keto jan pamje nga nje udhetim neper male nuk jan shqipetare

  [​IMG]
   
 6. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 7. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  mbase ju doni nga keto
  [​IMG]
   
 8. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 9. soni2

  soni2 Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  Karosserie
  Leergewicht (kg) 2.310
  Zuladung (kg) 570
  Kofferraumvolumen (Liter) 551 - 2.050
  Motor und Antrieb
  Motor 6,2-Liter V8-Zylinder
  Leistung (PS bei U/min) 510 / 6.800
  Drehmoment (Nm bei U/min) 630 / 5.200
  Antrieb Allrad permanent 40:60 (v/h)
  Getriebe 7-Gang Automatik
  Fahrleistungen
  0 bis 100 km/h (s) 5,0
  Höchstgeschwindigkeit (km/h) 250
  Verbrauch und Umwelt
  Kraftstoff Superbenzin
  Normverbrauch (l/100 km) 16,5
  CO2-Emissionen (g/km) k.A.
  Kosten
  Grundpreis (€) 96.164
   
 10. soni2

  soni2 Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  jane te dhenat e fuoristrades se re ML AMG 63!!

  ju a garantoj se eshte nam fare
   
 11. soni2

  soni2 Primus registratum

 12. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  shume e bukur
  i pashe te gjitha ato foto e saj
  nuk kam cte them te kisha pare do e blija /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 13. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 14. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 15. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 16. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 17. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 18. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 19. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   
 20. HUMER

  HUMER Primus registratum

  Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe