Financiarisht I LIRE

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga TheLaw, 23 Jan 2003.

 1. leo110

  leo110 Primus registratum

  Re: Financiarisht I LIRE

  Sitstem multi-level(piramidal) ne te cilin fitimet arijne edhe nepermjet nje bonus(piket) qe korporata ju ofron nga puna e downline-ve tuaj.
  Fitimet qe permendje siper(40 milion ne muaj) nuk jane te pamundura,por jane te pakte ata qe arijne ne kete nivel(tregu pagon ate(person) qe vlen).
  Flas nga nje experience e shkurter ne nje multinacionale e cila jep mundesine te gjitheve te ushtrojne aktivitetin por nderkohe tregu ben nje seleksionim te personave te afte.Sidoqofte nje experience pozitive mbi aspektin istrutiv.
   
 2. TheLaw

  TheLaw Primus registratum

  Re: Financiarisht I LIRE

  Me vend. Pas kaq e kaq bisedave rreth Network Marketingut le te kthehemi pak te bisedojme per : Sa liri duam ne?
   
 3. komino

  komino Valoris scriptorum

  Re: Financiarisht I LIRE

  JO law nuk me ke sqaruar
  vetem perserite ato qe ke thene me lart
  shume here te pyeta se ku gjenerohen realisht te ardhurat tuaja e perseri me spjegon se nga te vijne piket Ty.
  ne fillim me fole per te ardhura pasive dhe tani ma quan BIZNES apo KURSIM (ndryshojne pak apo jo??)

  meqenese nuk paske deshire te pergjigjesh po ta them une se cfare prisja te me thoje.

  -ne rrjete te tilla ne Amerike (psh) marrin pjese rreth 22 milione vete
  -une quhem konsulent dhe kam paguar paketen fillestare te sherbimeve qe perfshijne edhe nje kurs formimi
  si vijne te ardhurat??
  -nje compani per te arritur nje nivel shitje si arrihet me rrjetin duhet te harxhoje rreth 30% te te ardhurave ne marketing
  -rrjeti(multi-level marketing) eshte nje altrnative e marketingut tradicional (market research, reklama gazete radio televizori etj)
  -30% qe do te kushtonte marketingu tradicional i kthehet konsumatorit ne menyra te ndryshme (para dhurata pushime etj) ne rraport me kontributin qe ka dhene ne zmadhimin e tregut (perkon me pozicionin qe ka ne zinxhir)
  -me zmadhimin e metejshem te rrjetit ketij 30% i shtohen edhe kursimet nga ekonomite e shkalles te volumit etj.

  --etj etj etj

  ps: nuk ka nevoje per kerkime shkencore per te kuptuar qe te mirat luxoze (te firmosura) kane te bejne me teper me nje status symbol sesa me kostot e prodhimit
  edhe nje gje tjeter
  ketu ne itali po falimenton nga nje rrjet ne jave dhe me shume buje. shpresoj qe te kesh fituar qe tani ate qe ke investuar fillimisht.

  shume faleminderit per dikutimin
   
 4. TheLaw

  TheLaw Primus registratum

  Re: Financiarisht I LIRE

  Gene!
  E ke pyt ndonjehere veten se pse njerezit jane kaq te dhene mbas negativitetit? Pse gjithmone mundohemi te shohim negativisht? Me vjen vertet keq. Gjithesesi cdo gje eshte e lidhur me ate qe ke midis dy vesheve. Nje mendje e mencur ka thene : If it's gonna be than it's up to me.

  Meqenese eshte folur shume per rrjetet do kisha pasur deshire te tregoni ndonje alternative se si mund te arrihet Liria Financiare
   
 5. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Financiarisht I LIRE

  po une do te jepja ca alternativa

  1. futju politikes ne Shqiperi
  2. merru me droge
  3. gjeja me e mire : beji te dyja
  /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. TheLaw

  TheLaw Primus registratum

  Re: Financiarisht I LIRE

  hahahah Ujko by the way nuk e ke keq lol. PO ca te bej lala qe nuk jom ne shqipri.
   
 7. Guest

  Re: Financiarisht I LIRE

  :tipsy:
   

Shpërndajeni këtë faqe