Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

Diskutime tek 'Njofto faqen tende' filluar nga Tango, 30 May 2003.

 1. Tango

  Tango Primus registratum

  Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Hi të gjithëve,

  Une jam i ri në këtë forum, por meqë mu dha mundësia për të bërë një reklame po e shfrytëzoj këtë moment. Në faqen e ndërtuar nga unë (Tango), gjendet kohët e fundit fjalori më i mirë Gjermanisht -> Shqip (si dhe në të ardhmen do të futen edhe në gjuhët e tjera Anglisht, Frengjisht, Italisht te cilat ndodhen momentalisht në punim e sipër) i cili përmban afro 55.000 fjalë, si dhe shembuj ku illustrojnë fjatët në të dyja gjuhët. Mos humbni kohë vistojeni këtë faqe tek adresa e internet-it index e cila ju jep mundësin për të download (zbritur) programin në kompjuterin tuaj. 10 ditë gradis (badihava). Një design e shkëlqyer.

  Megjithatë ky program është futur në 1749 Makina-Kërkimi-Interneti (MKI).

  Ju përshëndet
  Tango
   
 2. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  do me bente pune nje anglisht-shqip-anglisht...
  ciao
   
 3. jack owar II

  jack owar II Primus registratum

 4. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  do ishte mire te ishte me program... se nga interneti seshte gje... e kam fjalen sdua te futem ne internet vetem per te kerkuar nje fjale /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. VIMAR

  VIMAR Forumium praecox

 6. Tango

  Tango Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Fjalori Anglisht -> Shqip eshte ne perpunim e siper (design eshte bere, ne kete kohe po i jepen fjalet ne database) i cili eshte planifikur te arrij shumen e fjaleve deri ne 45.000 dhe rreth 50.000 shembuj (shpjegime te fjaleve te dhena)

  Tango
  www.nonstoptranslator.de
   
 7. Sulo_Kapedani

  Sulo_Kapedani Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Vimar vllai.
  Ai fjalori.zip nuk punon ose te pakten tek une nxjer library.dll failed.
  Shendet.
   
 8. Tango

  Tango Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Cfare OS ke te instaluar ne PC tend ?
  A i ke marre te dy Disqet (Disk1.zip, Disk2.zip) nga www.nonstoptranslator.de ne PC tende?
  Dhe si quhet ajo file *.DLL?

  Faleminderit per viziten tuaj tek faqja e internetit.

  www.nonstoptranslator.de
   
 9. Sulo_Kapedani

  Sulo_Kapedani Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Une kam XP profesional.
  Me duket se kam zbritur vetem nje ... do e verifikoj tani..
   
 10. Sulo_Kapedani

  Sulo_Kapedani Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Tango une po flisja per fjalorin anglisht-shqip te VIMAR e jo ate gjemanisht qe ke ti ok ?
  Shendet.
   
 11. Tango

  Tango Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Me fal RReBBeLii kisha ngaterruar pyetjen e bere.
   
 12. mertan

  mertan Guest

   
 13. rrezarta

  rrezarta Guest

   
 14. valdete

  valdete Guest

   
 15. Raman

  Raman Guest

 16. adem

  adem Guest

   
 17. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

 18. Poshnjari

  Poshnjari Kontribues tek Shqipopedia

Shpërndajeni këtë faqe